Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tudnátok adni nekem tanácsot...

J.zsolo kérdése:

Tudnátok adni nekem tanácsot abba hogy mit tegyek ha piszkálnak a suliba!? Tudnátok segíteni

Figyelt kérdés

#smille
2016. márc. 2. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
fejtsd ki részletesen légyszíves
2016. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ohó, engem is rengeteget piszkáltak az osztályban. Az a módszerem, hogy nem figyelek rájuk. Néha nehéz volt, mert lány létemre legszívesebben kiosztottam volna pár pofont. Viszont eleresztem a fülem mellett a beszólásaikat, nem reagálok semmi hülyeségre. Bár idegesítenek, én magam egyáltalán nem szomorkodom emiatt. Miért én érezzem magam rosszul, ha ők az ostobák? Remélem neked is sikerül lesz@*-ni őket :)) Nemed, korod? Ha ezt elárulod, még több tanácsot tudunk adni!
2016. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne szólj hozzájuk, véleményüket kezed egy zsák krumplinak.
2016. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad hagyni mert a kis tetvek elszemtelednek.Ha tározottan mérgesen kell neki viszonyulni és ha verekedés lenne apait anyait bele kell adni.Utánna majd fog érteni a szép szóból.Ugyan ez a helyzet az alkeszokkal drogosokkal meg a cigókkal azok is elszemtelenednek ha nem csapnak ketté köztük.Van egy mondás is csalánba nem út a menykő.A kicsikkel meg a gyengékkel mernek keménykedni, ha nem lépsz fel időben akkor később már verekedned is kell.És ami fontos ha verekedsz akkor apait anyait bele.
2016. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen fokú.

Egyik lehetősg, hogy megtanulsz velük nevetni magadon.

De lényeg, hogy ne lssanak rajtad szomorúságot, szorongást, mert csak ráteznek egy lapáttal.


Én voltam így egy fél éven keresztül legalább, gyomorgörccsel mentem iskolába. Esetemben megpróbáltam "megbocsátani" vagy elfogadni, elengedni ezeket. Nevetni velük rajtam.


De egy kisebb esetben, amikor piszkált valaki, nekiestem, és bár letepert, utána nem piszkált.

2016. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ksoma válasza:
A keretet írnám le,mindenki annyit vesz magára ami rá való.A ,,piszkálás" maga véleményalkotás.Inkább oviban szokás ott egyfajta évődésnek számít.Valaki kinőtt belőle kell lennie egy önértékelésnek,a problémák itt kezdődnek.Iskolás korban már valamilyen fokon el kell dönteni milyen életet éljek,fel kell fogni melyik a saját és melyik a más élete stb.stb.Konkrétan,fel kell fogni a környezetet azaz a jelenlegi helyzetet és meg kell próbálni kihozni belőle a legjobbat.Meg kell határozni a még és a már nem elviselhető szintet.Persze mondani könnyű azért keret.Amit nem árt figyelembe venni (és komolyan) általában azt annyit stb stb kapsz amennyit adsz.Erős korlát a mérték,az egyensúlyt megtalálni viszont lehetetlen.
2016. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 dj_deminek_mc válasza:

Esetleg ha nagyon nem tudod kizárni a piszkálódást, kerekedj felül az intellektusoddal, humoroddal. Vágj vissza úgy, hogy ne tuddjanak mit mondani rá!


Ja és mindig gondolj arra, hogy azok a tahók, akik most piszkálnak, 20 év múlva jó eséllyel az alkalmazottaid/beosztottaid lesznek! :)


Kitartás! Nehéz túllenni rajta, de túlélhető a dolog, és később hatalmas sikerélmény lesz, hogy kibírtad!

2016. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az iskolában engem is sokat piszkáltak. Mindig egy-két ember. Ha iskolát váltottam, akkor ott is megtalált valaki, aki piszkálhatott, én meg csak szenvedtem.

Amikor sorkatona lettem, akkor találtam egy megoldást, ami esetleg hasznos lehet. Mindenkihez tisztelettel szóltam, egyenrangúként. Nem alázatosan, nem fennhéjázón, egyenrangúként ez a lényeges. Talán közömbös témára kell váltani. Ha egyesével szólsz így az emberekhez, egyesével mind meg fog változni az irányodban, és ő is hasonlóan viszonyul hozzád, mint te hozzá. A félelmet semmi esetre sem szabad kimutatni.

2016. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Általánosban engem is viszonylag sokat piszkáltak. Főleg két lány, és néha csapódott hozzájuk egy harmadik is (én is lány vagyok). Csöndes, visszahúzódó, magamnak való kislány voltam, mostanra sokat fejlődtem, bár még mindig elég visszahúzódó és félénk vagyok.

A piszkálódókhoz is így viszonyultam, próbáltam átnézni rajtuk, legalább látszólag nem idegesíteni magam, és inkább sajnáltam őket, amiért ennyire unalmas az életük, hogy máséval kell foglalkozniuk... Amit viszont furcsáltam, hogy a piszkálódók közül az egyik lánnyal (nem a hangadóval) teljesen normálisan el lehetett beszélgetni, amikor egyedül volt és nem rohant pincsikutyaként a társa után.

Aztán középsuliban és később a melóhelyen is megtaláltam szerencsére a saját kis társaságomat. :)

2016. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem lenézően kell bánni az ilyenekkel. Éreztetni kell velük, hogy amit csinálnak, azzal magukat égetik. Felnőtt fejjel már így gondolkodom, persze annak idején én se tudtam mit kezdeni a piszkálódással.
2016. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!