Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha a gyermekvédelm...

Mit tegyek, ha a gyermekvédelmi gyámom nem akar segíteni nekem, hogy legyen diákmunkám?

Figyelt kérdés

Öt éve élek lakásotthonban. Két hónapja könyörgöm a gyámomnak, hogy menjünk be a bankba, nyissunk nekem JUNIOR számlát, utána menjünk be Budapestre a diákmunka szövetkezetbe és intézzük el, hogy mehessek Vácra a Tesco-ba árufeltöltőnek. Eddig azt mondta, hogy mihelyt véget ér a tanév, megyünk. A tanév két hete ért véget, vége van júniusnak, a nyár pedig rohan. Hétfőn elvileg megyünk a bankba, intézni a számlámat. Nem tudom, hogy abból is lesz-e valami, egyszer már beleestem a csapdájába, indultam volna hozzá és akkor hív, hogy nem ér rá. Mondom, ez marha jó...

De a Jó Isten szerelmére már!!! Mért bűn az, hogy a nyáron nem otthon akarok poshadni, hanem menni szeretnék pénzt keresni. Kellene a pénz, hogy ősszel folytathassam a magánéneklést. Eddig a szüleim fizették, de most már szeretném én finanszírozni a zongorázást, a szolfézst és az éneklést magamnak... Mindenki megmondja, hogy ez a nő nagy ívben tesz rám és az öcsémre is, nem érdekli, hogy mi van velünk. Ma próbáltam híni a gyámomat, cseszik felvenni a telefont, soha nem veszi fel, mindig ki van kapcsolva... Szerintetek ez normális? Egy hét, mire kiküldik a bankkártyát, utána még bemászni a szövetkezetbe... És ott vagyunk, hogy vége a júliusnak is. A normálisabbak már tavasszal elkezdik intézni maguknak nyárra munkát, hogy jó helyük legyen. Mit kellene tennem?



2016. jún. 24. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valami felettesnek nem tudod jelezni h nem megfelelő a gyámod és hogy nem foglalkozik kellőképp veled és nem intézni a dolgaid?
2016. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyszer már megpróbáltam őt lecseréltetni... Akkor is az lett a vége, hogy kiröhögött mindenki engem. Én mindig mindenkit feljelentek itt, mert ebben az otthonban semmi nem a megfelelően működik.
2016. jún. 24. 20:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. jún. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
16 elmúltam márciusban.
2016. jún. 25. 09:24
 5/13 anonim ***** válasza:
16 felett azt hiszem önállóan is tudsz munkát vállalni!
2016. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
suli mellett is dolgozhatsz, de sok kedvezményt kapsz diákként, így diákközpontban érdeklődj vagy ahol így fognak foglaltoztatni
2016. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem azért nem tud munkát vállalni, mert 16, hanem mert nincs bankszámlája...

Ha a felettesek se segítenek, én a helyedben folyamatosan hívogatnám, nyaggatnám, nem hagynám békén. Előbb-utóbb csak megunja és rászánja azt a fél órát, amíg megcsináljátok. Addig nincs esetleg valami, amiben te is nagyon jó vagy? Vállalhatod kissebbek korrepetálását vagy valami, nyilván nincs belőle olyan sok pénz, de jobb, mint a semmi.

2016. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, és a legtöbb diákszövetkezethez nem kötelező személyesen bemenni, tudsz jelentkezni a neten, és kiküdik a szerződést.
2016. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi az eddigi válaszaitokat, úgy néz ki, minden kezd megoldódni... Hétfőn a gyámom bevitt a bankba engem, már van bankszámlaszámom és jövő kedden érkezik a kártyám is. Szóval ez már megvan. Most már szinte biztos, hogy nem lesz munkám a nyáron, ma, tegnap és tegnapelőtt össze vissza telefonálgattam mindenfele, de semmi. Hívtam vagy 8-10 diákmunka szövetkezetet, de Vácon már minden hely elfogyott. Se a Tesco-ban, se a Lidl-ben, de még étteremben sincs hely, hogy elmenjek mosogatni vagy WC-t sikálni. Nem is érdekel már. Majd jövőre.


Most más miatt kérem a segítségeteket, de nem írok ki új kérdést. Szóval nyáron nem, de tanév közben hétvégente mindenképp szeretnék munkát vállalni, szombat és vasárnap. Erre már ajánlatot is kaptam, a Dunakeszi McDonald's-ban. Megkérdeztem a menetét a hölgytől a telefonban, kapuk ingyen munkaruhát, ingyenesen kivizsgálnak a szűrésen meg ilyenek. Jövő héten megyek a fővárosba, elbeszélgetésre és intézkedni... Most ez a helyzet. Most kell elkezdenem dolgozni, másfél év múlva betöltöm a 18. életévemet és sajnos nulláról kell elkezdenem mindent. Akár a nagyszüleimnek anno. A nagyszüleim anyámnak anno házat vettek, milliós esküvőt szerveztek, munkát kerestek, anyám ezt nem becsülte, azóta is éli az alkoholisták víg életét... :) Az apám kamionozik, amúgy szarik a fejemre tíz éve, amióta anyámtól elváltak. Néha, ha találkozom apuval, lepénzel, hozzám vág egy ötöst és ennyi a törődés velem. Az öcsém helyzete se jobb, annyi, hogy ő sajnos középfokú értelmi fogyatékos és egész életében rám lesz szorulva. Ez van. Ő most 13 éves, én vagyok 16. Ja, azt mondtam már, hogy fiú vagyok?! :D Különben, ha szeptembertől dolgozni fogok hétvégén, akkor hétvégére több pénzt fogok kapni a mekiben, mintha hétközben dolgoznék. Különben énekelni tanulok második éve, szeptembertől tanulok zongorázni és jó vagyok szolfézsból. Tavaly fél évig táncoltam egy musical társulatban, szeretnék musicalénekes lenni. A Madách Színházban. De ez nem ide tartozik, csak gondoltam, kicsit többet tudjatok rólam... Várom a válaszaitokat a fenti kérdéseimre... Jó nyarat nektek!!!

2016. jún. 29. 16:52
 10/13 anonim ***** válasza:

mi a kérdés?

Ha az, hogy mit csinálj, akkor edz edzésterv alapján, a színházba meg mindenhez kell érteni, ha sok embert megismersz a munkahelyeken az jól jön.

Meg a balatoni idény munkákat is keresheted, mert jól fizetnek.

2016. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!