Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van joga az iskolának semmit...

Matekagerike98 kérdése:

Van joga az iskolának semmit sem tennie?

Figyelt kérdés
Van egy matektanárnőm, aki szeptember harmadikán lehajolt valamiért otthon, és szétcsúszott a gerince, de azóta nem tudták neki helyre rakni. Én jelenleg matek fakultációra járok, mert szeretnék később az egyetemen emelt szinten matekot tanulni (mérnök lennék később). Szeptember óta egy olyan rendszer lenne most nálunk, hogy a matektanárunkat (akinek rossz a háta) próbálják helyettesíteni a suliban található tanárokkal, de sajnos ez nem igazán jó ötlet, mert a 4 tanár nem hajlandó összebeszélni egymással, hogy mit kéne tanítaniuk, meg összesen lett 3 jegyünk előző félévben is. Jelenleg ott tartunk, hogy a négy tanárból ma egy "felmondott", és közölte velünk, hogy nem lesz hajlandó nekünk órát tartani, mert ő nem hajlandó hajnalok hajnalán felkelni (nulladik és első óránk lett volna vele), és most ott tartunk, hogy a heti 6 órám helyett már csak 3 van """"""szakszerűen"""""""""" megtartva. Ilyenkor van joga a sulinak minket "semmibe venni"?

2016. febr. 2. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy joga van e azt nem tudom, de ha állami iskola akkor tudsz hivatalos panaszt tenni.


De ez egy hosszú procedúra. Próbálj meg egyedül fölkészülni más tankönyvekből és magántanárhoz irni.

2016. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocs,de te melyik országban élsz? Manapság tanárt leakasztani olyan,mintha fehér hollóra vadásznál a házatok pincéjében.


[link]


Ha nem tetszik a rendszer,akkor írj :Klebelsberg Intézményfenntartó Központ


1051 Budapest, Nádor utca 32.

Telefonszám: +36-1-795-1170; +36-1-795-8017

Fax: +36-1-795-0744

E-mail: ugyfelszolgalat@klik.gov.hu


De aztán ne sírj,ha kirúgnak!

2016. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ugye ez azért érdekel annyira mert 5-ös tanuló vagy, tudsz már minden eddig vett dolgot és tovább szeretnél haladni.

Vagy csak vigasztalod magad, hogy ha beülsz pár plusz matekórára akkor akkor jobban fog sikerülni az érettségid.

2016. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
-5os tanulo vagyok....
2016. febr. 2. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem nézd meg, mennyi a ponthatár ahova jelentkezni akarsz.

Valószínű így is simán felvesznek, a plusz szabadidődben meg sportolj, gondolj a későbbi egészségedre.

2016. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rémisztő, milyen fogyatékos emberek válaszolnak itt.

Az érintettek szülei próbálkozhatnának iskola vezetőségénél pl., de ez alapján, amit leírtál, nem sok reményt fűznék ehhez. Készülj fel önállóan/külön tanárral, érettségi miatt meg ne aggódj, nincsenek vészes ponthatárok (persze attól függ, mennyire van konkrét elképzelésed).

2016. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
persze, már gondoltunk rá, hogy az igazgatósághoz fordulunk, de egyszerűen maradiak, és nem lehet leváltani, mert az meg akkor felborítaná a suli egyensúlyát, és stb....ilyen válaszokat kapunk. Am meg Mo. 50 valahanyadik legjobb gimnáziumába járok, csak ez is mutatja, hogy "mennyire jó suli"
2016. febr. 2. 23:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleid tegyenek panaszt a vezetőségen.
2016. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok.

Mindenekelőtt is jobbulást a tanárnődnek!Tudom milyen, ha helyettesek vannak, nálunk is volt ilyen. Szerintem diszkréten érdeklődjetek az igazgatónál/ig.helyettesnél, hogy mikor kaptok új tanárt. De ezt nem úgy értem, hogy egy csoport diákkal vonulj le az irodába és fennhangon követeljetek egy tanárt, hanem ha tanít benneteket az igazgató/ig.helyettes akkor óra előtt/után érdeklődjetek nála. Ha nem kaptok konkrét választ, akkor kérd meg a szüleidet, hogy beszéljenek az igazgatóval, vagy keresséteg meg a Szülői Munkaközösség vezetőjét és akkor a szülők csoportosan tehetnek panaszt, így talán többet elérhetnek.

Remélem sikerrel jártok/járnak/jársz! Kitartás!!

2016. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!