Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha utál, semmibeve...

Mit tegyek, ha utál, semmibevesz és piszkál az osztályom?

Figyelt kérdés
Most kedztem a másodikat gimiben és az osztályom miatt szörnyen érzem magam minden egyes nap amikor be kell mennem az iskolába. Már tavaj év elején is mindenki bunkó volt velem, de úgy érzem ez alatt a pár hónap alatt minden sokkal rosszabb lett. Szemberöhögnek, direkt lejelentik, hogy nem vagyok ott, a fülem hallatára beszélnek ki, vagy teljes mértékben figyelmen kívül veszik a létezésem, ha mégis észrevesznek akkor pedig kb. követelik, hogy adjam oda a házim, vagy sugjak nekik dogán, ha felelek akkor mindenki felelés közben szemberöhög. Ezek miatt már szinte naponta sírva megyek haza. Az évfolyamon van pár barátom és velük töltöl a szüneteket, de ha nem találom őket és az osztályommal töltöm a szünetet, akkor én vagyok a: fura, emo, depi, antiszociális, csendes, stréber csaj ((nem vagyok antiszociális, emo, fura, (depis is csak az osztályom miatt) különben csak nem tudok az osztályomban érvényesülni)). Ezek a dolgok miatt sokat olvasok, rajzolok és zenét hallgatok minden szünetben amit az osztályommal töltök. Nem tudom mivel érdemeltem ezt ki :( . Valami ötletetek van, hogy mit tehetnék? Úgy érzem nem fogom kibírni a hátralévő pár évet.

2015. okt. 28. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A legjobb, amit tehetsz, hogy megvéded magad. Ne tűrd el ezeket a szemétségeket, és NE félj tőlük, mert ezzel csak bátorítod őket és soha nem fognak leszállni rólad. Állj a sarkadra, és legyél határozott. Amúgy bunkók mindig és mindenhol lesznek, először a suliban, aztán munkahelyen... Sok sikert! Menni fog hidd csak el! :)
2015. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Ha még nem szóltál, szólj szüleidnek és válts iskolát.
2015. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szomoru dolog,hogy "felnött" emberek ilyen felfogásban élnek.
2015. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Eltart egy ideig, amíg az emberben kialakul a kellő mértékű empátia ahhoz, hogy ne bántson ilyen módon másokat. Sajnos én is részt vettem ilyen fajta kiközösítésekben annak idején, csak a másik oldalon álltam. Ma már legszivesebben szembeköpném magam ezért, de a múltat már nem változtathatom meg. A kamaszok nagyon gonoszak tudnak lenni sajnos, és mindig, mindenhol találnak maguknak valakit, akit szivathatnak. Most te vagy a célpont. Gondolj arra, hogy nem lesz mindig így, és keresd azoknak a társaságát továbbra is, akikkel jól kijösz. Ami meg szerintem a legfontosabb, és egyben a legnehezebb része a dolognak, az a fapofa! Ha úgy teszel, mintha a legcsekélyebb mértékben sem zavarna a szemétkedés (észre sem veszed őket), és erősnek mutatod magad, akkor egy idő után talán leszállnak rólad. Nem utolsó sorban, ha erősnek mutatod magad, és meglesz az eredménye, az sikerélményt okoz, és ettől valóban erősödsz majd. Ne add fel! Szorítok!
2015. okt. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

A "fapofa hozzáállás" se mindig nyerő.

Van, amikor igen, van, hogy nem.


Első lépés: önimeret mélyítés, önbizalom! Meg kell tanunod határozottnak lenni.


Második lépés: improvizációs készség fejlesztése: egész egyszerűen engedd el magad, tekintsd úgy az iskolai szívatást, mint ha épp fordítva lenne érzelmileg, hangulatilag!


Pontosabban viselkedj e szerint, és próbáld közben jól érzeni magad. :) Egy pici időbe beleteli, mire ráérzel az ízére, de menni fog.


Arra gondolok, hogy ha egyszer sz . Ar a helyzet, akkor te határozottan és eltökélten: érdekes "cirkuszként" tekintesz rá!


NÉZZ SZEMBE a helyzettel, és legyél magabiztos, és lehengerlrlő. :) Akkor is, ha nem stílusod és akkor is, ha unlamas számodra az önvédelem!


A helyzet adott ,nem tudsz kibújni alóla! Majd csitul a vihar, ha érzik rajtad a magabiztosságod. Ez csak egy iskolai közeg. Első lépcsőnek hasznos próbatétel. ;)


Belül kell rendet tenned elsősorban, jobban megismerned önmagad, és elismerned saját értékeidet, hogy azt más ne ingathassa meg!!


