Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tesznek semmit az...

Miért nem tesznek semmit az iskolai erőszak ellen?

Figyelt kérdés

Volt egy osztálytársam arác, akit egyfolytában megaláztak nyilvánosan, cikizték, ő volt a poénkodásuk tárgya. Annyi volt a bűne, hogy csendes volt, nem szólalt meg és láthatóan szorongott.

Ezt látták a tanárok, hogy órán kiröhögik és cikizik, de semmit nem csináltak ellene. A gyerek a pszichiátrián kötött ki végül.


2016. jan. 28. 17:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én az ilyen erőszakos gyereket simán bevitetném egy két marcona rendőrrel nyilvánosan hogy lássa mindenki ,úgymond "befosatni" Kis ráijesztés kis hazugságok hogy akkor most lecsukják egy időre ,stb..Aztán nagy kegyesen kiengedni ,de lelkére kötni hogy ha mégegyszer hallanak felőle akkor egy ideig nem látja a szüleit,megy fiatalok börtönébe, soha nem tanulhat tovább mert priusza lesz stb. Persze ehhez a kondicionáláshoz szülői hozzájárulás is kellene,ami úgy se lenne meg mert jaj szegény áldott jó gyerek nem csinál ő semmit..


Usaban pl láttam hogy direkt van börtönlátogatósdi a kiskorú gengszterkedő de még komolyabban nem bűnöző csemetéknek,ahol a rabok caratják be a kölköket, hogy nemsokára jön közéjük..

2016. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
13%

A gyerek akit piszkálnak miért hagyja magát?

Nem fogják pátyolgatni a kis lelkét sehol, ha pedig kilóg a sorból ne is várjon mást.

Engem is volt, hogy utáltak, meg cikiztek, de nekiugrottam a 2szer nagyobb gyereknek is, mert erre nevelt a média, ismerősök meg mindenki, hogy ha valami rossz nem fogunkat csikorgatva tűrjük vagy megvárjuk míg elmúlik hanem bármi áron megszüntetjük ezt az állapotot.


Arnold Schwarzenegger, Silvester Stalone, Bud Spencer meg mindenki az igazságosságra tanított, hogy a rossz embereket meg kell büntetni, kiállni magunkért, férfinak lenni. Állj ki, még ha meg is vernek. De akármelyik mezei iskolában játszódó filmben benne van, hogy aki piszkál annak nem hagyjuk magunkat. Ez nem egy egyedi eset, az az egyedi eset, hogy a gyerek ennyire egy szerencsétlen volt.

2016. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, örülj neki, hogy te ilyen vagy. De ne felejtsd el, hogy nem mindannyian ugyanabból a közegből jövünk. Egy gyerek, aki eleve vesztes, lúzer szülőktől jön (már ha egyáltalálán többes számba beszélhet), akkor azon a gyereken se Bud Spencer, se Arnold Schwarzenegger nem fog segíteni.
2016. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
*egyáltalán, *számban
2016. jan. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok esetben így van és ez számomra teljesen érthetetlen.

Én gimnáziumban pontosan ennek voltam az áldozata, de az én történetem másként zárult.

Egyházi intézményben tanultam, azon kevés diák közé tartoztam, akik nem voltak sem milliomoso, sem egyéntelen, nagyszájú divatemberek, mint a többsegében gazdag elit gyerkőcök. Éveken át gúnyolódtak, belém kötöttek, "kóstolgattak" és mikor külön tanárok hada nélkül is tartottam a jeles átlagom, míg közülük ezeknek a megléte ellenére is gyakran rosszabbúl teljesítettek, még inkább szemétkedtek. Voltak kedves, de tartózkodó társaim is, nem állatk mellém, volt olyan tanár, aki a magasságom miatt is kigúnyolt meg a csendességemért is. Na 2 elit lány iszonyat túlzásba esett, az egyik azérz keverte a trágyát a hátam mögött 12.osztályban (!), mert a felelete alatt felszólított a tanár annak ellenére, hogy nem jelentkeztem és mikor válaszoltam volna, le ordított és elvette a szót tőlem. Azt hazudta mindenkinek, hogy ő ott küszködött én meg elvettem tőle a feleletét. A barátnője meg esküdött, hogy látta, mikor jelentkeztem...igen, súlyos. Az sem semmi, hogy valójaban a barátnője esett ki a padból, úgy jelentkezett.

