Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyes szülőknek miért presztíz...

Egyes szülőknek miért presztízskérdés a névválasztás?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom/olvasom, hogy névválasztásnál hiába tetszik egyik vagy másik név, mégsem azt választják, mert túl sok van belőle/túl népszerű, stb.

Számomra ez azért fura, mert nem azért választok egy nevet, hogy a világnak megfeleljek, vagy egy aktuális trendnek hódoljak, hanem mert a sok név közül valami megérzés alapján úgy érzem, hogy "igen, ez a név az, ami a pocaklakónkra illik". És szerintem, ez a megérzés független minden statisztikától.

Kíváncsi lennék, hogy mások ezt hogy látják, hogy érzik.


Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 15. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fontos, hogy ne legyen tucatneve a gyerekünknek, ez persze korfüggő, minden korosztályban más a népszerű. Oktatásban dolgozom és látom, ahogy változnak a trendek és egy-egy évfolyamban sok ugyanolyan nevű van. Mások is könnyebben megjegyzik az olyan neveket, amiből kevesebb van. Persze nem a kimondhatatlanul extrákat. Ha pl. valaki most Erzsébet vagy Mária nevet adna az tuti nem lenne tucat a korosztályában és mégse extrém. Szóval szerintem is jobb a nem tucatnév, itt a gyakorin is minden neves kérdésben ugyanazokat a neveket olvasom, nekem az a fura, hogy nem unják meg, mikor minden nap ugyanazokról olvas.
2013. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

A lanyom neve se nem tucat, se nem divat: Lia.

Egyik kedves ismerosunkrol kapta a nevet, a masodik nevet pedig a keresztanyjarol, ami hetkoznapibb.

Nalunk a nev mar akkor megvolt, amikor meg csak beszeltunk a gyerekrol. A masodik gyermek neve is mar reg megvan, pedig a nemet se tudjuk meg.

Igazabol nekunk az volt a fontos, hogy a jatszon pl. ne o legyen a 82. Kincsoke vagy a 17. Zoe.

Sajnos (bar reszemrol nem, mert nem erint) a kornyekunkon szinte minden gyereket ugyanugy hivnak.

Es a legmokasabb, amikor szolsz pl. Kincsonek, akkor a celszemelyen kivul, vele egy idoben csak 8-an neznek fel, hogy mi tortent?!


Anno az iskolaban is volt 7 Gabor, 4 Krisztina, 3 Ferenc.

Kozepiskolaban a 16 fiubol 9 Attila volt !!!

A tanarok vegul mindenkit becenevukon szolitottak, mert a vezetekneven valo felszolitas/hivas meg sem tanarhoz illo!


Szoval mi nem bantuk meg az "egyedi, kilonleges" neveket. Legalabb nincs beloluk meg egy a kornyeken :)))

2013. júl. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lányom neve Kiara, 2 éves akkor 1 Kiara sem volt itt ahol mi lakunk mára már 9 Kiara van, szertintem majmolás oké hogy tetszik neki de elötte senkinek nem jutott eszébe senki nem adta ezt a nevet a gyerekének, és azért mondom hogy majmolás mert voltunk a boltba és beszélgettünk egy nénivel ő szó szerint elmondta hogy ő tudja hogy az én lányom Kiara és ő mondta a lányának hogy ezt a nevet adja mert neki tetszik és az ő családukba csak 3 Kiara van
2013. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeimnek tök hétköznapi nevük van, de már nem tucatnevek, mert ugye manapság mindenki különleges nevet ad a gyerekének, bocsánat, nem mindenki, hanem a legtöbben.

Először is nem a név teszi az embert, hanem a név viselője tölti meg majd tartalommal a nevet. Lehet Adonisznak hívni valakit, ha az egy csoffadt kis valaki. Viszont lehet valakinek tök egyszerű neve, ha az a valaki egy színes egyéniség, akkor az összhetás mégis különlegessé teszi a nevet.

Ugyanolyan versenynek tartom ezta névmizériát, mint a mozgásfejlódési és fogzási "versenyt".

Nekem volt egy fiúnevem, a férjemnek volt egy lányneve, szerencsere mindkettőt fel tudtuk használni:) hozzáteszem, hogy egyáltalán nem tetszett a lánynév, de a fent leírtak miatt nem kifogásoltam. Most 6 hós a lányom, és gyönyörűnek találom már a nevét, meg őt is.

Biztos az én szegénységi bizonyítványom, de a sok különleges nevet meg sem tudom jegyezni, ami játszótéren, és majd közösségben elég ciki.

2013. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak tucatneve lett.De nem érdekel.Azon a reggel amikor a 17. heti uh-ra mentünk beugrott,h Bence,aztán ezt nem tudtam kiverni a fejemből.Nagyon lányt akartunk igy lány név már volt a tarsolyban,de fiú nem.Eleinte a párom nem akarta,többek között azért sem mert tucatnév,de én tudtam ez isteni szikra volt.Azóta megszületett és egy percig nem bánom h így neveztük el.Ő egy igazi Bence.Nagyon illik rá a neve. Lehet ő sugallta ezt nekem :D Arra h kinek mennyire tetszik teszek magasról.Ő az én fiam nem másé,és nekem csak egy Bencém van :)
2013. júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Látom, vannak, akik ráéreztek a kérdés lényegére. Egyet kell értenem azzal, hogy valóban vannak "trendek", de nekem fura, hogy csak azért nem adom pl. a Bencét, mert sok van belőle. Más, ha nem tetszik, és részemről még érv az is, hogy van a családban, de hogy éppen sok van belőle, szerintem, mellékes. Nálunk úgy volt, hogy mikor megtudtuk, hogy jön a baba, válogattunk a nevek között, de nem tudtunk dönteni. A 12. héten csináltattunk 4D-s ultrahangot, ahol kiderült, hogy kislány és valamennyire láttuk is őt. Minden további nélkül, azonnal jött az érzés, hogy "Ez a kislány egyszerűen Hanna. Más nem lehet." /Ahogy írtátok is, isteni szikra. :)/Utólag néztük a statisztikákat, sok helyen gyakori, de szerintem, ez nem mérvadó, mikor látom a gyermekem, és jön a megérzés hogy, melyik név passzol hozzá. Ahogy írták is, annak az anyukának úgyis az a kisfiú/kislány lesz az "egyetlen" Bence/Máté/Hanna/Lili/ Kiara/Viktória, stb. :) Akkor, szerintem, fölösleges trendeket követni. Ugyanígy érzek a ritka nevekkel is. Ha valaki úgy érzi, hogy a fia csakis Demeter lehet, a lánya meg Vilhelmina, akkor az úgy jó. Elvégre az ő gyermeke és amíg kulturált, vállalható nevet ad (függetlenül, hogy kinek tetszik, kinek nem), addig szerintem, ennek nem kéne problémának lennie.


Köszönöm szépen a válaszokat, véleményeket! Küldtem mindenkinek a zöld mancsot! :)

2013. júl. 16. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!