Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bemenjek a matek témazáróra...

Bemenjek a matek témazáróra vagy ne?

Figyelt kérdés
Nem értem, amit veszünk és holnap témazáró, de most olyan jól állok, hogy nem szeretném lerontani egy rossz jeggyel. Geometriázunk, az elméleti részét megtanultam, de a feladatok nem mennek és mivel ebben a tanévben még csak 3 nap igazolt hiányzásom van, így arra gondoltam, hogy holnap elmegyek az orvoshoz, hogy hasmenésem van vagy ilyesmi (mivel alig járok hozzá, nem fogja megkérdőjelezni) így még hétfőig talán össze tudok hozni valamit. Van ennek értelme? Vagy ha eddig nem ment már úgysem fog? 16/L
2016. márc. 17. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak most érzed, hogy nem megy és holnap tiszta fejjel menni fog. Honlap ezt gondold végig még egyszer. Ha tényleg nem akarsz bemenni akkor ne hasmenésre hivatkozz ez olyan amit mindig eljátszanak. Mondd, hogy fájt a hasad hánytál este és bevettél egy dedalon-t is. Biztos fog vmi gyógyszert felírni, azt nem váltod ki és ennyi.
2016. márc. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy amúgy is baromság egy csomó minden főleg, ha nem ilyen jellegű dolgokban fogsz tovább tanulni akkor nincs jelentősége, hogy a trapéznak, hogy számolod a területét... Érettségi óta nem is használtam ilyeneket és sohasem fogok geometriázni és már nem is tudom úgy ki kellene nyitni a könyveket vagy a google-t, szóval elmondták, dolgozatot is iratattak, de ugyan úgy nemtudom már. Felesleges nem? De.
2016. márc. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, de nagyon maximalista vagyok és fóbiaszerűen rettegek a rossz jegytől vagy nem is tudom... Mindenből ötös vagyok kivéve a matek, abból mindig négyes és, ha most ebből írok egy egyest vagy kettest, akkor év végén lehet a négyesem sem lesz meg. Már azon is gondolkodok, hogy jövőhét hétfő, kedden sem megyek, utána úgyis szünet, talán elfelejti a tanár és meg sem kell írnom. Uhh, ez nem normális, fel fogok keresni egy pszichológust :D Mindig nehezen, de egy négyes szintre mindent sikerült megértenem, most a képleteket tudom, de alkalmazni nem, mert nem csak terület, kerületet kell számolni, ez alap, ez megy, hanem sokkal bonyolultabb, a feladatok megfogalmazásait sem értem. Azóta is próbálkozok vele, de ez most tényleg nem megy.
2016. márc. 17. 02:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Az igazolással nem lesz gond, ismer az orvosom tudja, hogy nem az a lógós típus vagyok, szerintem ha annyit mondanék, hogy fáradt vagyok akkor is kiírna pár napra, csak ez hülyén jönne ki, mert most volt hosszú hétvége meg mindjárt tavaszi szünet
2016. márc. 17. 02:19
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a szülői benyomás miatt vagy ennyire maximalista és félsz a rossz jegyektől, hogy otthon mit fognak szólni miatta. Figyelj erre oda, mert későbbiekben ez kihathat jobban a szervezetedre is. Ebből jó kis pánikolások lehetnek az életedben. Természetesen nem baj, ha maximalista vagy és örülök, hogy jó jegyeket szerzel még ha nem is ismerjük egymást, hiszen ha így folytatod jó egyetemre mehetsz és lehet hogy orvos leszel és pont te fogsz kezelni engem és akkor tudni fogsz mindent mert jól tanultál. :)) Szóval hajrá! De azért legyen szabad időd más dolgokra is, hiszen még fiatal vagy.
2016. márc. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a pánikolás szerintem nem normális dolog...a jövőben amikor már dolgozni fogsz ez súlyos következményekkel járhat...például szorongani fogsz bizonyos helyzetekben, feladatoktól való félelem...

Ha annyira maximalista vagy és nem akarsz rossz jegyet, de nem megy akkor kérj segítséget...

Pl én közép suliban jó voltam matekból, sajnos ezzel egyedül voltam az egész osztályban, én ránéztem az új anyagra és megértettem, a többiek meg több heti gyakorlás után sem...

Szóval ha nem érted a logikáját, akkor csak bemagolni tudod az elméletet, de attól még nem fog menni!

Én pl pár feladatot, de volt olyan is, hogy komplett dolgozatot megírtam a padtársamnak, meg leírtam papírra a megoldásaimat és elindítottam hátra...

Vagy ha padtársam hiányzott és később írt dolgozatot akkor segítettem neki...

Szóval ha van olyan akinek nagyon megy a dolog tőle kérhetsz segítséget, vagy korrepetálást, vagy dolgozat közben segítséget :)


UI: ha matek korrepetálást kérsz akkor legyen világos, nehogy szex legyen a vége :D mert most a matek a fontos :D


23F

2016. márc. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!