Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rémálmom a gimis kémia/fizika...

Rémálmom a gimis kémia/fizika óra, pedig már le is diplomáztam?

Figyelt kérdés

Hetente legalább egyszer álmodom azt, hogy egyes lett a kémia vagy a fizika dolgozatom, de legfőképpen a kémia. Sokat szenvedtem vele, rettegtem a dolgozaktoktól, nagyon szigorú volt a tanárom.

De ennek már több éve, azóta már jelentkeztem egyetemre, lediplomáztam, most csinálom a másodikat, de még mindig ilyeneket álmodom, felriadok éjjel, vagy mikor felébredek, gondolkodom, hogy akkor mikor tanuljak rá és vagy fél percbe telik, mire ráeszmélek, hogy nekem már közöm sincs hozzá. Vagy olyat szoktam még, hogy vissza kell mennem a gimibe 1-2 tárgyat megcsinálni diploma után.

Nem szerettem gimibe járni, de nem voltam olyan, akit kiközösítettek, netán csúfoltak volna, jóban voltam mindenkivel, csak én nem szerettem őket.

Már nem is tudom hanyadjára játszom ezt le újra és újra és már zavaróan sokszor álmodom ezt és gondolkodom el kis időre a felkelésem után is, hogy akkor mikor tanuljak rá.



2016. aug. 25. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 6-7 éves korod óta egyfolytában tanulsz, talán kellene egy kis szünet végre.
2016. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van benned némi megfelelési kényszer
2016. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is már a 2. diplomámat szerzem meg a nyáron de a gimis matekóra gondolata a mai napig szorongással tölt el. A tanár az osztályfőnök volt, mindenkit megalázott, beleértve engem is. Otthon sokszor sírva gyakoroltam késő estig. Amikor eljöttem egyetemre, még hónapokig voltak ilyen álmaim (kiderült, hogy mégis megbuktam a matek érettségin, ezért kiraktak az egyetemről, stb.). Gimiben rendszeresek voltak. Ma már nem álmodom ezzel de néha, ha eszembe jut ez a tanár, spontán pánikrohamot kapok.

Amúgy én autista vagyok (normál suliba jártam) és a legjobban az bántott, amikor a tanár fogyatékosnak nevezett mindenki előtt, mert nem olyan külalakkal írtam a számokat, ahogy ő szerette. Szinte minden alkalommal, amikor a táblánál álltam, közölte, hogy a szüleim nem gondolhatták komolyan, hogy rendes suliba küldjenek, hiszen még egy számot sem tudok leírni. (Kitűnő tanuló voltam, a számaim pedig olvashatóak voltak, csak nem olyan kacifántosak, mint ahogy ő írta.) Végül az igazgatóval beszéltem, aki helyretette a tanárt. Onnantól kezdve nem szólt be ilyeneket, de továbbra is lenézett. Amikor nagyon stresszes vagyok, néha hallom a hangját a fejemben. Van az a hang, ami időnként megszólal belül és közli, hogy ez nem fog menni, kárörvendően mondogatja, hogy ehhez te kevés vagy, add fel. Önbizalomhiánynak hívják, azt hiszem. Nekem az a hang mindig a volt osztályfőnököm hangján szólal meg.

2016. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!