Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit mondjak neki, ha nem...

Mit mondjak neki, ha nem szeretnék vele beszélni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most nyolcadikos vagyok és rámírt egy ötödikes kisfiú az iskolákból. Nem akartam bunkó lenni, ezért visszaírtam neki és beszéltem vele egy 10 percet kb. Szerintem azt hiszi, hogy jóba vagyunk. Már másokra is ráírt az osztályomból és oda megy hozzájuk beszélgetni. Én nem szeretném, hogy oda jöjjön. Ha oda jön hozzám, mondhatom azt neki, hogy azért írtam vissza neki, mert nem akartam bunkó lenni, de nem szeretnék vele beszélgetni? Egyébként tényleg ez az igazság. Vagy hagyjam, hogy beszéljen, úgyis már csak pár napon találkozhatunk (kb 5-6 nap) 14/L

2016. jún. 1. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Chat: Csak ne írj rá sose ill. ha ő ír akkor mindig legyél rövid ne kérdezz és hamar lépj le


Valóság: ne mondj neki semmi "bunkót" vagy olyant ami alapján "rossznak" titulálhat DE attól még legyen meg a véleményed és ha szükséges akkor mond ki egyébként ugyanazt tedd mint a chatnél és biztosan lekopik mert látja hogy nem vagy rá vevő

2016. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ment a zöld
2016. jún. 1. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne írj neki vissza, ha odamegy, hagyd ott. Nyilván barátkozni akar a "nagyokkal", csak te erre nem vagy vevő nyilván.
2016. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért akar kapcsolatokat kiépíteni, hogy infókat gyűjtsön a középiskolákról, személyes tapasztalatos visszajelzéseket. Vagy pedig csak most kapott észbe, hogy sokan szimpik vagytok nekik, és mindjár ballagtok, és szívesen megismerne titeket, vagy pedig lehet, hogy menőzni akar a haverok előtt, hogy neki már vannak milyen nagy barátai. Vagy mindig is akart veletek barátkozni, csak eddig nem merte, most szánta rá magát, esetleg nincs neki idősebb testvére , és mindigis arra vágyott, és most keresi a megfelelőt, mert szimpik vagytok neki. Vagy félt, hogy egy nagyon kicsi gyerekkel 3-4-5. osztályossal nem álltok szóba, pedig szívesen barátkozott volnaa veletek, és eddig nem merte, és most bepróbálta. Vagy pedig a saját korosztályában nem talál barátokat, vagy mert különc, kilóg a sorból, vagy pedig, mert esetleg érettebb a koránál. És pl sokat láttam itt kiírva kérdésben, hogy a gyerek nem tud beszélgetni az osztálytársaival, és tudok is ilyet, mert ott pl el kezdtek a telefontípusokról beszélgetni, amihez ő meg nemigen tudott hozzászólni, és akkor ő onnan abból a beszélgetésből kiesett pl.
2016. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*Vagy csak vihognak esetleg össze-vissza,és nem tud velük értelmesen beszélni, még az is eszembe jutott, 4. vagyok.


De most ugye a legtetején lett megin ez a kérdés, észre se vettem, hogy lényegében nem válaszoltam rá, hát mondd meg neki udvariasan, hogy bocsi, de most nem szeretnél vele beszélgetni. Szerintem sokkal jobb, hogyha őszintén, nyíltan megmondod, mert akkor nem ábrándozik arról, hogy de jó lesz, hogy majd azért legközelebb még beszélgetni fogtok, meg nem ámítja magát azzal, hogy ti most barik vagytok.

2016. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!