Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan mondanátok el a szüleit...

Hogyan mondanátok el a szüleiteknek, hogy pszichológushoz/pszichiáterhez szeretnétek menni? Illetve érdemes lenne-e?

Figyelt kérdés

1. Az egyik szülőm pszichológus, de még sosem kérdezte, hogy valami bajom van-e. Sok dologról tud az életemben (nem mindenről), voltak is problémáim, néhány azóta megoldódott, mégis mindig úgy tűnik, mintha "becsukná a szemét, és befogná a fülét", és nem venné észre, hogy valami gáz van velem. Én viszont szeretnék rájönni a miértre, és segíteni magamon. (Részleteket ide most nem írnék ki.)

2. Akkor is érdemes lenne elmennem, ha önmagában a "magamból való kibeszélés" eddig nem segített? Tudna többet nyújtani egy szakember?

15/L



2014. szept. 9. 17:25
 1/6 shoona:D ***** válasza:

Szerintem megérné elmenni.Persze hogy többet tud nyújtani egy szakember,ezért is nevezik annak.De a pszichiáter talán túlzás,nem?

Én először annak a szülőmnek mondanám el,amelyik nem pszichológus :D és mindenképp kíméletesen annak amelyik az ,nehogy megbántódjon hogy nem neki mondom el,de ha kiakad akkor meg megmondhatod,hogy kellemetlen lenne vele megbeszélned,mert mégis csak a szülőd.Vagy ha ekkor érdeklődővé válik,akkor akár neki is elmondhatod ha szeretnéd.

2014. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a másikkal nem vagyok jóban... :D A pszichológus szülőnek elmondhatok pár dolgot, de mindig úgy tesz, mintha a saját gyerekének nem lehetnének problémái. Mintha nem akarná meghallani... Ha ezzel a kéréssel fordulnék hozzá, akkor viszont már el kéne fogadnia, hogy LEHETNEK. Nem tudom, hogy reagálna rá...
2014. szept. 9. 18:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként igazad van, hogy lehet, hogy túlzás a pszichiáter, csak fogalmam sincs, mire lenne szükségem...
2014. szept. 9. 18:08
 4/6 shoona:D ***** válasza:

iskola pszichológus nincs ugye?

szerintem mindenképp elkéne mondanod a szüleidnek,hogy ezt szeretnéd,vagy az jutott még eszembe hogy esetleg egy idősebb felnőtt barátoddal megbeszélhetnéd

2014. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Meg tudlak érteni én is hasonlóan állok a helyzettel csak nekem nem a szüleim pszichológusok hanem más rokonom. Én is próbáltam már beszélni vele valamikor régebben de úgy tűnt azt hiszi hogy vizsgáztatni akarom.Én a helyedben megpróbálnék keresni egy iskolapszichológust vagy ha valaki rendel a közeletekben elvégre 14 év fölött egyedül is mehetsz.
2015. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így ahogy leírtad: "anya apa, szeretnék pszichologushoz menni." Eddig sima ügy. Ha a kérdezősködéstől tartasz (ami nyílvánvaló) sztem jogod van azt mondani hogy "egy idegennel úgy érzed könnyebb lenne beszélgetned, mint a saját szüleiddel". Ha tényleg pszichologus az egyik szülőd meg fogja érteni. És segít.
2015. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!