A barátnője azért kezdett el csapkodni, mert engem szólítottak fel helyette az egyik órán. Na ezentúl mindennek elhordtak az érettségi évében, torna órán mellém vágták a kosárlabdát, fellöktek és pofákat vágtak illetve kibeszéltek jó hallhatóan. Két ilyen 2 méteres tanárok kedvence tehén volt. Senki nem állt mellém. Olyan sírógörcsöt kaptam, mint még soha a suliban. Levélen megkérdeztem, hogynmi bajuk velem, értelmesen próbáltam veluk beszélni de nem lehetett, mê jobban elhordtak mindennek. Ez a gyűlölet nem most kezdődött. Ez egy 8 osztályos gimi volt én meg egy összeszokott osztályhoz csatlakoztam altalános suli után. Tenyleg teljesen egyedul voltam. Nem tudtam iskolába járni, az osztalyfőnökömnek ez feltünt, szintén gazdag nő volt, de nagyon jó lelkű és szigorúan vallásos. Másnap úgy helyre tette a két lányt az osztály előtt, hogy az csak na. Ezek ketten meg ott hisztiztek, és természetesen mindenki az ő pártjukat fogta. Mindenki azt hitte, hogy én árulkodtam a tanárnak. Igen, itt a dolog veszélye sajnos, de ezt a tanárnak kell tudni kezelni. Nem én szóltam egyébként. A szülők a sargaföldig lehordták, de nem igazán érdekelte. Annyit mondott, hogy meg kell keményítenem a szívemet.

Igen, 19 éves gazdag lányoknak ennyi eszük volt, hogy képesek voltak az utolsó évben teljesen rám telepedni. Természetesen a legjobb egyetemek tanulói jelenleg.

Hát ennyi az én esetem. Vannak kivételek, a legfontosabb az, hogy kiálljunk a másik mellett, mert ez megöli belül az embert.

2016. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kik? Ilyenkor nagyon nehéz igazságot tenni, mert van olyan, amikor az ember tudja, hogy a gyerekkel otthon hogyan bánnak, hogy a legutolsó a tanulás, minden előrrébb van, a tehén, a kutya, van olyan gyerek, amelyiknek ki kell menni stirchelni, hogy legyen pénz és így tovább, de elenyésző persze, azért az a legritkább, ilyenkor az iskoléban az összes tanárt kiröhögik, mert mit akar egy ilyen élethelyzetből már bocsi, tanítani, egy olyan gyereket, aki arra született, hogy túlélje a sorsát, hát mekkora hülyeség, hát tanuljon az, aki beleszületett a jóba, nos, nem annyira könnyű persze elvonatkoztatni az ilyen helyzetektől, ha valóban az iskola a hibás, ha ott vannak a gonosz tanárok és gonosz tanítók, akik bántják a gyereket, azt amelyik tanul, de van, hogy azt a gyereket nem is bántják, szeretik, de az is zavaró ám, nos, szerintem ilyenkor konkrétan meg kell mondani, hogy melyik gyereknek milyen tanárral van baja, a agyerek igazán ritkán mondja meg, mert fél, ha otthon van a bibi, akkor a szülőtől, ha a sutyóban, akkor a gyerektől, de sajnos van olyan is, hogy semmi igazi baj nincsen, csak a gyerek osztálytársa féltékeny a tanár-diák kapcsolatra ahol van, vagy a szülő-gyerek kapcsolatra ahol van, és inkább ellene tesz, de az is ritka, a valóságos kriminalizált állapotot igen nehéz kiszűrni, elérni
2016. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
az iskolai erőszak tehát ritka jelenség, de sajnos meg kell határozni, ha van ilyen, hogy kik tegyenek ellene, vannak már elég jó filmek, amik kinyithatják a szülő láttásmódját, és megláttathatja, hogy nagyjából mi a véleményük a tanároknak a gyerekéről, hogy a gyereke milyen megküzdési módokat alkalmaz és így tovább, nehéz belelátni, de a gyerek mindig tesz jelzéseket, csak azzal nehéz mit kezdeni, ha az iskola leku..., vagy leprolizza, vagy leszerncsétlenezi, vagy tudomisén, learisztokratázza, nekem van olyan olyan osztálytársam, akit lecsuktak, nem iskolai erőszak miatt, csak, mert túl előkelő volt a maffiához, hát oda is születni kell
2016. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
de mi még a szerencsétlennél tartunk, ha jól értem
2016. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!