Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Erre kötelezhetnek? Végső...

Erre kötelezhetnek? Végső esetben jogi értelemben?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok egy gimnáziumban. Lett több új óránk így az utolsó évben, mintha nem lett volna elég ami amúgy is volt...

Tánc és drámánk lett, hivatalosan ez a neve, de közben néptáncot tartanak. Már ehhez sem volt sok kedvem, meg feleslegesnek is tartom érettségi évében. A kérdésem arra irányulna, hogy kötelezhet-e az órán a tanár, hogy mindenféle viseletet vegyek fel, vagy, hogy épp az órai "anyagot" előadjam iskolai fellépésen. Egyáltalán, ha emiatt addig elmennénk, jogilag megteheti az akaratom ellenére? Már 18 éves vagyok.


Kérlek titeket, hogy a kérdésre válaszoljatok, és vonatkoztassatok el mindenféle szubjektivítástól, ami felmerül a kérdés kapcsán. Nem arra lennék kíváncsi, hogy azzal jöttök, hogy hiszen kibírható, semmi gond nincs vele. Én nem tudok az ilyen dolgokkal azonosulni, nagyon távol állnak tőlem...



2015. szept. 1. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelezhet. Annak, hogy már 18 vagy, itt legfeljebb annyi jelentősége van, hogy már nem vagy tanköteles, otthagyhatod az iskolát. Az otthagyásnak viszont értelme nem lenne.
2015. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a szubjektivitást nem lehet kizárni, bármennyire is szeretnéd. Tőlem is távol állt sok minden a gimiben, viszonylag szolid srác voltam, nem szerettem szerepelni, többek közt az általad említett táncokat is rühelltem. De itt tényleg arról van szó, hogy az élet nem kívánságműsor. Vannak dolgok, amiket ki kell bírni, attól függetlenül, hogy tetszenek vagy nem...
2015. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak népi ruhák is a suliban??

Nem csinálod meg: egyes.

A fellépést meg nem hiszem, hogy rá lehetne erőltetni bárkire.

Meg miért te lépnél fel pont? ha annyira utálod, nem hiszem, hogy szívesen néznének közben.

2015. szept. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amire kötelezhet, az az tanrend szerinti kritériumok teljesítése, kérdés az itt mi. Bizonyos tánclépések, elemek bemutatása, órán, vagy maga a fellépés.

A fellépő öltözet és az iskolai fellépés általában nem a tankövetelmények része, abban többnyire önkéntesen veszel részt. Jó pontot (és végül jobb értékelést) biztosan nem szerzel magadnak, de ezek általában nem kötelezőek. Ugye nem kaphatsz büntetést, ha épp az iskolai fellépésre betegedsz le...

Amúgy megértelek, sulis koromban rosszul voltam a néptánctól, évekkel később kezdtem el megkedvelni.

Szerintem állj oda a tanárod elé, hogy a követelményeket teljesíteni fogod, de a néptánc nagyon nem a te világod, a kosztümös és a nyilvános részben nem szeretnél részt venni, esetleg valamilyen más módot keressetek, amivel értékesen hozzá tudsz járulni a témához (díszlet, zene, edzés, tanulmány, bármi).

2015. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, tudnék annyira ütem mellé (szomszéd lábára) lépni véletlenül, pusztán topaságból, hogy utána már senki ne akarja, hogy én is táncoljak ;)
2015. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!