Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félévi átlagból presztízskérdé...

Félévi átlagból presztízskérdés? (lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Tegnap lezárták a jegyeket, lassan megkapjuk a félévi bizonyítványt és az egyik lány borzasztóan idegesít. Az utolsó hónapban elkezdett hajtani a jobb jegyekért, ami nem is lenne baj, mert mindenki így csinál. De ő folyton jópofizik a tanároknak, volt olyan, hogy nyaggatta a tanárt amíg be nem írt neki egy 5-st "órai munka" címszóval. Persze lehet kapni órai munkára jegyet, én is kaptam már, de akkor megcsináltam egy nehezebb feladatot és eszembe se jutott kérlelni a tanárt, hogy írja be. Emellett szerzett néhány jó jegyet puskázással. Ezzel még úgy nem is lenne bajom, de állandóan az orrunk alá dörgöli, hogy milyen átlaga van. Egyébként nekem 4.0 neki meg 4.25-4.3 tehát nem olyan nagy különbség, de folyton erről beszél. Valaki lehülyézte, erre azt mondta, hogy "4.3-as átlagom van, hogy lennék már hülye?!" Mit lehet csinálni egy ilyen emberrel? 17/f

2016. jan. 23. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Semmi jelentősége nincs, hogy milyen jegyeid vannak. A lényeg, hogy ne bukj meg!
2016. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Bukás azért nem fenyeget, legrosszabb jegyem 3-as lesz a bizonyítványban. Nem is igazán az zavar, hogy jobb jegyeket szerzett, még az se idegesítene, hogy egy részét csalással érte el. De az, hogy mindig dicsekszik az kissé bosszantó. Nektek van/volt ilyen osztálytársatok?
2016. jan. 23. 14:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, legyen ennyi öröme.
2016. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Üzenem neki, hogy de, igenis hülye ilyen átlaggal. aki okos, annak ötös az átlaga.
2016. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ú. Nekem is van / volt ilyen osztálytársam, csak ő 5,0-ás átlaggal csinálja ezt. Igazából rohadt idegesítőek, de próbáld kizárni őket. Egyrészt magukat csapják be, hogy a jegyekben mérik a tudást, de, ha nekik így jó... Azt még nem értették meg, hogy attól, hogy valaki kitűnő, vagy nagyon nagyon jó jegyei vannak, még nem kizárt, hogy hülye. Csak beszélni kell velük más témákról, mint a jegyek, és egyből kiderül. Meg ez a mentalitás, hogy az okos, akinek jó jegyei vannak... De nem is értem, mert ahhoz képest nem olyan király az átlaga, hogy itt fényezze magát (mármint az osztálytársad). De ne aggódj, majd az érettségi eredményén meglátszik / szívni fog egyetemen. Meg amúgy is beteges egy félévre így ráizgulni, mikor a teljesítménye sem így van. Nem fogtam még fel, hogy miért annyira fontos a jegy, és miért olyan rohadt nehéz beismerni, hogy hülyék? Komolyan, magukat csapják be.
2016. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy ki milyen átlaggal rendelkezik, nem függ attól milyen okos valaki. Persze azért kell valamennyi ész ahhoz, hogy egy jobb átlagot összeszedjünk, de sok tantárgynál elég bemagolni a dolgokat. Nem érezném magam okosabbnak ha kitűnő lennék, de butábbnak se ha rosszabb.

Szóval ezzel takarózni, hogy 4.3-as átlaggal nem lehet h.lye az nevetséges. Az zavar, hogy mindenbe beleszövi, hogy neki bizony milyen átlaga van és ő milyen jól tanul.

2016. jan. 23. 15:16
 7/17 A kérdező kommentje:
Ebben az osztályban, jelenleg neki van a legjobb átlaga. Nem egy erős suli, sokakat nem is érdekli a jegy, szóval most arra veri magát, hogy osztályelső és 4.3.
2016. jan. 23. 15:19
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Pont semmit nem jelentenek az iskolai jegyek. Volt egy tipikus kitűnő tanuló az osztályomban, 13 évig kitűnő volt minden évben. Esze nem sok volt, egyszerűen betették a kitűnő kategóriába, és akkor is megkapta az ötöst, ha nem tudta az anyagot. Volt, hogy informatikából hármasra (3,4) àllt, a tanár meg adott neki pár ötöst a semmire, "nehogy lerontsa a kitűnőt". Az előrehozott érettségi előtt éppen négyes lett az osztályozó vizsgája, de "elveszett" így beírták neki az ötöst, mert "biztos ötöst írt".

Jött az érettségi, a tanárok nem tudtak plusz pontot adni az írásképre, helyesírásra, meg a választékos szóhasználatra, kötötte őket a javítójulcs. Nemhogy ötöse nem lett, négyes is csak alig. Persze a szóbelivel kicsit feljebb tornázták a százalékokat, de csodát nem tehettek.

Mindenki értetlenül állt a dolog előtt, ráfogták az érettségi miatti stresszre. Nem tanult tovább, árufeltöltő lett. 13 évig bántott, hogy senki nem látott a "kitűnő burok" alá, senki nem hitte el, hogy nem a tudására/munkájára kapja a jó jegyet, hanem a "nevére".

Az élet megoldotta.

2016. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
#8: Mese habbal.
2016. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én 4.6 leszek, de még így sem vagyok felhőtlenül boldog.☁ Dörgöld az orra alá, hogy így sem ő az osztály legjobb tanulója.
2016. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!