Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vesznek az iskolákba...

Miért vesznek az iskolákba számítógépeket, digitális táblákat, ha a tanárok 99%-a egyszerűen nem ért hozzá?

Figyelt kérdés

Nálunk is ez volt. Kapott a suli új laptopokat, meg néhány terem digitális táblákat. Az összes tanár el volt alélva, büszkén mesélték, hogy milyen jó, milyen tökéletes, aztán kiderült, hogy 20-25 tanárból ha 1-2 van olyan, aki tényleg használni tudja, a többi a bekapcsolás és kikapcsoláson kívül semmit nem tudott kezdeni vele. Ha valahova félrekattintott, vagy valami kisebb hiba volt, már el voltak veszve, és rohangálni kellett azután a kevés ember után, akik értenek hozzá.


Ha már mindenképpen ilyenre akar beruházni az iskola, nem lenne célszerű a tanároknak is megtanítani, hogy működik, meg mikor mit kell csinálni? Nálunk is rengetegszer volt olyan, hogy a 45 perces órából 20 perc azzal ment el, hogy a tanár sz@rakodott a berendezéssel, mert most nem jó, most nem tudja mit csinált, hogy kell, hogy nem kell, majd kínkeservesen megtalálta azt, ami kellett. És sok helyen olvastam, hogy bizony nem csak nálunk van/volt így, arra meg nem lehet alapozni, hogy "a diák úgyis ért hozzá", holott ez nem igaz. (pl elektromos táblánál)


Csak én nem értek ezzel a túltechnologizálással egyet?

Persze jó dolog a számítógép, de aki nem tudja kezelni, és nem is tanulta meg, annak minek?

Csak az értékes idő megy. Vagy nem?



2015. szept. 30. 09:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ez leginkább a digitális táblánál volt nálunk. De számítógépnél is, kivetítőn láttuk. Ha valami új lapot meg kellett nyitni, vagy valami nem nagyon egyszerűt kellett, már kérte a tanár a segítséget.
2015. szept. 30. 09:57
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy érdekes kérdés. Gondolom volt vmi EU-s projekt vagy TÁMOP pályázat, és sikeresn nyert a suli.

Teljesen igazad van, így nem sok haszna van, pedig készségszintű használatához még a legőskövületebb tanár esetén is néhány alkalom kell, dehát hiányzik valszeg az érdeklődés és motiváció h megakarják tanulni, és lehet h hiányzik a szakember aki ezt érhtően elmondaná..

Ezek a lehető legrosszabb deal-ek. Nagy pénzekért, hasznos dolgok - amik kárba vesznek.

2015. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A digitális táblák nem az iskolák beruházásai voltak, hanem a fenntartóké, ők nyerték pályázatokon. Sajnos a pedagógusok képzése már nem tartozott a pályázatba, csak az eszközök beszerzése. Ahogyan a karbantartás sem, egy projektor égő 60.000 forint, több iskolában nem tudják pótolni a kiégett égőket, így a táblák használhatatlanná váltak.
2015. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Mert így szeretnék feldobni az oktatást. A mi időnkben nem volt ilyen. De láttam már digitális táblát és nagyon tetszett.

A tanár meg nem tehet arról, hogy nem ért hozzá. Ő nem ebbe született bele, mint te. Képzést nem kapnak erre.

Inkább segítsetek neki, ha látod, hogy valamit nem tud.

2015. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Ezt hozta az Európai Unió.

Kapunk támogatást ezerrel, amit persze szigorúan csak a német táblagépekre lehet felhasználni.

Az, hogy legtöbb iskolában meg nincs fűtés, az nem számít, a lényeg hogy van digitális forradalom meg utaljuk vissza a nagy támogatást...

2015. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

20-nak vagy 25-nek a 99 %-a nem 1-2. :) Ha ők majd ezt megtanítják neked, segíts te is nekik. :D (bocs, nem hagyhattam ki :) )


Nálunk anno a projektorral is ez volt, karbantartó kellett vagy informatikus, hogy segítsen...

2015. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

A digitális tábláknak szerintem egyébként sincs sok értelme, hát még így!


De hát a táblákat gyártó vagy forgalmazó cég tulajdonosa nyilván jó haverja annak, Aki a beszerzésről döntött...

2015. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a technológiával van a baj, hanem azzal hogy a tanár "marad a régi", és a többségük nem ebben nőtt fel, nem használta, nem is érdekli.


De akárhogy nézzük, előbb utóbb el kell kezdeni az átállást a technológiára. Manapság az egész életünket behálózza, internet, okostévé, okostelefon, neten intézhető ügyek...Valahol az oktatásnak is követnie kell a trendet.

2015. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"20-nak vagy 25-nek a 99 %-a nem 1-2. :) Ha ők majd ezt megtanítják neked, segíts te is nekik. :D (bocs, nem hagyhattam ki :) ) "


Ezzel a számmal csak azt akartam statuálni, hogy baromi kevés tanár ért hozzá megfelelően. A húgom sulijában ugyanez van. Csak a matektanár ért hozzá valamennyire (mivel ő tanítja az infót is), a többi tanár meg inkább nem is próbálkozik, hagyják, mondván, csak az idő megy vele így. Ez még a jobbik eset.

2015. szept. 30. 10:47
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy azt akartad érzékeltetni, jól is tetted....de le kellett csapnom, nem kioktatás volt, hanem viccelés :) de hát mondom, kivetítővel se bírtak 10-15 éve...hátakkormost?
2015. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!