Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért tüntetnek egyre több...

Miért tüntetnek egyre több városban a tanárok?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 21:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A közoktatás rossz állapota miatt.
2016. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
11 edikes vagyok és van hogy 7:15 től 16:05 ig órám van. Összesen tíz. Szóval a tanárok is érzik a nyomást...
2016. febr. 4. 21:09
 3/18 gnoomage ***** válasza:
100%

Mert elvan rontva az oktatási rendszer...


Tarthatatlan tanterv van egy évre, ami miatt úgy kell magolni, hogy 2 hét múlva a diák nem tudja már mit is vett, mert kb 2 új tananyagrészt kellett ledarálni.


Nem az életre felkészítő tananyagok vannak... Persze rengeteg ember a kémiát se használja, de az még érthető és jól jön, de a heti 5 tesi és az általánosban a hittant erőszakolni olyan diákokra, akiknek már több esze van mint akik ezeket kitalálták.


Röviden egy használható és az életben is alkalmazható tananyagot követelnek, nem pedig kötélmászást és vallási hülyeségeket(amit pl nem is értek, hisz egy teljesen bizonyíték nélküli tantárgy...)


Talán a fizetésekkel is van valami, azt diákként nem tapasztalom :D

2016. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Mert ostobák
2016. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Épp az az egyik kovetelesuk hogy ne legyen annyi órád, hogy legyen időd másra is. Hogy felesleges tudás helyett használhatót kapjatok. Hogy ne tulhajszolt tanár "daralja" le az anyagot hanem felkeltse az érdeklődést. Hogy amit megtanulsz meg is maradjon. Hogy ne omoljon rátok az iskola stb
2016. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kajak félek érettsegizni főleg matekból...az előző évben négy ember ment át a matek érettségin. Minek kell tudni pl a sinus-t??? És az öt tesi is egy nyűg a nyakamon. 60 kiló vagyok nem tulsúlyos. Ráadásul buszozok a suliba és este hatkor érek haza. Legtöbbször fürdök és alszom. Álmosan képtelenség tanulni. Bioszból miért nem csak az emberi testet tanítják és az újraélesztést?? Miért nem azt tanítják amire szükségünk van..?
2016. febr. 4. 21:26
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
4 ember ment át...? Az szép XD De ez a tanárokat is minősíti. Nekem az a legnagyobb bajom, hogy a legtöbb tanár nem ért semmihez se, de azért ők mennek tüntetni. "Aki nem tudja, tanítja"
2016. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Ebben az országban sosem volt topon az oktatás, de orbán ennek is megadta a végső döfést.
2016. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Boldog vagyok, hogy a gyermekem már rég túl van az iskolás korszakon és bár már akkor, 5-10 évvel ezelőtt is csak "daráltak" a tanárok és a testnevelés óra sokszor a folyosón zajlott, lépcsőn szaladgálással(ami rendkívül balesetveszélyes és egészségtelen), de legalább a könyvek jobbak voltak egy fokkal.Elképesztő, hogy milyen marhaságokat irkálnak össze ezekben a szennyiratokban a gyerekeknek.Egy eszement, értelmetlen marhaság az egész, egy 10 éves különb könyvet írna...

Az egész nap iskolában tartózkodás is marhaság.Itt a figyelemelterelésre, birkák kinevelésére , fiatalok hülyítésére, meg uniós pénzek kisajátítására megy az egész!

2016. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azt mondják túl sok a diplomás túlképzett az országban. De akkor mi a francnak tömik a fejünket ennyi mindennel? Így jó hogy "túlképzettek" leszünk. Máraki eléri azt hogy sikerül az érettségi. Szakközépbe járok és a matekot nem értem pedig közgazdaságot tanulok és kéne a matek. Mondom a tanárnak hogy nem értem erre azt mondja nincs idő magyarázni mert szoros a tanterv. Ennyi. A lényeg hogy vam tanterv de a gyerek ugyanúgy tudatlan marad.
2016. febr. 4. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!