Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz megtanulni...

Nagyon nehéz megtanulni rendesen játszani az elektromos gitáron?

Figyelt kérdés

Üdv! 17 éves leszek, és már régóta nagy álmom megtanulni normálisan elektromos gitáron játszani. Nah, de 2 hiba van.

1,Nincs tanár. A közelben nincs gitár oktató, szóval buszozni kellene hogy tanfolyamra járjak, de az jutott az eszembe hogy internetről vagy videókból tanulok meg.

2,Sosem játszottam semmilyen hangszeren. Szóval egyáltalán nem tudok semmit sem a zenével kapcsolatban.. szóval az oktáv, a hangjegyek, és minden más alap dolgok ismerete távol áll tőlem.

De én mégis szeretnék megtanulni.. Mégis milyen nehéz lenne, vagy esetleg mennyi időbe telne?



2014. okt. 3. 21:46
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nagyon.
2014. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Csak magadtól nem könnyű.

Tehetség, kitartás, szorgalom kell hozzá.

Elméletet mindenképpen tanulj hozzá, alapok nélkül nem fog menni (hangok, ritmika, akkordok, skálák).

2014. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 piriiiiii ***** válasza:

Ajánlom először a klasszikus gitárt.

Ha normálisan akarsz játszani, szerintem keress tanárt is, akár klasszikushoz, akár elektromoshoz.

Egyébként mindegy, hogy milyen nehéz lenne, vagy mennyi időbe telne, a legfontosabb, hogy élvezd minden pillanatát! :)

2014. okt. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak félek attól hogy túl analfabéta vagyok és hogy tanár nélkül nem fog menni. Látom pl valami számnak a gitár tabját vagy hogyan is nevezik ezt, és nemtudom hogy pontosan mi is az... mik azok a számok benne stb..
2014. okt. 3. 22:07
 5/15 piriiiiii ***** válasza:

A számok a bundokat jelölik, hogy hol kell lefogni az adott húrt. :)

Egyébként tanuld meg az akkordokat, gyakorold sokat az akkordváltásokat (és ne ess kétségbe, ha nem megy az elején, nekem egy évig kellett gyűjtenem az erőt, hogy igazán nekiveselkedjek egy-két kis kudarc után :D idő kell, hogy ráálljon a kezed a fogásokra) az már egy jó alap a továbbiakhoz.

2014. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem. És mégis mennyiért lehet venni egy normális elektromos gitárt + egy erősítőt akkor hozzá?
2014. okt. 3. 22:15
 7/15 piriiiiii ***** válasza:
Hát, nekem nincs elektromos gitárom, szóval konkrétan nem tudom, csak tippem van: a kettő együtt, ha mindkettő jó állapotú, "normális", legalább 40-50 ezer Ft. Néha az erősítő drágább, mint maga a hangszer.
2014. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30-40 körül vannak már használgató tanuló elektromos gitárok és 20 körül erősítő, ami alap gyakorlásra jó.
2014. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Még egy dolgot szeretnék, valahol nincs leírva, hogy hogyan kell "leolvasni" egy tabot? Szóval ha lesz egy gitárom és már úgyahogy megyeget de nem tudok tabot leolvasni és eljátszani egy dalt, akkor az elég érdekes lenne :s
2014. okt. 3. 22:45
 10/15 piriiiiii ***** válasza:

Ahhoz, hogy akárhogy is megyegessen, tudnod kell tabot olvasni, mert az az alapja mindennek. :D

A lényege, hogy van a hat vonal, ami a hat húrt jelöli, fentről lefelé mélyül (e, h/b, g, d, a, e). Ezeken vannak azok a bizonyos számok, amik a húrokon jelölik, hogy melyik bundot fogd le. Amire 0 van írva, az nyilván üres húr, nem kell lefogni.

2014. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!