Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyes tanárok miért várják...

Egyes tanárok miért várják el, hogy pedagógusnapra kapjanak ajándékot?

Figyelt kérdés

Nálunk falun az a szokás, hogy minden tanárnak, aki tanít, minden egyes tanuló ad egy-egy szál virágot ilyenkor, meg névnapkor is. Ha valaki nem visz, akkor meg órán mondja, hogy meg kell becsülni, stb.Városról járnak ki, így is érzem, hogy lenéznek, akkor meg már elvárják ezt is és most 8.-ban már direkt nem vittem semmit. Úgyis csak a kedvenceiket nyomatták,akik vitték nekik mindig az ajándékokat. Szóval még azt akarták, hogy én érezzem magam kellemetlenül, hogy nem adtam nekik semmit. Más szakmákban se kapnak semmit, vagy pl. egy pénztáros mit kap? meg állandóan izélnek, hogy majd középiskolában úgyis lenéznek minket, hogy falusiak vagyunk, meg ilyenek. Többség tanár idősebb, volt pár fiatal, de azok elmentek hamar.

Most télleg én vok a rossz , mert nemadtam nekik virágot, mert én nem érzem magam annak?



2016. jún. 8. 15:29
 1/5 Inessential ***** válasza:
Akkor gyereknapon kérj csokit.
2016. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanárként mondom, hogy nem minden pedagógus vár el ajándékot. Én sokkal jobban orülök, ha egy dolgozatra mindenki tisztességesen felkészül.
2016. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az nem szép ha egy tanár elvár ajándékot. Viszont. Egy tanár rendkívül sok olyan dolgot tesz a diákokért amit egyébként nem kellene, nem fizet meg neki senki, saját szabadidejéből teszi, saját pénzéből fizeti, stb. stb. Példák: az angol tanárom karácsonyra dallal lep meg minket: hiányos szöveget egészítünk ki és utána énekeljük. A másik: fagyizni voltunk az utolsó órán. Az egyik osztálytársamnál nem volt pénz. A tanár meghívta egy fagyira. Harmadik: az osztályfőnökünk elvitt minket kirándulni (pedig nem kötelező). Stb. Stb. Egy szál virággal az ilyeneket is megköszöni a diák.
2016. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is tanár vagyok, én sem várok el egyáltalán ajándékot. Sőt erre mifelénk nem is nagyon szokás, max az osztályfőnökök kapnak egy szál valamit az osztálytól, de még az se mindig van. Úgy látom, hogy egyre inkább megy ki a divatból ez a pedagógusnap ...
2016. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert korrupt disznók. Ha pénzt adnának nekik a szülők, azt is elfogadnádk, és egy idő után el is várnák.
2016. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!