Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » SOS! Középiskolás vagyok és...

SOS! Középiskolás vagyok és egy kis kutatást kell végeznem! A kérdés:Én és más emberek (azaz ti), hogyan képzelitek el az ideális iskolát? Tanárok, de legfőképp kisebb, nagyobb gyerekek válaszát várom!

Figyelt kérdés

#tanár #gyerekek #iskola #képezelet #legjobb suli
2016. máj. 10. 14:52
 1/7 Egyenes út ***** válasza:
Jó legyen az iskola ;P
2016. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bővebben?? :"D
2016. máj. 10. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A diák legyen a középpontban, ne pedig a tanmenet.

A gyereket tanítsák ne a tananyagot.

Kevesebb lexikális tudás, több gyakorlatias órát!

Több informatika óra, hogy a digitális írástudás ne csak a facebbok,twitter, instagaramm használatát jelentse, hanem excel, acces, word programokat is tudják használni az emberek.

30 perces órák, 9-től 3-ig, délben 30 perces ebédszünettel, házi nélkül. Napi max 5 óra, pl informatika, pénzügyi alapismeretek,idegen nyelv, töri, biosz, matek,tesi, irodalom.


Ezeket napi 5 órába be lehet osztani. Tesi kivehető lenne, ha a diák például rendszeresen sportol valami egyesületnél, vagy kerékpárral jár iskolába! Töriből is csak magyar történelmet tanulnánk, irodalomból pedig kortárs műveket vennénk, nem pedig görög sz*rokat!

Biológiából emberi szervezet, 1-2 állat, és elsősegélynyújtás. Tesi helyett KRESZ-t tanítanék külön órában, ami egy kb fél éves tantárgy lenne. Utána valamiféle vizsgát kellene tenni, amivel igazolom, hogy ismerem a kreszt. Kresz után pedig valami olyasmit órát raknék be, amelyben megtanítják a gyerekeknek, hogy milyen papírokat kell elintézni, ha autót vásárolnak majd, vagy hogyan kell feladni egy levelet/csekket megírni, hogyan pályázzunk meg egy támogatást...

Meg még heti 3 Matekot valahová beraknék.

Csupa hasznos dolgok, 9-től 3-ig megtanulhatóak, nem kell korán kelni, kreszt ismerve kevesebb baleset, és az ilyen önéletrajzírással, meg ilyennel foglalkozó órának köszönhetően meg (véleményem szerint), több életrevalóbb fiatal lenne.

Ugyanakkor nagy hangsúlyt fektetnék a kreativitás fejlesztésére is.

2016. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sokat segítettél! Még várom a válaszokat!
2016. máj. 12. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyenek 15 perces szünetek, inkább 90 perc óra 30 perc szünet. Tanuljunk használható dolgokat mint pl.: informatika, pénzügyek. És ne Aranyt, meg Petőfit, mert tudom szép, de majd megkeresem és elolvasom a verseiket ha érdekelnek. Ne legyenek kötelező olvasmányok, és ha igen akkor is 9-10 könyvből lehessen választani. (Bár tudom ez nem tartozik ide, de amikor mi végeztünk kutatást, akkor 15-20 utcát végigjártunk és megkérdeztük a szembejövők véleményét. Könnyebb rákérdezni, személyesebben lehet utána írni.)
2016. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Én is így tervezem folytatni ezt a kutatást, csak úgy gondoltam,hogy ameddig nem szakítok rá időt, addig kiírom ide!
2016. máj. 12. 15:04
 7/7 Ciril Figgis válasza:
Hasonló, mint amit Ausztráliában csinálnak. Keresnék olyan tanárokat, akik tudnak rendesen magyarázni, és felvenni a tanórákat. A videók kb 20-30 percesek lennének, mert nem menne el az idő azzal, hogy lecke, üvöltés, stb. Lenne pár levezető példa, hf-nek feladná, hogy ettől-eddig lehet gyakorolni, és időközönként be kellene menni dogát írni. A videó visszatekerhető, akár több tanártól is fel lehet venni ugyanazt. A gyakorlati órákra, pl. hálózati-ismeretek, be kellene rendesen járni, viszont akkor nem heti 2 óra jutna rá, hanem akár napi 2. Ezen felül lennének féléves vizsgák, az bizonyítvány jegyeit pedig az év végi vizsga és a dogák adnák meg, akármilyen módszerrel.
2016. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!