Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem szeretek köszönni a házba...

Nem szeretek köszönni a házba lakó öregeknek. Miért kéne nekem köszönnöm nekik, ne mis ismerek őket, és tök bunkók?

Figyelt kérdés
megyek valahova és az öreg bácsi direkt mindig így rám köszön h talán jó napot! én nem köszönök vissza,mert attól h egy lépcsőházban lakunk még nem vagyunk jóban hogy én köszöngessek neki. meg különben is úgy vagyok vele hogy van aki megérdemli a tiszteletet h köszönjek,van aki meg nem.
2012. ápr. 15. 15:12
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
57%
Én faluban lakok,sajnos. Mindenki ismer mindenkit. és mindenkinek köszönhetnékje van. Kicsit zavaró, hogy nemtudok magányosan végigsétálni az úton.
2012. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 rajcziz ***** válasza:
75%
Egy alapvető tisztelet mindenkinek kijár. Nem halnál bele, ha köszönnél és jó kép alakulna ki rólad az öregben - ez neked hasznos. Egy olyan ember, akinek mindenkinek megadja a tiszteletet, maga is tiszteletet kap másoktól.
2012. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

Te vagy a bunkó,nem az öregek. Egy házban lakóknál alapvető illemszabály,hogy köszönnek egymásnak,akkor is ha nem ismerik annyira egymást. Mindig a fiatalabb köszön az idősebbnek,férni a nőnek.

Ezt már régen illett volna megtanulnod.

2012. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha tök idegennel találkozom a lépcsőházban, annak is köszönök. Tudod, vannak alapvető emberi viselkedési normák. Nem ártana megtanulnod.
2012. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Mondd, mennyibe kerül neked egy köszönés annak az idős úrnak? Egy házbaN éltek - és te, a fiatal, elmész mellette egyetlen szó nélkül, mint aki levegőnek nézi? Aztán esetleg panaszkodsz is, hogy nem szeretnek az emberek?

És ha már olyan hetykén ide dobtad, hogy van, aki a tiszteletet megérdemli, van, aki nem - akkor honnan tudod, hogy az az idős lakótársad nem érdemli meg?! Nem volna jobb és egyszerűbb, ha már te vagy a fiatal, elmosolyodni és odaköszönni? Hidd el: az életben egy csepp mézzel tovább érsz, mint egy kishordó vitriollal..

2012. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Mivel egy házban laktok, illik köszönni.

Persze, olyan már velem is megesett, hogy köszöntem valakinek, és az nem is reagált rá. Az engem is irritál, ha megadom a tiszteletet valakinek, és az annyit se mond, hogy "Beeee"! Az ilyet én megjegyzem és nem foglalkozom vele ezentúl.

2012. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésed fogalmazásából úgy tűnik, magadat minősítetted.
2012. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Onnan tudom h bunkó és nem érdemli meg egyáltalán a tiszteletet hogy mikor ide költöztünk már az első héten halottam ha lépcsőházban(behallatszik minden földszintem lakunk) kibeszélt minket mint uj lakókat,h úgy öltözünk mint a rossz lányok,és minek jár ide a annyi férfi(festők,szerelők voltak). Meg volt olyan az is első hetekben volt h jöttem volna haza,erre direkt becsukjam elöttem az ajtót.
2012. ápr. 15. 15:30
 9/26 rajcziz ***** válasza:
48%

A beköltözés után mindenki kibeszél mindenkit, ez nem szokatlan (mellesleg pedig most te beszéled ki őt). Honnan tudod, hogy direkt csukta be az ajtót? Lehet, hogy csak nem látott vagy nem ismert meg.

Egyébként pedig te őt bunkónak tartod. Szerinted te milyennek látszol akkor, amikor nem köszönsz?

2012. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Biztos hogy megismert,mert látta is hogy egyik kezemben a kulcs van a másikkal meg kapnék az ajtó után erre fogja és direkt becsukja.
2012. ápr. 15. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!