Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tanulhatnék jobban,...

Hogyan tanulhatnék jobban, vagy mi motiválna?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig teljesen kitűnő voltam (hál'istennek) és az összes tantárgyaim feléből dicséretet is kaptam. Keveset tanultam, mert nem a szorgalom és a magolás az erősségem. Mégis úgyérzem, most, hogy 7.-be megyek ennyicske tanulás nem lesz elég amennyit előző évben leműveltem. De egyszerűen nem tudom magam rávenni a tanulásra! Mindig kint a kutyámmal és a cicáimmal foglalkozom, elrendezem őket. Mire oda kerül a sor, már 6 óra lesz, és nem tudok úgy tanulni, hogy tudom, itt a 6 óra és nem ettem semmit (mert ilyenkor vacsizok). Kezdtem hálát adni Istennek, hogy végre mostmár 13:30-kor megyünk haza és nyugodt szívvel tanulhatok és kutyázhatok. De persze ezt is beárnyékolja valami, a +Angol, amivel 8.-ban letesszük az alapfokút (semmi értelme, inkább középfokúra gyakorolnánk és 8. után nyár közepén letennénk). Természetesen megint ott tartunk, hogy 4-re érek haza.

Eddig nem is nagyon érdekelt, de 7.-be bejön egy csomó új tantárgy amire rengeteget kell tanulni, pláne, hogy a reál tárgyak nem a családom erősségei, így én sem örökölhettem különösebb érzéket mondjuk a fizikához meg a kémiához.

Szóval nem tudom, hogy mi motiválna, vagy hogyan vehetném rá magam a tanulásra.

Köszi a válaszokat!


2015. aug. 15. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz utcalányokról képet, mint elrettentő példa. :P
2015. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tescoba fel fognak venni, jó esetben havi 80-90e-ért. Ebből kell majd lakást, rezsit, kaját megoldanod. Szüleid nem fognak eltartani halálodig.


30 évesen sz@r a szülők nyakán élni, és az is sz@r ha a fizetésed 60-70%a elmegy lakbérre... csak azért fizetsz, hogy hazajárhass aludni.

2015. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az motiválna ami nagyon szeretnél lenni az életben
2015. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most megyek 8.-ba, ugyanezt gondoltam 7. előtt, hogy jaj, nekem biztos nem fog menni egyik új tantárgy sem. Na jó, lehet, hogy földrajzból és fizikából elég gyenge vagyok, de mondhatom, hogy nagyon könnyűek 7.-ben még, és csakis saját hibámból lettem fizikából 4-es év végén (egyébként mégis abból vagyok a legjobb, amitől a legjobban "féltem").

Nem tudom, hol laksz, de engem valamilyen szinten az motivál, hogy nem igazán akarok reggelente bemenni Pestre suliba (érdi vagyok mondjuk, de a buszok reggel tele vannak) busszal, nem akarok emiatt korábban kelni, tehát be kell kerülnöm a városi gimnáziumba.

Lusta vagyok eléggé, tehát az ezelőtti években sem tanultam semmit szinte, sajnos gondoltam, hogy nem lesz elég (mondjuk a matekkal többet kellett foglalkoznom, hogy a 6.-os év végi hármasból 1 évvel később ötös lehessen) és ezt egyébként is megmondta a természettanár nekem 6. év végén... Igaza volt, tényleg nem elég, de ezzel nem azt mondom, hogy nagyon meg kellene erőltetned magad. Ha eddig kitűnő voltál, akkor meg van alapozva tulajdonképpen minden, szóval csak egy kicsit kell hozzátenned az eddigihez.

Nem tudom, hogy tanulsz, de elvileg az jó módszer, hogy ha hangosan olvasod úgy, hogy előadod. Irodalomnál és történelemnél mondjuk jó. Egyes személyek olyan szerencsétlen életet éltek (például Petőfi), lehet esetleg kommentálni, mikor olvasod, magasabb hangon meg mélyebben is, ilyenek. Ha lenne még kérdésed, privátban reagálj erre légyszi, mert nem mindig szoktam visszanézni az eddig már általam megválaszolt kérdéseket. :)

2015. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!