Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaz, hogy a buta gyerekek...

Igaz, hogy a buta gyerekek mennek szakmunkásiskolába?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi és vendéglátóipari szakiskolában tanulok, mint pincérnő. Van érettségi is az iskolánkban, a szakközepesek nagyon-nagyon lenéznek minket. Állandóan kapjuk a megjegyzéseket a csicskák, hulladékok agyatlanok megszólítást. Kigúnyolnak minket, mert mi nem érettségizünk. Mindig kérdezgetik, hogy minek nekik az ösztöndíj, ha olyan h -k hogy nem tudnak tanulni, félév után a jó tanulók (3, 75-től felfele) ösztöndíjat (10 és 30 ezer Forint között) kapnak ezen felül jár a huszonötezer forint gyakszipénz. Van egy tanár, aki csak az érettségizőket tanítja, az egyszer olyat mondott olyat a diákjainak, hogy nem kell lenézni senkit, csak mert szellemileg kicsit viszább van maradva. Azóta rajtunk van a szellemi fogyatékos elnevezés.

Persze nem mindenki tart minket annak, de eléggé sok, főleg negyedikes diák butának tart minket.



2015. szept. 15. 06:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Az érettségit bármikor meg lehet szerezni, sőt egy egyetemet is el tud végezni szinte bárki és doktori címet is lehet szerezni, ahhoz sem kell sok ész. Régen, amikor felvételizni kellett bármiféle fokozatú iskolába, ott előfordulhatott, hogy szellemi képességek alapján történt a felvétel. Ha azonban valaki ma célzottan megy egy iskolába, az nem a szellemi képességeire, hanem az érdeklődésére mutat.
2015. szept. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

A link kölykök is szakmunkásképzőbe mennek,akik nem tanultak és máshova nem vennék fel őket.

Az intelligencia nem a diplomák számától függ.

2015. szept. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is kereskedelmi szakmunkásba mentem 8. után, mert értetlen voltam a tanulásra, és nem is érdekelt. Az a pár év érési folyamatnak jó volt, mert utána jött meg a tanulni akarás vágya bennem. Leérettségiztem, majd tanár lettem, most meg a jogon tanulok.
2015. szept. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Nos, én is felszolgalonak tanultam szakmunkaskepzoben. Szakkozepiskolasokkal voltunk egy helyen szakmai gyakorlaton. Mivel ők elmeletre és érettségi tárgyakra fektettek hangsúlyt, semmit nem értettek a szakmához, igy ok mosogattak és takaritottak, mi meg felszolgaltunk. Olyan ismerősöm is volt, aki asztalos szakmunkaskent végzett, utana esti erettsegizett és mint matematika tanár dolgozik jó pár éve gimnáziumban.

A szakmunkaskepzoben valóban alacsonyabb a követelmény az elméleti tárgyakban, ellenben a szakmát jobban megtanuljak. Később pedig lehet érettségizni és akár tovább is tanulni

2015. szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
2 Nem csak a link kölykök, hanem azok a gyerekek is akikkel a szüleik nem törődtek, nem foglalkoztak, nem jártak különórákra, és csak kallódtak, vagy éppen otthon be voltak fogva egész délután tesó megörzésre, és takarításra.
2015. szept. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
5+ De annó a diszesek is oda kerültek, mert akkoriban ezeket a tanulási nehézségeket nem igen ismerték és a tanárok a nagy "okos" fejükkel csak lehúzták őket, de képtelenek voltak felfogni, hogy a hiba nem a gyerek gépezetében volt.
2015. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Sajna ez régi beidegződés,anno aki buta,figyelemzavaros,lógós vagy okosabb cigó volt oda paterolták.


Manapság egy jobb szakma és mellette egy alapfokú nyelv,többet ér mint sok gagyi diploma.


Mondom ezt diplomásként!

2015. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben rosszul tanultam, de butának nem nevezném magamat, az asztalos szakma ellenben érdekelt, így azt tanultam ahogy csak bírtam, nincs érettségim, egyetlen egy szakmám van amit szeretek... Van sok haverom, akik diplomával pincérkednek angliában havi max 2000fontért, és akkor már a csúcson van... Én vállalkozóként itthon, bár határmentén élek és főleg osztrákoknak dolgozom, 800-1000000millio ft-t keresek átlagosan, ez persze így nem igaz, mert munkánként kapom a pénzemet és van ami 2hétig tart, van ami 4 hónapot... De már 3. Éve megvolt az évi 11000000... Ennyit arról, hogy a szakmunkások hülyék... De egyébként autószerelőket tudok, akik még ennél is sokkal többet keresnek,

Budapesten...

2015. szept. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nos, én se link nem voltam, se rossz tanuló. Tudatosan választottam szakmunkaskepzot, mert a szakmát akartam megtanulni. Az általam említett asztalosnak tanuló fiatalember pedig pedagógusok gyereke volt, mindig kitűnő tanuló, de estig nem lehetett a szakmát megtanulni és szakkozep iskola se volt ilyen szakkal. Őt ez érdekelte, hobbiként is mint szakember akart vele foglalkozni. Az érettségit letehette esti, munka mellett és ahogy már írtam is, matematika tanárként dolgozik. Tehát nem csak azért választ valaki szakmunkaskepzot, mert buta.
2015. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Anno nálunk az volt a felállás, hogy 4-5ös tanulók mentek gimnáziumba, közepes szakközépbe, legrosszabb tanulók szakmunkásba. Akármi okból is voltak rossz tanulók (általában lustaság, éretlenség volt az oka).


Később érettségizhettek, tesóm is egyetemre ment, holott szakmunkásban kezdte.


Utolsó előtti: Angliában "max " 2000 font?? Az nagyon is jó fizetés...minimálbér kijön kb 900 fontra.

Vagy azok a haverjaid éjjel-nappal dolgoznak, heti 70-80 órát.

2015. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!