Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan különböztessem meg a...

Hogyan különböztessem meg a piszkálást a poénkodástól?

Figyelt kérdés

Az a baj velem hogy nemtudom megkülönböztetni, érzékeny vagyok.

Valaki mondja nevetve"mindenki ilyen sikeres a családodban csak te lettél ilyen selejt" mondom annyád. Rámondja hogy csak hülyéskedett nem komolyan mondta, de nekem mégis fájnak az ilyenek valamiért és rágódok rajta. Vagy amikor beordítja órán hogy áldozzanak fel engem az isteneknek éa mindenki röhög, én meg nagyon megsértődök. Gondjaim vannak ezekkel.


2016. aug. 9. 17:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy ha felelek és elkezdenek beordibálni, nevetni
2016. aug. 9. 17:01
 2/3 striga ***** válasza:

Először is, soha senkinek ne mond azt, hogy anyád.

Mielőtt valamit kimondanál, gondolkodj el azon, hogy ez helyén való-e?

Mindent nem kell a szívedre venni. Engedd el a füled mellett. Vagy csak simán kacagj velük együtt és legyél lazább.

2016. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nekem úgy beszóltak volna, ahogy neked, akkor én munka után pofán rúgtam volna. Az "anyád" kijelentés pedig tök gyakori volt nálunk a suliban, szinte a semmiért mondták ezt egymásra, egyáltalán nem számított kemény visszaszólásnak. De amúgy a kérdezőnek igaza van. Nyilván VAN köze az illető édesanyjának, hogy így beszólogat a gyereke másoknak "viccből". Ha megnevelte volna a édesanyja, akkor most nem anyáznák le!!


Vicc/poén és beszólás között van különbség. A vicc az, ami mindkét fél számára vicce, és mindkét fél nevet rajta. Beszólás az, amin csak az egyik fél örül.


A lényeg, hogy én durvábban visszaszóltam volna neki, legalábbis amennyiben jogtalan volt a kijelentés.


Kérdező, te ilyeneket soha nem mondj másoknak, mert az ember csak ellenségeket szerez így!

2016. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!