Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki fájdalom ellen mit...

Lelki fájdalom ellen mit lehet tenni? Ma már egy csomót vagdostam. Valaki?

Figyelt kérdés

Borzasztóan fáj a lelkem,mai nap különösen gyötrődök.Nem tudok túllépni egy nemi erőszakon.A fájdalom elemészt,többször vagdostam ma magam és most is ezt akarom tenni.Mocskosnak,undorítónak érzem magam.Meg akarok halni,úgy érzem nem tudom elviselni ezt az érzést.Van valaki,aki hasonló helyzetben van vagy volt.Hogyan küzdötte le ezt a mérhetetlen fájdalmat,halálvágyat és önbántalmazási késztetést?

Köszönöm...

27/N



2015. dec. 12. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne érezd magad mocskosnak, te nem vagy az. Aki csinálta az az undorító, és nem mellesleg bűncselekmény, uh ajánlom, h jelentsd fel a rendőrségen, ne ússza meg az a szemét. Beszélj a családoddal, barátaiddal, ne szégyelld, nem neked kell szégyellned, te az áldozat vagy, nem a bűnös, neki kellene szégyellnie. A család sokat tud segíteni. Én a helyedben még keresnék egy pszichiátert is, aki még mentálisan tudna segíteni.

Egy valamit jegyezz meg: te az áldozat vagy, nem a bűnös, és ne árts magadnak, ha már sajnos ezt már más megtette.

2015. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és ilyen gondokkal nem jársz pszichológushoz? sztem nagyon kéne ...
2015. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szedjél nyugtatót, és ne okozz magadnak még több gondot, fájdalmat. Jelentsd fel az illetőt! Sportolj valamit, és keress fel pszichiátert.
2015. dec. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az önsértéses dolgaimra - súlyos BPD - azt javasolták, hogy amikor eljutok addig, hogy bántani akarom magam, akkor vegyek ki a fagyasztóból valamit és szorítsam addig, amíg nem fáj eléggé. Hülyén hangzik, de tényleg fájt annyira, hogy nem volt szükség másmilyen módszerre ! ....és menj el szakemberhez! :)
2015. dec. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én rengeteget írok...szövegeket...verseket...


https://www.youtube.com/watch?v=tT6E1mg7KLo


Facebookon csináltam egy külön oldalt ahol hasonló helyzetű lányokkal tudok beszélgetni...na és persze tudom, hogy nem fog tetszeni a válasz, de már fél éve én is járok pszichológushoz, de valóban sokat segít...a pánikrohamok szinte teljesen elmúltak, már sokkal nyitotabb vagyok mint voltam...sok módszer van de itt nagyon hosszú lenne

2015. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Velem ugyan ilyesmi nem történt, de 1. 2. 3. Osztályos koromban (református iskolába jártam) vert az osztályfőnököm. Akkor azóta is sokszor érzem azt hogy nem érek semmit. 4.-esen többször is megpróbáltam véget vetni az életemnek. Mindig is magányos ember voltam, félénk és zárkózott. A környezetem pedig csak fokozta azt az érzést hogy azért vagyok hogy mások kiélhessék valakin az erőszakos hajlamaikat. Ezzel azt akarom mondani hogy te nem a bűnös Nagy hanem az áldozat. A te érzelmeid nem téged kéne hogy terheljenek. Még azt is el szeretném mondani hogy idén (9.-es vagyok) év elején mindent újra kezdtem. Új város, új ismerősök az első barátok meg miegymás. De ehhez meg kellet nyílnom és elfogadnom magam amiben három dolog segítet: a macskám, az hogy írtok (mármint regényeket meg novellákat) és egy teljesen új külső (meg a vele járó belső változás) mindig is imádtam a hosszú hajam és nem értetem hogyan lehet egy lánynak rövid haja, most az révén nem ér az államig sem és én akartam ezt így (metaforikusan: a hajam leváltásával megszabadultam a régi hatalmas lelki súlytól.) Most hogy már jól érzem magam a bőrömben azt mondják hogy
2016. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az előző vagyok véletlenül elküldtem mielőtt befejeztem volna. Szóval azt mondják rám se lehet ismerni és igazuk van. Én se ismerek már rá a régi énemre. Remélem sikerült átadnom amit akartam ha nem segített akkor sajnálom hogy nem segíthetem, ha igen akkor pedig nagyon nagyobb örülök és sok szerencsét de mindennek felet boldogságot kívánok önmagad megújításához. Az itt nehéz de nagyon m megér minden fáradozást. És teljes szívemből hiszek benne hogy adjuk ilyet tesznek azok visszakapják ezt valahol mert megérdemlik.
2016. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!