Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Informatika tanaromat (alkohol...

Informatika tanaromat (alkohol) elvonora kuldtek. Kivancsi vagyok hogyan is mukodik ez, tudtok a folyamatrol meselni egy kicsit nekem?

Figyelt kérdés

Fel evig elvonora kuldtek, termeszetesen ez nem nyilvanos, a tanarok es az igazgatosag kozt meg a sustorgas mi diakok semmi konkretat nem kapunk toluk, de paran utaltak erre eleg erosen, es korabban is tudtuk hogy alkohol-problemakkal kuzd az ember.

Kivancsi lettem hogy hogy mukodik egy ilyen elvono, mit csinalnak ott, egyaltalan a felmerulo koltsegek (mar gondolom vannak) ki(k) altal tamogatottak, stb. Ez ugyben valaki tud nekem meselni?

A masik kerdesem meg az lenne hogy szerintetek elfogadhato, hogy egy viszonylag elit iskolaban ilyen tanarokat alkalmaznak? (Volt mikor oran is reszeg volt, soha nem volt kicsapongo vagy hasonlo, de latszott hogy nem volt valami rendben vele. Es szerintetek miert nem rugjak, ki es vesznek fel helyette egy uj tanart, mert ennek koszonhetoen nekunk iden nem lesz tobb info orank.. Az allam nem adna penzt +1 tanar alkalmazasra ha tudnak, hogy ez a jelenlegi helyzet. Tudom, hogy biztos van csaladja, es igy is van eleg gondja, meg szolidaritas, de szerintem ez nem elfogadhato allapot. Szerintetek ez az?



2016. márc. 4. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelenleg senkit nem lehet kényszeríteni elovonra, hacsak nem jelent veszélyt, pl. a gyerekére, családjára.

Az ok. pedig egyszerű, ha valaki nem önként vállalja az elvonót, akkor esélye sincs, hogy meggógyuljon. Nincs motiválva, amint lejár a kezelés egyből megint megy az alkohol után.

Több fajta kezelés van, ha érdekel akkor ott van AA, minnesota modell, motívációs kezelés, terápia stb.

De egyik sem ér semmit ha maga a beteg csak kényszerítve lett. Pl. én sem tudnék leszokni a kávéról, csak azért mert más kényszerít és más szerint ez nem jó. Amig magam nem érzem, hogy változtatni kell, amit csinálok az nem jó, addig nem is lesz változás.

De ki kellett volna rugni ha részegen jött be tanítani.

2016. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!