Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van a legjobb barátnöm és meg...

Van a legjobb barátnöm és meg tudta hogy én vágom magamat és ő is el kezdte és féltem mert veszélyes és én akartam vele beszélni de nem merek. És nem is tudom mit mondjak. És mostanába úgy érzem hogy el távolodunk egymástól. Mit mondjak? Vagy tegyek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 20:35
 1/3 FüligJimmy88 ***** válasza:
Mi ez az őrület mostanában, hogy a kamaszok vagdossák magukat? Mi értelme van? Ha valaki meg akar halni, csinálja rendesen, de így csak elcsúfítja magát... Na jó, most hazudtam, inkább ne ölje meg magát senki, csak kiakadok az ilyesmin... Amúgy veletek vagyok lélekben. De ezzel csak azt sugallod az embereknek, hogy nem tudod megoldani a problémáidat és inkább sajnáltatod magad, mert az egyszerűbb, mint megoldást keresni. Most frankón azt kezdte el, mert te is ezt csinálod? Tiszta sor: hagyd abba, és ő is abba fogja. Helyette keress olyan megoldást, ami valóban megoldja a problémákat, mert addig fogsz tőlük szenvedni, amíg rá nem jössz a megoldásra. Persze a halál is egy megoldás, csakhogy egyrészt a legrosszabb, másrészt ha megtudom hogy megtetted, még fel is pofozlak. Nem: a problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket. És készülj fel kisanyám, mert ahogy öregszel, egyre nagyobb problémákat kell megoldanod. Én is sokat szenvedtem emiatt a felismerés miatt, de elfogadtam, és így már szinte könnyű. És ahogy saccolom nem lehetsz több 15-nél, úgyhogy jobb ha felkötöd a gatyát... De amúgy ott van a barátnőd, ha már úgyis ekkora hatással vagy rá, akár csinálhatnátok együtt is, úgy sokkal könnyebb. Jó ha van kivel megbeszélni a dolgokat. Ha meg elakadtok, kérjetek tanácsot másoktól. Például tőlem, amíg nem törlöm magam, mert néha már bosszant a sok troll... De egyedül tényleg nem megy. Na, remélem nem fogalmaztam túl nyersen, csak fel akartalak rázni. Úgyhogy szedd össze magad, mert seggbe rúglak.
2015. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amit mondtál, hogy haggyam abna.. Én meg próbáltam.. De ő ugyanúgy folytatta.. Én meg vissza estem (de erröl ő nem tud) és most amúgy e mellé még ki is találta hogy ő most egy hú de mekkora emós lessz vagy mi..

Nem tudom honnan jött neki az ötlet de nem tetszik..

2015. aug. 18. 08:17
 3/3 FüligJimmy88 ***** válasza:

Komolyan mondom, ha lesz megint adatkeretem utánanézek ennek az emo-nak, mert bevallom őszintén még egyet sem hallottam... Na mindegy, nagyjából tudom hogy miről szól. Azért akar az lenni mert segítséget várna a külvilágtól, de szégyelli kimondani, úgyhogy inkább magára vonja a figyelmet. De az biztos, hogy segítségre van szüksége. És neked is, mondjuk ahogy kiveszem a szavaidból neked nem annyira, mert legalább kezded felismerni, hogy ez nem vezet jóra.


Megpróbálok adni egy kis útmutatást, remélem tudsz vele mit kezdeni.


Tehát: mint már mondtam, ő segítséget remél a környezetétől. Meg gondolom te is. A megoldás viszonylag egyszerű: kérdezni kell. Sokan vannak akik szívesen segítenek nektek (például én is, kábé csak ezért regisztráltam ide), de ahhoz fel kell tenni a kérdéseket. A megfelelő embertől persze, mert vannak olyanok is akik nagyon segítőkészek ugyan, de dunsztjuk sincs a dolgokról. Semmi gond: az ilyeneket idővel megtanuljátok kiszúrni. És pedig úgy, hogy nem veszel készpénznek egy választ, hanem ELGONDOLKOZOL rajta. Másképpen fogalmazva: a segítséget nem úgy kell elképzelni, hogy én megmondom, hogy "pontosan ezt és ezt és ezt csináld és így és így", hanem rávezetlek arra hogy te magad jöjj rá a megoldásra. Lehet persze támpontokat adni, de nincs két egyforma ember, így két egyforma "megoldókulcs" sincs. Ezért kell a választ a saját szájízedre alakítani.


Azt hiszem kezdő lökésnek ennyi elég is, mondjuk ha leírnál egy konkrét példát az jó lenne.

2015. aug. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!