Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van egy gyerek az osztályban...

Van egy gyerek az osztályban aki mindig kötözködik velem, érdemes foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Régen is osztálytársam volt és most is.

Az a helyzet hogy a régebbi osztályomban áldozat voltam akit mindenki piszkált. Ezen kívül csináltam pár gyökérséget amikre nem vagyok büszke, gyakran hülyét csináltam magamból, meg hogy hagytam magam hogy bántalmazzanak stb.

Most itt az van hogy ez az ember és rajta kívül még 1 másik folyamatosan kibeszél és hangoztatja a régi dolgaimat a többieknek, emiatt egy kicsit rám is szálltak.

Amikor nem vagyok bent szerintem téma vagyok.

Ez az ember rendszeresen piszkál, úgy hogy elmegy mellettem mondja "mivan veled mester." Ilyen hangosan, lenézően beszél hozzám. Gyakran én vagyok a viccelődésének a tárgya, az én nevemet ordítja be. Van még egy pár dolog de azt nehéz lenne leírni.

Aztán máskor azt mondja "hagyjátok már szerencsétlent"

Én amúgy olyan vagyok hogy csendben ülök egész nap, ilyen szorongós vagyok.

Idegesít hogy az ilyenek alakítják ki rólam a képet.

Az a baj ha próbálom elhülyéskedni akkor még jobban röhögnek rajtam.


2016. jún. 11. 00:56
 1/8 A kérdező kommentje:
megvagyok áldva az ilyenekkel nem akarok közösségbe járni.
2016. jún. 11. 00:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor ülj tovább és elmélkedj
2016. jún. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nézd levegőnek.

Az ilyenek nem túl értelmesek, és ha valaki egy pletyka alapján ítél meg, akkor nem érdemli meg hogy megismerjen.

Ez milyen közösség? Általános iskola? Gimi?

Értelmesebb társaságban az ilyesmi nem fordulhat elő. Gondolom általános iskoláról van szó, mert merem remélni, hogy az annál idősebbek ennél azért értelmesebbek.

Akinek igénye van arra, hogy mást bántson, azt általában magát is bántják, vagy legalábbis van valami, ami agresszívvé teszi: pl. ha nem figyelnek rá eléggé a szülei, vagy bántják, vagy bármi, amiből hiánya van (vannak az embereknek ezek az alapvető szükségletei, ún. szükséglet-piramis, aminek az alján az alapvető fizikai szükségletek szerepelnek, följebb haladva meg már olyanok is vannak, hogy megbecsülés, odafigyelés, stb...).


De ha valaki nem reagál rá, akkor azt nem lehet bántani. Vágj fapofát, ne törődj vele. Mintha ott sem lenne. Bármit mond, vagy tesz. Például ha odajön és elkezd valamit mondani, kezdj el olvasni.

Ne ilyen látványos módon, hogy mondd valamit, és fennhangon kijelented, hogy "szólt valaki? én nem hallottam semmit" hanem tényleg, szó szerint nézd levegőnek.

2016. jún. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vágd szájba aztán befejezi ennyi
2016. jún. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érettségi utáni okj jépzés
2016. jún. 11. 09:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt birom amikor facebookon írogat üzenetet meg tesónak szólít.
2016. jún. 11. 09:51
 7/8 anonim ***** válasza:

A levegonek nezes ilyen helyzetben nem muxik.. A "mivan veled mester" beszolas onmagaban nem gond, persze a metakommunikacio az ami szamit, de az ilyet nem kell komolyan venni lehet ra valaszolni vmi lazat: pl minden ok padawan, v hasonlo, de a valasznal is az szamit h milyen a metakommunikaciod. Ha erelyesen megveregeted kozben a vallat es a szemebe nezel jokedvuen akkor pl bevalik. Ha odamotyogod neki, mikozben osszehuzod magad akkor sz.rt sem er. Ha ilyen visszahuzodos vagy akkor valszeg nem is fogod tudni jol kivitelezni. Azert megprobalhatod, legyel lazabb, ne feszulj be..

Ha rendszeresen ba.ogat akkor viszont ertesere kell adni hogy rossz ajton kopogtat.. MINDEN LEHETSEGES ESZKOZZEL.

A tet a jovobeni eleted!! Tudom mirol beszelek hidd el.. ugyanebben a cipoben jartam en is anno.. Csak az mondja erre, h nezd levegonek akinek fogalma sincs rola milyen ez..

Vernek persze nem kell folynia, de nem artana jol szajba vagni a gyereket egy ilyen alkalommal.. Pl odajon hozzad, beled kot, te meg: mi van mar megint nem allt fol tegnap este? Ezert vagy ilyen frusztralt hogy nem birsz meglenni a ba..tatasom nelku?! Ha ezek utan neked esik akkor ugy kuzdj mint meg soha. Nem baj ha megver, abba nem halsz bele. De kapjon O is mindenkepp!!! Ne hagyd magad!! Ha nyoma marad a veresnek, ki fogjak rugni a kis p.cst, nyugodtan panaszold be, ne legyenek ketsegeid amiatt hogy arulkodsz. Sot, be lehet perelni ha 8 napon tul gyogyulo serulest szenvedsz. Ha sikerul neked is legalabb egy mokesszel megkinalni ot akkor viszont nem kell arulkodni. Re fog jonni hogy nem Te vagy az akit celszeru csesztetni. Az ilyen kolykok mindig a konnyu celpontot keresik, ne Te legyel az!! Ha esetleg ugy megagyalod, hogy teged vesznek elo erte akkor sics semmi majd jarsz masik suliba. Es oda mar gyoztesen mesz!!!!

Ha felsz mert gyenge vagy jarj el box-edzesekre es mondd el az edzonek a heyzetetd. Tudni fogja mit csinaljon. Lenyeg hogy NE HAGYD!!!!!!

2016. júl. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, latom mar vegigiszivtad a 4 evet, de meg most is erdemes lenne pofan vagni!!!! Sokat szamit a sajat magad megitelese szempontjabol!!
2016. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!