Szóval ott ülsz a teremben, valaki elkezd szívatni. Te gyakorlod már egy ideje, hogy élvezd a kellemetlen iskolai helyzeteket (legalábbis erre bátorítalak, na NEM mazochista értelemben!), ennél fogva SZEMBE FORDULSZ, könnyedén, mosolyogva a k. ö csögösködőkkel, és rögtönzöl. :)


Mikor mit.


Pl fölényesen, némi örömteli, nyugodt mosollyal az arcodon:


"Áááá, srácok, :) ez isteni. :) Hatékonyabb a rajzolás és a tanulás, ha némi szünetet tart az ember időnként benne! :)"


És ÉLVEZETTEL NÉZED őket, ahogyan szívatni prbóálnak téged. Egy csöppet meg fognak hökkeni. De ettől méregbe is gurulnak, és még jobban szivatni fognak téged. Erre te még fölényesebb, még nyugodtabb leszel, sőt BÁTORÍTOD ŐKET EGY KICSIT őket eképpen:


"Ó, már kezdtem megint unatkozni szinte. :) Egy újabb produkció, ez igen! :) Rég láttam már ennyire szórakoztató ostobákat. :) Abba ne hagyjátok! Hadd röhögjek még rajtatok, háháháh :DDD"


Folytatják, majd hozzáteszed:

"Elismerésem. :) Ismét bizonyságtételt tettetek az alacsony értelmi intelligenciátokról! Ez remek! :)

Nehogy értelmesek legyetek, különben oda a szórakozásom... Ejnye már... Kin fogok röhögni, ha nem gyerekes ostobákon, mint vagytok.... Jaj már...! Ilyen hamar eluntátok...?

Látom, nem akartok szórakoztatni engem...

Hát jó, ha így állunk, akkor k-ra meguntalak titeket, kiülök valami ÉRTELMES olvasnivalóval, mert időnként annak is teret kell adni. Tudtátok kis puhap ö csök / ribikéim? :)"


Persze egy csak egy kiragadott öltet. Meg kell tanulnod ráérezned a szitukra. És rögtönözni. A helyzet adja, mikor mi oké, és függ a körülményektől és a szívatni akaró személyek jellemvonásaitól.


E hozzáállás lényege valójában pofon egyszerű:

BELÜL kell megváltoznod tehát. Vedd észre, hogy a helyzetek adódnak, és szembe kell nézni velük.


Hogyan lehet? Úgy, ha nézed a jó oldalát is. Pl h hülyéken jól lehet röhögni, hiszen fejlődni egyelőre nem akarnak, akkor mi mást lehet csinálni velük, mint élvezni, és szórakozni a butaságukon, nemde? ;)


Na most ,van egy határ. Ha már törvénysértő, amit tesznek, pl tettlegesség, onnantól más a szitu:


ahogy tudsz , elmenekülsz, és szólsz egy illetékes felnőttnek! Pl megbízható tanár, igazgató, vagy hívod a 112-t! világos?


Határozott legyél, és ismerd meg önmagad, önmagad eleddig szunnyadó potenciálját is!


Ha sírhatnékod van, eldöntöd magadban, hogy majd otthon a szobádban, egyedül! Vagy ahol egyedül tudsz lenni.

Most te igenis szórakozni fogsz a hülyéken! És ezt általában suliban csak úgy tudod megoldani, ha szembenézel a helyzettel!


Nem bújkálsz, nem meghúzod magad! SZEMBE nézel!! És élvezed!


IRONIZÁLJ!! És éld is át, hogy neked tényleg jó most!


"Ó, de édesek vagytok. :) Tudtátok, hogy okádok az édestől? :) Egy ideig édes szájú voltam, hűűű, vigyázz, minnyá okádok, BROÁF! háháhhááh, csak vicceltem!! :)) Bevetted, k. ö csög? :))"


Legyél fölényes, és nagyképű, mert önvédelemból szabad, jogos és szükséges!!


Meg kell erőltetned magad akkor is, ha nincs ínyedre fölényesnek lenni, vagy pl végignézni a butaságaikat. Általában lassan, kimérten, nyugodt, halvány mosollyal, olykor némi hirtelen váltással, némi dinamizmussal tedd!


Gondokozz közben egy picit! Megfontolt légy, ha provokálnak! Mérd fel a szitut, h provokálnak-e! Tehát legjobb, ha csak szórakozol rajtuk, általában kimérten, nyugodt örömmel.


Kerüld a tettlegességet! Kivéve, ha megtámadnak téged, mert önvédelemből lehet.


NE enged tehát, h pl dühöt provokáljanak belőled! Ez csak egy iskolai terep! Más környezetben csak részben működik, amit leírtam, és részben máshogyan!


