Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen tanár az ilyen?

Milyen tanár az ilyen?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, és nekem a majdnem 4-es érettségimet lehúzta a magyar tanár majdnem 2-esre a szóbelin,pedig tök jól mondtam el mindkét tételt.

Az egyik osztálytársam is ugyanúgy középszinten érettségizett és a szóbelinél a tanár odament hozzá,miközben kidolgozási idő volt és megkérdeztetőle, hogy megy-e. A srác azt mondta nem igazán, a tanár meg lediktálta neki az egész tételt. Felmondásnál meg a vizsgabiztos és a tanár is bólogattak,iletve mondták,hogy nagyon jó. Leállították és dicséretet kapott. Majd a szóbeli után a tanár odament a sráchoz és megköszönte a 4 éves munkáját,csak azért,mert órán jelentkezett . Nekem meg lehúzta a jó szóbelimet,mert én nem jelentkeztem órán, de ha kérdezett akkor válaszoltam. 4-es voltam magyarból.

Hogy lehet ilyen módon érettségiztetni? Felelősségre vonható? Tudom,hogy tavaly volt,csak kíváncsi vagyok.



2016. máj. 11. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Hát, gondolom ez azért nem a teljes igazság a sztoriban. A srác biztos motiváltabb volt, nagyon ügyesen teljesített, erre utal az, hogy megköszönte a négy éves munkáját a tanár. Egy eleve szorgalmas, jól/keményen dolgozó diáknak nyilván szívesen segít a tanár érettségin, ha megérdemli és ott mondjuk csak leblokkol vagy valami. Aki viszont jó fejű, de ellébecolgat a 4 év alatt, az kevésbé érdemli meg a jóindulatot. Persze ez nem azt jelenti, hogy le kell direkt pontozni, de nem is gondolnám, hogy ez történt...
2016. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Fel lehet lebbezni.


Pont ezért van bent vagy 6 tanár meg egy vizsgabiztos, hogy ne csinálhassanak ilyet. Beszélj a többi bent lévő tanárral, hogy ők hogy értékelik a feleletedet(mert az is lehet, hogy csak te tartod többre mint ami)

2016. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ó, a vizsgabiztos....ugyan kérem! :)

Nálunk, a gimnáziumban az elit gyerekek szülei szünetben ott ettek a vizsgabiztossal, az egyik éppen a lányát dícsérte a biztosnak...holott elméletileg szülők nem jöhetnek fel arra a szintre, ahol az érettségi folyik, a diákok " pihenő " termébe pláne nem! De nem panaszkodhatok, mert valóban mindenkit a tudása alapján osztályoztak, csak volt, aki iszonyatosan magabiztos is volt a tudása mellett és rokonszenvet váltott ki azonnal a vizsgáztatókban...igen.

De lehet érettségizni bármikor, javítani is, csak pénzbe kerül már ugyebár.

Szerintem lépj túl a múlton, nem ez lesz a legnagyobb igazságtalanság az életed folyamán, abban biztos lehetsz, nem sikerülhet minden a mi elképzelésünk szerint mindig...ne foglalkozz a múltal, már megtörtént. Tegyél újat, készülj fel jobban és akkor elégedett lehetsz magaddal, ezzel a feljelentèses lépéssel nem fogsz tovább jutni! Sajnos van ilyen, de ebből is tanulhat az ember.

Sok sikert az előrehaladáshoz!

2016. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha pofára osztályoz, meg hangulata szerint, akkor hitvány. Nem szabad egy gyereket sem kipécézni és hátrányban részesíteni, azért, mert mondjuk nem szimpatizál vele. Szomorú :(
2016. máj. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez csak az egyik szemszög, így nem lehet ezt az egészet rendesen értékelni. Ahhoz a tanár verzióját is meg kellene hallgatni vagy ott kellett volna lenni. Így szerintem érdemleges választ erre a kérdésre nem lehet adni...
2016. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem lehet teljesen megállapítani, csak véleményekre vagyok kiváncsi.

Nem tudom, hogy ki pécézett-e, de majdnem mindenkinél szinte feküdt a padon,dörzsölte a szemét,és látszott rajta,hogy eléggé unja. Csak pár embernél nem csinálta ezt,gondolok azokra,akiknek segített. És azért elég rossz érzést is keltett,hogy oda se figyelt rám.

A vizsgabiztost meg hagyjuk. Ő legalább figyelt, de mikor a tanár lediktálta a srácnak a tételt,akkor ő nyugodtan ült és nézte.

A szülők meg bent voltak a váróba. (ezt csak a 3-as válaszolónak írtam)

De köszönöm mindenkinek a válaszát!

2016. máj. 12. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Az érettségikkel kapcsolatban fellehet lebbezni, azt hiszem a megtekintés után 72(?) óráig.

Nézd, tudom, hogy sértettnek érzed magad, hogyha még egy évvel a történtek után is ezen agyalsz.

A tanári pálya nem túl népszerű, éppen az ilyenek miatt. Hiszen sem a diákok, sem a szülők nem becsülik meg a tanárokat, éppen az ilyen példák miatt. Természetes, hogy jól esik a tanárnak, hogyha a 30+ gyerekből az egyik egy kis kompetenciát mutat a tárgya iránt. Ez érthető. Ugyanakkor pont ezek a kis seggnyalók nem fogják semmire sem vinni a való életben.

Tehát... késő bánat sajnos.

2016. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!