Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szólnom kéne valakinek ha...

Szólnom kéne valakinek ha ilyesmit látok?

Figyelt kérdés
Borzasztó dologra tettem figyelmet ma a az iskolában! Az egyik 14-15 éves fiú barátom cigarettát adott 12-13 éves barátnőmnek. Ezen nagyon ki voltam akadva, mert mindkettővel jóba voltam, ráadásul a lány egy okos és értelmes lány.. volt.. Aztán ahogy mentem hazafelé még mindig ,,hitetlen" állapotomban, hallottam ahogy az a fiú, meg egy másik 12-13 éves osztálytársam arról beszél, hogy mennyibe kerül az idősebbnek a bagó. Foggalmam sincs hogy most mit kéne tennem!! Még mindig nem bírom felfogni, hogy velem egy idős GYEREKEK osztogatják egymás között a cigarettát.

2015. szept. 2. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én szólnék az ofonek, de semmiképp se előttük, hanem pl kopogj be a tanáriba :)

Es mond meg a tanárnak, hogy nem szeretnéd, hogy tudjak, hogy te mondtad el

2015. szept. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy rajtam kívül nem nagyon látta más. Egyből rám gyanakodnának..
2015. szept. 2. 16:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én osztályomban is erre lettem figyelmes,még tavaly.

Csak egy személy cigizett,piált, és külsőstől vette azokat.

Én a legjobb barátommal szóltunk az osztályfőnöknek,de ő nem intézkedett,majd elmentünk a pszichológushoz tanácsot kérni,aztán már a fél osztály szólt ofőnek,de még akkor sem. Elmentünk az igazgatóhoz 10-en és megmondtuk neki ,hogy szóljon már a gyerek szüleinek.

Nem történt semmi.

Eljött a vakáció.

És idén visszatértünk , de ő még mindig cigizik és alkoholizál és bulizik.


Érdemes megpróbálni jelenteni ofőnek és igazgatónak,bár nálunk semmit sem használt. Most vagyunk 8.-osok.

És talán majd 10-20 év múlva siránkozhat,hogy nem tanult,hanem bulizott.

2015. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább a barátodnak szólj, hogy ne adjon cigit 12 éves lánynak, és a lánnyal is beszélhetsz, hogy ne cigizzen.
2015. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk még menőzött is vele.

Szólj legjobb barátodnak vagy baráti körödnek, hogy figyeljétek,és ha többen látták akkor már mehettek is ofőnek . Előző vagyok

2015. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is piálnak, bagóznak, buliznak.

Hagyd a fenébe, nem fognak megváltozni.

Ha megtudják, hogy te adtad le a drótot, még sok bajod lehet belőle...

2015. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 2. 17:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég nehéz kérdéskör. Azzal, ha bemártod őket, nem teszel jót velük. Attól barátnőd nem fog leszokni a cigiről, és csak annyit érsz el vele, hogy megutáltatod magad velük, sőt, az is lehet, hogy pont ezzel lököd őket még mélyebbre.

Nem, nem helyes, amit csinálnak. De ha beárulod őket, azzal pont, hogy nem segítesz rajtuk.

Ha nagyon jó barátaid, akkor beszélgethetsz velük, hogy miért cigiznek, és mire jó ez, meg kifejtheted ezzel kapcsolatban a véleményedet, de mást tenni nem tudsz.

Egyébként meg üdvözöllek a való életben. Sajnos ez nem egyedi eset, sok 7.-8.-as már aktívan dohányzik, és ameddig azt látja, hogy ez tök normális dolog (mert sokan ezt látják), sőt, menő, addig ez nem fog változni.

2015. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Én amondó vagyok, hogy éppen pont semmi közöd nincs hozzá.
2015. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ! Azóta már beláttam hogy nem ér semmit ha szólok. Úgyis számítható volt, hogy az ilyenek most már cigizni fognak. Ha az eszükkel nem tudnak kitűnni, majd ezzel.
2015. szept. 5. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!