Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet, hogy az ilyenek...

Hogy lehet, hogy az ilyenek is mennek főiskolára?

Figyelt kérdés

Több olyan osztálytársam van,aki az adott tantárygból félévkor megbukott vagy éppen megkapta a kegyelem 2-est,az összes próbaérettségit 1-esre írta,volt amit 4 pontosra.És még ezek is jelentkeztek a fóiskolára/egyetemre.Tényleg ilyen könnyű bekerülni és elvégezni?Mert én kerek 4-es átlaggal nem jelentkeztem sehova,mert úgy éreztem kevés vagyok hozzá.

Meg a színkitűnő tanuló is jelentkezik bölcsésznek vagy valaki jelentkezik szociológiára,csak hogy menjen valahova.Sokan mondják,hogy inkább menjek büfészakra,csak legyen diploma.Aztán mehetnek majd egy gyárba nehéz fizikai munkát végezni vagy wc-t pucolni,mert a bőlcsész diploma az égvilágon semmit sem ér.



2016. máj. 1. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

a bölcsész diploma valóban semmire sem jó, bár biztos akad 1-2 kivétel, aki meg tudja ragadni a lehetőséget és el tud vele helyezkedni, szerintem amennyi embert ott képeznek, ez nagy ritkaság.


Én TTIK-s szakra járok, bekerülni nagyon könnyű volt, minimál pont, bent maradni már nem annyira. Kb. 400-an voltunk első 2 évbe, ezek közül kb. 10-et ismerek, aki elvégezte a szakot időbe, na ők se okosak, inkább stréberek és szerencsések voltak. De ha elvégzed se garancia, h lesz munkád, csak ha már tanulás mellett elkezded kiépíteni a kapcoslatokat.


Nekem is van egy volt osztálytársam, aki bukdácsolt mindenből, amolyan osztály legrosszabbja volt, mégis ment főiskolára, vmi kommunkációs szakra, mert abba jó volt és gondolom üzletember lesz belőle. Meg is értem, mert ahhoz tényleg van érzéke, ha már máshoz sincs

2016. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Bufe szakra konnyu bekerulni. Es a diploma meg kell nekik is, ha a wc papir elfogy.


Persze ez nem ilyen egyszeru. Ha recepcios akar lenni egy szallodaban, akkor is kernek diplomat az emvertol bizonyos helyeken. Ida jo a bufe szakvegzettseg.

2016. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk amíg a bölcsészt "bőlcsésznek" írod, tényleg ne jelentkezz sehová. :D

Amúgy jelentkezni és bekerülni a felsőoktatásba nagyon nem ugyanaz. El vagy tévedve. Azzal meg pláne, hogy a bölcsészdiploma semmit nem ér. Ér, ha jól használja az ember. Nem lehet mindenki mérnök, közgazdász vagy programtervező informatikus.

2016. máj. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy mérnöki szakra járok ahova bekerülni könnyű, szinte a minimum pont kell, elvégezni nehéz. Félévente 20-an végeznek, tehát egy év alatt 40-en, viszont 150 új hallgató érkezik minden évben. 110 Hallgató eltűnik.
2016. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ilyenek fizetősre mennek. Nagyobb esély van jól fizető állásra diplomával, az tény, még büfészakossal is. Főleg ha vki mondjuk kapcsolatépítésben jó.
2016. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom,egy szociológus hol kap jól fizető állást.Én ezért nem is jelentkeztem ilyenre,mert nem akarok minimálbérért napi 12 órázni.
2016. máj. 2. 17:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szerintem aki félévkor megbukik,az menjen szakmunkásképzőbe.Még gimiben sincs helye,nemhogy az egyetemen.
2016. máj. 3. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudod ez egy összetett kérdés. A jegyek nem tükrözik a tudást, lehet h. valaki megtanul mindent és szín5ös, de nincs tényleges tudása, valaki pedig egyest kap mégis egy lángelme, csak nincs még kifejezett célja, így nem érdekli a dolog.

Én is tudok olyan emberről, aki nem nagyon csinált semmit az iskolai években, majd rájött, hogy a jog érdekli, és végül kiderült róla h egy jogi zseni.

Azt pedig csak te tudhatod h. szeretnél-e menni egyetemre vagy sem, ha van egy célod amit nagyon szeretél megvalósítani, egy állás amiben úgy gondolod jó lennél, és szívesen csinálnád, akkor mindenképp megér egy próbát.

2016. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!