Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Én vagyok a legjobb tanuló az osztályban, ezért mindenki mindig rólam másolja a házi, kér segítséget. Most például a Facebookon az osztály csoportjában valaki kérte, hogy töltsem fel a válaszokat kémiából. Kaptunk 19 kérdést, az iskolában kellett őket megválaszolni írásban. Ebből 10 fog előjönni a dolgozatban, majd hétfőn. Én tisztességesen megcsináltam, a tanár is segített egy kicsit mindenkinek, most mégis elvárják tőlem, hogy töltsem fel a válaszokat, mert a többieknek vagy hiányos, vagy alig van kidolgozva, mert nem csinálnak semmit órán. Ha meg nemet mondok, akkor szerintem ki fognak közösíteni, mert csak azért "rendesek" velem, hogy ha bármi van, én feltétlenül segítsek, oldjam meg nekik.

2016. márc. 5. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez, kérem? Jótékonysági intézmény? Mindenki csinálja meg magának, magától!

Ha meg emiatt kiközösítenének, nem vesztesz sokat...

Amúgy hanyadikosok vagytok?

2016. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nehéz. Ha felteszed, továbbra is güruzhetsz nekik és áltathatod magad, hogy rendesek veled. Ha nem teszed fel, te leszel a bunkó és kiközösítenek. Én egyébként az elsővel értek egyet, de nem tudom mennyire nehéz úgy közöttük élni, hogy utána kiközösítenek. De valahol meg el kell kezdeni a nemet mondás művészetét. Persze csak akkor, hogy kibírod a továbbiakban az álrendességük nélkül egyedül, magányos farkasként a suliban.
2016. márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De tudod mit? Második vagyok. Tedd meg nekik és akkor nem lesznek veled bunkók. De vmi frappáns szöveget kéne mellé írni. Hogy észre vegyék magukat. De még nem tudom mit kéne írni. Párszor ha megteszed, utána mondhatsz már egy nagy nemet arra hivatkozva, hogy elég, hogy belőled élnek meg. És nem mondhatják akkor már, hogy soha nem segítettél, mert igen, de ha megtetted párszor, utána mondhatod, hogy elég volt. De ha most nem teszed fel, ezt nem mondhatod. Most tedd fel és írd oda, hogy kéred az ötösöket és még fontolgatod, hogy kitől milyen hasznos holmit fogsz kérni a szívességért. Vmi ennél frappánsabbat írjál.
2016. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Add óda nekik a választ de mondjuk a 19-ből 8-at rosszul
2016. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod letagadni, hogy láttad a kérdést? Ha pl facebook csoportba írták, akkor mondhatnád, hogy nem is vetted észre, nem voltál net közelben. Vagy add oda, de valóban hibásan és mondd meg nekik, hogy sajnos ebben most te sem vagy biztos és nézzenek utána szerinted.. Ha utánanéznek akkor ők is foglalkoznak vele, ha meg nem, akkor meg is érdemlik, te szóltál nekik.
2016. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne nyisd ki a facebookot. Muszáj állandóan azon lógni? Mondd, hogy most nem volt időd, de egy kicsit segíts nekik a szünetben. Ne a kész feladatokat add át nekik, hanem magyarázd el, amit tudniuk kellene. Ezzel többet segítesz. Vagy ha van rá módod, mondd nekik, hogy gyertek át hozzám, ott elmagyarázom, hogy a többiek is adjanak hozzá valami pluszt, hogy legalább hajlandók legyenek megérteni a feladatokat - de ne csak a kémiából csináld így, hanem a többi tárgyból is, de mondd, hogy a facebookra most nincs időd, de tényleg ne menj fel rá, mert azt ugye, látják, ha fent vagy.
2016. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!