Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerelmes vagyok a tanáromba?

Szerelmes vagyok a tanáromba?

Figyelt kérdés

18 éves, végzős lány vagyok.


Illetve nem is tudom, hogy ez egyáltalán szerelem-e..

Valamennyire vonzónak találom, de leginkább érzelmileg..

Kedvesebb velem, mint a többiekkel (habár kitudja, lehet hogy csak így akarom látni :D), azt hiszem, hogy kedvel is, de nyilván tudom, hogy ő semmit nem érez. Van egy felesége és egy kislánya is.


Szeretem, amikor beszél, valahogy megnyugtató, és olyan 'stabil pontnak' érzem.

Elkövettem 1-2 hibát az elmúlt fél évben, és ő volt az egyik, aki végig hitt abban, hogy helyre tudom hozni.


Tudom, hogy butaság ez az egész, csak egyszerűen rossz érzés, hogy tudom, hogy elballagok, és nem fogok vele soha többet találkozni. Emiatt sokszor rosszul érzem magam, és kicsit elveszettnek..


Egyszer már éreztem hasonlót egy másik tanárral, de vele nagyon sokat beszélgettem, és amikor elment, akkor nagyon sokáig fájt, szóval nagyon gyorsan el akarom felejteni ezt az egészet.


Az elmúlt 1 évben 2 kapcsolatom is nagyon jól alakult, de kiszálltam belőle, mielőtt komolyra fordult volna..


Mielőtt lecs*szenétek, nem, nem látszik rajtam, és természetesen soha semmit nem tennék.


Csak tanácsot szeretnék, hogy ezt az egészet hogyan zárjam le magamban.


2015. dec. 29. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
inkább maradj az iskolapadban és hagyd ezt az idősebbekre.
2015. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
a lét örök és szüntelen változik. Félelem van benned. Ha megtalálod a forrását, akkor megszűnik az okozat.
2015. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

"természetesen soha semmit nem tennék"

Akkor mi értelme? Mi értelme ezt megkérdezni?

Végzős vagy. Felnőtt. Fél év, és azt csináltok, amit csak akartok.

2015. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az már jó, hogy szembenézel az érzéseiddel, mert kezelni érzéseket csak úgy lehet, ha az ember nyíltan vállalja, nem menekül előlük, hanem elfogadja, hogy ezt meg azt érzi. Ez az önkontroll alapja.


Szerintem itt arról van szó, hogy fiatal vagy, és kell neked egy férfiideál, aki szeret és akit szeretsz. Sokszor ilyen korban maga az érzés a fontos, és ez az érzés (szerelem vágya) vetül ki egy konkrét személyre. Írtad, hogy biztos pont volt számodra, valószínűleg ez a jelleme, hogy megnyugtat, hat rád így, hogy ő lett a szerelmed tárgya.


Amúgy nyugi, sehogy nem tudod kezelni a dolgot, nem fogok én sem tudni írni semmit, csak találgatást, hogy mit és miért érzel. De ilyen dolgot, mint a szerelem, nem lehet kezelni. Csak közhelyeket tudok mondani, pl. hogy az idő majd segíteni fog, mert ha vége lesz az évnek és elballagsz, akkor fájni fog a hiánya, és hiányozni fog, de amikor továbblépsz (egyetem stb), hidd el, idővel elhalványul és szép emlék lesz. De most még tudom, hogy fájó ezt írni, és nem tudod elképzelni hogy ilyen egyszerű ez, pedig ilyen egyszerű, és ugyanakkor nehéz, mert tudom, hogy most nehéz ez a helyzet neked.

2015. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokszor úgy látom tanárként, hogy a szülőktől meg nem kapott érzelmet ("biztos pont", stabilitás, valakire felnézni) vetítik ki a tanárra a diákok. Az előttem szólóval egyet értve,azt gondolom, ha lezárod a sulit, annyi új dolog fog megnyílni előtted a világban, hogy időd se lesz a tanáron gondolkodni. Kicsit olyan ez, mint a szülőkről való leválás :) Sok sikert és BÚÉK!
2015. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
😅😆
2016. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!