Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megengedett az, hogy egy...

Megengedett az, hogy egy tanár rendesen káromodjon az iskolában?

Figyelt kérdés
Rendesen alatt azt értem, hogy tényleg nagyon csúnyán beszél, de nem csak ha idegen, hanem ilyen a stílusa. Nyilván ember, de ez is egy munkahely, ha úgy vesszük, és megérteném, hogy egyszer-egyszer kiabál és káromkodik, mert ember ő is, de a rendszeres ok nélküli káromkodás miért megengedett? Értsd:nagyon jó helyett azt mondja, hogy k...va jó, miközben 22132131 másik kifejezésünk van arra, ha valami nagyon jó. Szóval nem szükséges és nem is hirtelen haragból jön, értitek. Arra gondolok, hogy önmagunkra való igényesség és másokra (nálunk fiatalabbakra való tekintet) Én sem káromkodom egy 4 éves közelében. De úgy egyénkét is igyekszem leszokni róla, de még nem tudom, hogy hogy, viszont már kevesebbet káromkodom.

2016. ápr. 12. 21:23
 1/3 Roland G. ***** válasza:
100%

Nem megengedett!

Egy tanár feladata,hogy ebben is példát mutasson.

2016. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Ez már kicsit túl lő a célon. Én rendes családban nevelkedek és nem káromkodok ok nélkül de néha azért kicsúszik egy-egy "faxa"(nem x-szel csak a trágárszűrő...) a "jó" helyett mert szerintem ez még nem számít olyan durvának. Persze ezt nem csinálom felnőtt közelében vagy hasonló helyzetben. Ez csak egy ellenpélda akart lenne persze (szerintem) ésszerű keretek között.

De Mégegyszer leírom, hogy nem, nem normális.

2016. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem csak én vagyok ezen a véleményen.:)
2016. ápr. 13. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!