Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tudnátok adni nekem tanácsot...

J.zsolo kérdése:

Tudnátok adni nekem tanácsot abba hogy mit tegyek ha piszkálnak a suliba!? Tudnátok segíteni

Figyelt kérdés

#smille
2016. márc. 2. 14:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

lány vagyok 5. es 12 éves és csináltam valami cikit amiért elkezdtek piszkálni egy szünetbe felirták a táblára hogy mit gondolnak rólam (beképzelt bunkó...)és mindemkivel aláiratták azt elkezdtek az osztály szégyenének és lúzernek (rozi a luzer,zsofi a luzernek hivnak mert van egy sorozat youtubon hogy középsuli és ott van egy lúzet) hivni!!! de ezt az osztály fő gyereke mondta (legmenőbb legrosszabb) akire mindenki halgat nagyából azért mert féllnek töle naponta verekszik valakivel a piszkálás miat össze verekedtem vele sajnos :( De kicsapjak van egy cigány osztály társam aki irásban piszkál de őt is kicsapják ,de nagyábol lúzernek kezelnek engem!!!


ez volt részletesen így könyebb segítení!!!

bocsi a helyes írási hibákért!!!

2016. márc. 17. 14:42
 12/15 anonim ***** válasza:

Azok, akik felírták a táblára a "véleményüket" rólad, nevetségesek. Ugyanúgy, mint akik aláírták, mert félnek, hogy mi lesz ha nem teszik. Gyávák, ezek olyan szánalmasak! 100% hogy nem mernek ellenszegülni az irányítóknak, ezért mennek velük, mint a birkák. Verekedni semmiképpen ne verekedj, legalábbis én azt tanácsolom. Egy 12 éves lánynak ez nem megoldás sajna. Igyekezz jókedvű lenni, ne hagyd, hogy lerombolják az önbizalmadat! Jó lenne, ha tudnál szellemes, találó beszólásokat alkalmazni :) kitartás!!!

14/L

2016. márc. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2016. márc. 17. 21:16
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha kicsapják őket, akkor lehet, hogy utána jobb lesz a helyzet, csak addig kell kibírni.
2016. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Tulajdonképpen az aki piszkál valakit első sorban nem azért teszi hogy az adott illető rosszul érezze magát. Nemtudom ti hogy vagytok vele de én sose láttam még olyat hogy valóban csak 1 ember piszkált volna valakit, mindig van legalább még 1-2 ember aki vagy röhög vagy ugyan úgy szekál... na most, ez azért van mert ez egy fajta össztartó erő ha közösen kinéznek valakit és szekálják.. pl.: ha az illető aki szekál egyedül van modjuk meglátod a fagyizóba, akkor nagy eséllyel képes normálisan viselkedni, ez azért van mert nincs kinek játszania a fejét..Az én történetem elég érdekes ilyen szempontból mert ebbe a hibába én is bele estem igen csak súlyosan, rengeteget szekáltam másokat. Aztán jött a pofáraesés (a következmény) itt hirtelen ráébredtem hogy valójában mit is csinálok. Ekkor elindultam szépen felfele hozzáállást és attitűdöt illetően. Most pedig hogy magamhoz képest igen nagy lépcsőt tettem meg, engem szekálnak mivel 15/F vagyok kilencedikes... szóval a jelenlegi helyzetem egész jó ahhoz képest mint ami hetedik hatodik ötödik illetve nyolcadikba volt.... de visszatérve a lényegre...

Amikor valaki aztmondja hogy ,,ne foglalkozz vele" akkor az illető vagy nemtudja miről beszél, vagy pedig segíteni akar csak nem tudja hogy kellene illetve mit kéne mondani. Azt mindannyian tudjuk hogy ha aztmondják valakire hogy hülye, attól még nem lesz hülye, viszont igen csak bántó tud lenni. Azt is tudjuk hogy ha aztmondják hogy ne foglalkozz vele akkor azt kevés ember van a földön aki meg tudja tenni, és mi nem tartozunk közéjük. És valójában én is csak itt karattyolok mert a kérdésedre nem tudom a választ, fogalmam sincs hogy mit kéne tenned az ellen hogy szekálnak viszont azt tudom hogy a bent lévő érzéseket ki kell engedni bármiben is nyilvánuljon ez meg.. én nem értek egyet azzal hogy ,,várd ki majd úgyis abbahagyják" mert nagy eséllyel nem fogják, benned meg csak halmozódnak fel a dolgok... ezt hagyd. Inkább próbáld azt megérteni hogy miért teszik azt amit tesznek illetve elfogadni azt az okot amiért ezt teszik (ami nagyon nehéz feladat) mármint az elfogadás, de csak egyszer kell sikerülnie

2019. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!