Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy igazgató miért mond...

Egy igazgató miért mond ilyet? Ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Az egész tavaly történt, de most eszembe jutott, és elgondolkoztam rajta.

Végzősök voltunk középiskolában. Az igazgató volt a fizikatanár is a suliban. Én és egy másik osztálytársam eléggé szerettük a fizikát, jól is ment nekünk, ezért egy alkalommal az igazgató az osztály előtt mondta, hogy örülne, ha ezen a vonalon indulnánk tovább, ajánlott is egyetemet, ahová mehetünk fizikát tanulni. Aztán a másik osztálytársamnak ezt mondta: " Téged nem vesznek fel, mert oda csak csúnya lányok járnak" Mindenki elkezdett röhögni, csak én éreztem szarul magam. Magyarán azt akarta ezzel mondani, hogy én mehetek, mert én csúnya vagyok, a másik lány meg szép, és oda őt nem veszik fel. Ilyen helyzetben ti hogyan reagáltatok volna?


2016. jún. 3. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Belevertem volna a fejét a padba
2016. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MZ.per.X ***** válasza:
77%

Én leszartam volna.


Egyrészt ez a szép, nem szép dolog óvodás szint, másrészt a továbbtanulás pont az a dolog, ahol az eszed kell használnod. Na meg vissza mondanám neki, hogy sokra megy a szépségével, biztos jól mutat majd 40-50 évesen a felmosóronggyal a kezében.

2016. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mint megtudtam a lánya is fizika szakon folytatta tovább. Érdekes, vajon őt is így biztatta? Végül is nem ez a mondat bántott, hanem, hogy egy 22 fős osztály előtt mondta, akik ezen jót derültek.
2016. jún. 3. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ez az ember mekkora egy büdös bunkó paraszt! És pont azt nem becsüli meg, akit meg kellene becsülnie, ahelyett, hogy az osztálynak próbál meg óvodás módjára jópofizni valaki megalázásával. Egy tanárnak a legnagyobb boldogsága, hogy valaki szereti és tehetséges a tárgyából. Hogy merészel lealázni az osztályod elől? Ráadásul olyan nincs, hogy valaki nem szép, mindenki szép és kész. Te is az vagy, ő meg azért kapja a fizetését, mert kvalifikált ember, és az a feladata, hogy bátorítsa a diákokat.

Tudom, hogy elsőre keménynek hangzik, meg hogy biztosan nem ismerem teljesen a helyzetet, de hagyd ott az iskolát, ami nem becsüli meg a tehetségedet. Vagy a személyedet, úgy eleve. Ők örülhetnek, hogy odajársz, nem pedig fordítva. De minimum menj be az igazgatóhoz szüleiddel az oldaladon, és mondd meg neki, hogy azonnal kérjen bocsánatot. Beszélj az osztályfőnököddel. Ez nagyon nem korrekt. Hogy képzeli?

Osztályra annyit tudok mondani, hogy egyvalaki elkezdi, röhög mindenki, lehet, sokaknak le sem esett, mit mondott a pasas. Nem hazugságból mondom, tényleg van az a helyzet, amikor felröhög az ember, és a másik pillanatban végigfut benne, hogy miről szólt igazán az a szófordulat, és abbahagyja.

Ez iszonyatosan felnyomta bennem a pumpát. Fogadd minden együttérzésemet, sajnálatomat, támogatásomat. Ráadásul nyilvánvaló, hogy ezerszer szebb vagy annál a kiélt vén gyökérnél, akinek volt képe ilyesmit benyögni.

18/L

2016. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam újra, hogy tavaly történt, akkor már nem tudsz kivonulni a suliból. Remélem, most egy olyan helyen vagy, ahol megbecsülnek a tanáraid és a társaid, és azt is remélem, hogy az igazgatónak azóta is ég a pofája, hogy ilyesmit megengedett magának.
2016. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem téged akart megbántani.
2016. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor is gondolja át, hogy mit mond, mert egy pedagógus. És értelmes ember rájön, hogy mire utal ezzel a mondattal, és azonnal bocsánatot kér.
2016. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Átgondolva, talán tényleg nem engem akart megbántani, mert az a lány tényleg nagyon szép, s csak dicsérni akarta ezzel is, de akkor nagyon rosszul esett.
2016. jún. 5. 21:17
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát igen, egy lány egyben hiú is a külsejére, nekem is rosszul esett volna.


Az igazgató meg szimplán meggondolatlan volt a kijelentésnél.

Mivel a lánya is ilyen szakra járt, teljesen biztos vagyok benne, hogy nem beszólásként, rátok vonatkoztatva mondta a csúnya jelzőt. Gondolom a másiknak akart valami kedveset mondani (és az sem biztos, hogy ez a 2 mondat kb egymás után hagyta el a száját, lehet csak később került sor erre a lányra pár emberrel később, és neki már eszébe se volt, hogy rosszul jöhet ki, amit mond.) Tehát lehet, hogy csak a másik lánynak akart kedveset mondani, mivel más beállítottságú és nyilván látta, hogy nem ezen a területen fog továbbmenni.

2016. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
még egy mocskos kockásinges disznó tettére fény derül
2016. szept. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!