Te ponthogy nyugodt, fölényes, jókedvű legyél, még ha nincs is kedved hozzá! Esetleg tettetett unalmat, de azt csak olykor nyerő. Szembenézned hasznos és élvezned a szitut, és egykisés bátoríts őket! "Hehe, ez álllaatt! :)) Mi...? Jaj már... abba ne hagyjátok... b . aszki, unatkozni fogok.. :S"

Stb.


Melyik jobb? Rávenni magad, h szórakozz, ami miatt hamar rád unnak, vagy az a jobb, ha meghúzod magad, összegubózol, ők meg beszólogatnak neked és dobálják rád a papírgalacsint? Vagy akár durvábbat tesznek?


Válassz.

2015. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Még mindig én írok.

Hogy félre ne értsd:


Nem győzöm hangsúlyozni a BENNSŐ HOZZÁÁLLÁST!!!

NE lúzer stílusban röhögj együtt azon, amit tesznek veled, hogy

"hehe.. izéeke, hehe, jaj de jó móka amit, hehe, izé , amit tesztek, izé hehe :) Jáj, megdobtál, jáj, de hisz ez ám ez izé hehe jó móka, hehe"


EZT NE!!


Evvel csak lejáratod magad.

NEM a felszín a lényeg!

NEM a szavak!


Az csak másodlagos tényező.


A METAMKOMMUNIKÁCIÓ a lényeg: hangsúlyozás, hanglejtéás, tekintet, mimika, ásítás, hatásszünet, dinamika, hirtelen stílusváltogatások, torokköszörülés, bandzsítás, humor, stb!


És mi bfolyásolja a metakommunikációdat, amikor szívatni akarnak téged? A mára már határozottá vált bensőd!


Hogy még nem vagy határozott?

Mondom - itt kezdődik a dolog, ez a kulcs!

Gyakorolj és gyakorolj, gondolkozz magadon! Ha kell, iratkozz be ai ki do -zni, vagy bármi, amitől önbizalmat és határozottságot érsz el.


Akár lány vagy, akár fiú.


A részleteket meg az előbbi hozzászólásomban már kifejtettem.

2015. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Még egy kieg,

részemről.


Azt írod, van ,h követelőznek, pl házit tőled.

Oda ne add! Csak barátnak!!


Ha egy f. szfej követelzőzik, kezeld kisgyerekként! Ez nem azt jelenti, h a kisgyerekek buták, sőt! Ők még értelmesek, legalábbis 5 éves korig tuti. Max 6 éves korig. Utána egyénfüggő.


De ha te egy kamaszhoz úgy viszonyulsz, mintha ő egy átlag alatti 8 éves volna, hatásosan lekezelheted őt, és esélyesen hamar elunja magát.


Sok mindentől függ, körülmények, hányan vannak, testalkata (kigyúrt, 190 cm, 90 kilós osztálytárs-e, vagy nem), stb.


Írtam a benső hozzáállásról, metakommunikációról, rögtönzésről!

Annak fényében egy példa (de mindig a helyzet adja, érezz rá, mikor mit tegyél, NE tervezd el előre, mit fogsz mondani!)


Egy lehetséges reakció részedről, pl:

Csücsörítesz:

"Cup-cup! Jókisfiú / jókislány türelmes és vár egy kicsit! :) Minnnnnyá megkapod :)"


Húzd az agyát! :)

Ha rád ún, úgy is jó,

ha nem, úgy is:


Jön vissza, erre te:

"ó, máris kell a f. asz, a szádba? :) Mondtam, hogy minnnnnyá megkapod. :)"


Mindig vágd ki magad, persze egy idő után fölényesen távozhatsz is, egy frappáns indokkal. Addig is vágd ki magad, pl visszaszól:

"höhö, te csaj vagy, nincs is f. szod, höhö, ennyi észt , mint neked van, úúúúhh..."


Erre te: "Mondtam, jó kisfiú / jó kislány vár szépen, aztán lóf. sz a szádba, megkapod. :) Van egy lovam, tudtad? :) Nyugi, még nem tettelek lóvá, kisfiú / kislány :) Ami késik, nem múlik. Nekem ráér. :)"


Utóbbi beszólásoddal ráadásul el is bizonytalanodhat, h mire célzol vajon...

Blöff!!! :) Vagy nem blöff...

Lehet h fogsz tudni tenni ellene még durvábban, törvényes keretek között, ha nem áll le, és akkor nem blöfföltél. De blöffölhetsz is. Csak lazán!


NE add nekik, amit követelnek, de tehetsz úgy, mintha megígérnéd!

De valójában SOHA semmit ezeknek! Vili? ;-)


Ő szivat? Te lejáratod, fölényes önbizalmad által. Aztán majd elgondolkodik, hogy megúnja-e...

2015. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!