Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kéne köszönni?

Hogyan kéne köszönni?

Figyelt kérdés

Egyetem beiratkozás alatt biztosan találkozok olyanokkal akik a szaktársaim lesznek. Hogy kéne bemutatkozni?

Legjobban az érdekelne, hogy kézfogás legyen-e csak úgy ismeretlenül, vagy csak a nevemet elég mondani? :D


2016. aug. 26. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a másik nyújtja a kezét, fogadd el! ;-)
2016. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék jó benyomást kelteni, és magabiztosnak mutatni magam. Aki magabiztos az nyújta a kezét először ahogy észrevettem, így csak azt nem tudom, hogy fiatalok között mennyire bevállt a kézfogás. Ismerősök között mindig megvan, de az más. :)
2016. aug. 26. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Érintsd meg a könyökét :D


https://www.youtube.com/watch?v=JSwsM8UI_8c

2016. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Aki magabiztos az nyújta a kezét először"


Igen. És aki magabiztos, az nem itt kérdezősködik, hanem tudja, hogy mi hogyan szokás. Tehát lásd be, hogy annyira azért mégsem vagy magabiztos, és csak akkor nyújtsd a kezedet, ha a másik már nyújtotta az övét. :) Aztán egy idő után majd tényleg megjön a magabiztosságod, és akkor úgyis automatikus lesz az egész.


Amúgy mi van, ha két magabiztos ember találkozik? Akkor is valamelyikük nyilván hamarabb fogja nyújtani a kezét, nem ugyanabban a szádadmásodpercben nyújtja mindkettő. És akkor mi van? Az már azt jelenti, hogy a másik mégse magabiztos? Szerintem nem kell ebből ilyen versenyt csinálni. Majd látni fogod.


Szerintem egyébként mindenki máshogy áll ehhez. Attól is függ, hogy egyenesen középiskolából megy-e valaki egyetemre, vagy közben már dolgozott-e. Meg még egy csomó mindentől. És nem is mindenkiben kelt jó benyomást az, ha a másik őt megelőzve nyújtja a kezét. Azért sem, mert van az egésznek egy etikettje:

- nő irányába ne nyúlkálj, várj, amígy ő nyújtja

- idősebbnek se nyújts kezet, várd meg, amíg ő nyújtja (szaktársak között is lehet azért látható életkorbeli különbség, hiszen egyetemre bárki járhat, olyan is, aki apád-anyád lehetne)

- stb.

2016. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3-as :D Nem értem a támadásod okát, mivel írtam, hogy annak akarom mutatni magam. Ergo ebből leszűrhető a szomorú tény, hogy nem vagyok magabiztos. :) Nem is állítottam, csak annak akarom mutatni magam.

Nőkkel nem szoktam kezet fogni iskolai körökben, mármint ha az osztálytársaim.

Idősebbek iránt ismerem a szabályokat.

Itt az a baj, hogy én kihagytam 3 évet a gimi után, így nem leszek egykorú a többiekkel és rég nem beszélgettem már iskolás gyerekekkel. A valóságban máshogy megy minden. Könnyebb tudni a dolgokat. :)

Ezek ellenére köszi, lejött a lényeg, majd a helyzet úgyis megoldja. :D

2016. aug. 26. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:

"Itt az a baj, hogy én kihagytam 3 évet a gimi után, így nem leszek egykorú a többiekkel"


Ó... csak azt hiszed. Én nem hagytam ki egy évet sem, és láss csodát, szinte csak nálam fiatalabbak vannak. teljesen általános, hogy nem 18-19 évesen kezdenek bele a főiskolába, hanem 20-21 évesen. Ráadásul vannak ennél sokkal idősebb hallgatók is.

2016. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"kihagytam 3 évet a gimi után ... rég nem beszélgettem már iskolás gyerekekkel"


Három év semmi. Manapság ha megnézel egy középiskolai osztálynévsort, simán találsz ugyanabban az osztályban olyanokat, akik között két év is van. Úgyhogy ha csak ennyi a gond, akkor nincs semmi gond. :)

2016. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!