Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok egy tanár és...

Mit gondoltok egy tanár és egy diák őszinte barátságáról?

Figyelt kérdés
A diákot nem tanítja a tanár.
2016. ápr. 5. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány év a korkülönbség?
2016. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szimpátia lehet, de nem etikus, hogy egy tanár barátkozzon egy diákkal. Nem is egészséges. Kivéve ez egyetemen, ahol már mindketten nagykorúak.
2016. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem gondolok róla. Max. azt, hogy nem hiszem, hogy egy tanárnak (felnőtt embernek) szüksége lenne egy gyerek társaságára (főleg barátságára), feltéve, ha egészséges mentalitású, felnőtt ember.


Mivel a kérdésből nem derül ki, hogy közoktatásról van-e szó, vagy felsőoktatásról, ezért ha felsőoktatásról van szó, ott más a dolog, mert ott lehet barátkozni, mivel egyetemen a tanár/diák is felnőtt ember, azt csinál, amit akar.

2016. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, aki tanár lett, és a volt általános iskolájába ment vissza tanítani, és most az egykori tanárai a kollégái lettek (akik még nem mentek nyugdíjba). Miért ne?

Nekem is vannak olyan volt tanáraim, akikkel most (már 30 elmúltam) is szívesen elbeszélgetek, ha találkozunk, és volt, aki felajánlotta a tegeződést is.

2016. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát gyakorlatilag semmi közük egymáshoz, csak történetesen ott dolgozik, ahol a gyerek tanul.

Miért lenne ez etikátlan?

És miért ne tekinthetne egy felnőtt barátként egy gyerekre? Miért lenne "beteg" attól, mert emberszámba vesz egy 18 év alattit?

2016. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na, azért ne magyarázzunk már bele olyat, amit én nem írtam. Sehová nem írtam olyat, hogy "beteg".


De akkor elmondom másképpen.


Az iskolában a tanár az tanár, a diák az diák. Nincsenek egyenrangú kapcsolatok közöttük, és normális esetben nem is lehetnek, mert a tanár-diák kapcsolat eleve nem engyenrangú. Egy normális pedagógus minden esetben megvédi ezt a dolgot, és semmi esetre nem engedi egyik diákjának sem, hogy az úgy érezhesse, hogy egyenrangú vele. A kérdező a barátságról kérdezett, namost egy "igazi" barátság az két egyenrangú fél között szokott lenni. Ilyen értelemben a barátság kizárandó a tanár és diák között, pedagógiailag sem szerencsés ez, most nem akarok belemenni, hogy miért, de az ilyen dolgok a tanulás/nevelés rovására szoktak menni (rosszabb esetben pedig felesleges konfliktusokhoz vezetnek).


Ettől függetlenül szeretheti az adott tanár a gyereket, és bírhatja őket, jóban lehet velük, és szabad beszélgetni is (sőt, szerintem a jó tanár beszélget a gyerekkel órán kívül is, és törődik velük), de ez semmi esetre sem barátság. A jó tanárban bíznak a gyerekek, és a pedagógusnak az a legnagyobb sikerélménye, amikor a gyerekek elkezdenek benne bízni, és megkeresik a problémájukkal is őt adott esetben. Ez normális dolog, semmi rossz nincs benne. Viszont ez a bizalom nem barátság, hanem a tanár-diák kapcsolat keretein belül van.


Amit mások írtak, hogy volt diák tanár lesz, és a régi tanárainak lesz a kolegája, az tök más eset, és az is más, ha elvégzi a diák az iskolát, és felnőtt korában a barátja lesz a volt tanára. Ezeket ne keverjük már bele, tök más a viszony két ember között, ha csak volt tanárról van szó, és ha még a tanára.

2016. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!