Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jelenleg 9. -es vagyok és...

Jelenleg 9. -es vagyok és szeretnék átmenni szakiskolából szakközépbe most félévkor, szerintetek ez lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Szóval ez egy elég hosszú történet amit csak dióhéjban mesélek el. A lényeg hogy ebbe a szakiskolába vettek engem fel, de megjelöltem azt az iskolát is ahova most szeretnék átmenni és oda is felvettek, csak alapból ide kerültem, mivel ezt jelöltem meg elsőnek. De most elég nyomós indok miatt szeretném a lehető leggyorsabban elhagyni. Testvérem, és édesanyám is abba a suliba járt ahova szeretnék menni, és ez itt van ebben a városban is, tehát nagyjából ismerem az ottani tanárokat diákokat és ők is ismernek engem, ebben a suliban hármas, négyes tanuló vagyok, de úgy hogy tényleg szó szerint nem tanulok semmit, max. ha óra előtt megtudom hogy doga van és valami fontos tantárgyból akkor olvasom át párszor (akkor se mindig) és arra lennék kíváncsi hogy szerintetek engem átvennének-e oda. Az igazgató még a nyílt napon mondta hogy az idevalósiak 70%-át felveszik ide, tavalyi osztálytársamat úgy vették fel ide hogy matekból megbukott, és elég sok kettese lett (nekem is, de én egyszer sem buktam semmiből) Soha nem szerettem tanulni, és nem is fogok valószínűleg, de rájöttem hogy többre megyek egy érettségivel és a jelenlegi sulimban történek miatt biztos vagyok hogy tanulnék csak hogy átjöhessek ide. A kérdés tehát adott, hogy szerintetek átvennének-e engem ide vagy nem? Illetve veletek történt-e már ilyen vagy hasonló. Elég sürgős lenne, a válaszokat előre is köszönöm. Üdv!

2015. dec. 5. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor megtudtad, hogy felvettek mindkét helyre, ajánlatos lett volna fellebbezni, hogy a másodiknak megjelölt helyre mehess. De most már ez mindegy.

Szerintem, ha tesódat és anyudat is ismerik, akkor szólhatnak pár szót az érdekedben. Mindenképpen meg kell próbálni, húzz bele félévig, aztán hajrá. Kérd meg anyukádat, hogy beszéljen ő is pár tanárral, nekik is lehet beleszólásuk.

2015. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképpen az lesz a célom. Remélem sikerül mert nem tudom meddig bírom itt.
2015. dec. 5. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen esetben különbözeti vizsgát kell tenni, hogy felmérjék milyen szinten vagy a tantárgyakból. A szakiskolások nem tanulják olyan mélységben pl. a törit, matekot stb mint a szakközepesek, akik ugye 12.-ben érettségiznek. Erre azért kérdezz rá szerintem!
2015. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!