Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy szeretnek ha nem is igaz?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolultan fogalmaztam meg a kérdést, de próbálok a lényegre térni. Jelenleg kilencedikes vagyok, 25en vagyunk egy osztályban, csak lányok. Én mindenkivel próbáltam kedves lenni első középiskolás napomtól fogva, segíteni akinek csak tudok. Persze nekem is vannak hibáim, biztosan volt olyan dolog amit nem jól csináltam. Igazán rosszul éreztem magam, mikor az egyik "barátnőm" azt mondta a hátam mögött, hogy utál. Ez kb. egy hete történt, persze én úgy hallottam vissza ezt. Aztán egy másik lány is ezt mondta, ismét a hátam mögött. Jelenleg fogalmam sincs miért utálnak. Tisztában vagyok vele, hogy az életben nem fog mindenki szeretni, de ezt akkor sem értem. Akkor miért nem azt mondták hogy nem kedvelnek? A "nem kedvelem" és az "utálom" között azért elég nagy a külömbség. Szerintem bocsánatot kellene tőlük kérnem, csak még nem jöttem rá miért. Nem szeretném hogy utáljanak, és rossz hogy ez így alakult. Igazából nem is tudom mi történt, egyik napról a másikra mondták ezt. Szerintetek érdemes lenne beszélnem velük, vagy csak ne keressem a társaságukat? 16/L
2016. febr. 25. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne keresd a társaságukat!

A leírásod alapján rokonszenves lány lehetsz, szerintem nem is tudnálak nem kedvelni. :)

2016. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Jelenleg fogalmam sincs miért utálnak."

Tudni szeretnéd? Kérdezd meg.

"Szerintem bocsánatot kellene tőlük kérnem, csak még nem jöttem rá miért"

Akkor nem kéne... Ha bocsánatot kéne, tudnád miért.

Mindenki más. Nem tudsz mindenkihez olyan jól azonosulni s maszkot viselni, mindenki kedveljen.

Ha mindenkivel kedves vagy, fogalmam sincs miért utálnak ketten is. Ajánlatos nem foglalkozni ennyire logikátlan emberekkel, de megkérdezheted tőlük mit tettél ami miatt utálatba csaptak érzelmeik feléd.

" Szerintetek érdemes lenne beszélnem velük, vagy csak ne keressem a társaságukat?"

Is is. Jövőtől alakul. Kérdezd meg őket, próbáld megbeszélni s megértetni mi hogy volt.

De ha nem kommunikáció képesek s elvárnak teljesen logika ellenes dolgokat, csak ne beszélj velük.

2016. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Köszi a gyors és tartalmas választ. ;)
2016. febr. 25. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:

"Én mindenkivel próbáltam kedves lenni első középiskolás napomtól fogva, segíteni akinek csak tudok"


Lehet, hogy ez a baj. Próbálsz kedves lenni, pedig alapvetően nem vagy az, és túltolod, ezáltal sok leszel. Annál meg nem nagyon van idegesítőbb. Én nem vagyok egy kedves ember alapvetően, viszont teljesen hű vagyok önmagamhoz, és hiteles. Általában szeretnek is a kollégáim. Nem próbálok kedves lenni, hanem kedves vagyok azzal, akinél ezt érzem. Akit nem kedvelek, azzal nem bájolgok. Te meg lehet, hogy igen, és ezt lehet érezni.

2016. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!