Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félig arab származású vagyok,...

Félig arab származású vagyok, ki fognak közösíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves lány vagyok, most fogom kezdeni a középiskolát egy budapesti gimnáziumban. Egyrészt nagyon várom és kíváncsi vagyok, másrészt tartok is tőle, hogy nem fognak velem barátkozni (senkit nem ismerek a leendő osztályomból). Ugyanis apukám révén félig arab vagyok, ő Iránból jött Magyarországra még régen. Gondolom nem kell magyarázni, hogy a jelenlegi politikai helyzetben miért tartok attól, hogy ki leszek közösítve. :(


Általános suliban nem volt ebből gond, de hát ott 6-7 éves korunktól ismertük egymást, amikor még az osztálytársaimnak semmit nem mondott az a szó, hogy "arab", viszont most ha valaki kimondja a szót, rögtön rosszra gondol mindenki...


Amúgy apukám teljesen felvilágosult, normális családból érkezett. Azért hogy Magyarországra hogy egyetemen tanuljon, orvos lett és egy kórházban dolgozik most is ahol szeretik, tisztelik. Azért nem ment vissza Iránba, mert az egyetem alatt megismerkedett anyukámmal és később összeházasodtak, úgy döntöttek, itt fognak családot alapítani. Teljesen normális "európai" a házasságuk, anyukámnak szőke melírozott haja van, amit sose kellett elrejtenie, ugyanolyan ruhákat hord mint más magyar nők, nincs alárendelve (szerintem nagyrészt ő a főnök :D), szeretik egymást és engem meg az öcsémet is. Teljesen normális család vagyunk, úgy élünk mint ahol két magyar szülő van. Apa orvos, anya tanárnő. Öcsémmel mindketten jó tanulók vagyunk, egy színvonalas gimnáziumba vettek fel.


Rajtam ami látszik: arab a vezetéknevem (a keresztnevem elég univerzális, mindenhol használják a világon és Magyarországon se furcsa), kicsit sötétebb a bőröm (de nem feltűnő) és göndör sötétbarna a hajam. Arabul nem beszélek, apukám is magyarul beszélt hozzám a kezdetektől fogva, akkor már 10 éve itt élt és nagyon jól megtanult.


Amúgy egy kedves, barátságos lánynak tartom magam, kicsit félénkebb vagyok de szeretek a barátaimmal lenni. Az előző osztályomban mindenkivel jóban voltam.


Szerintetek fognak csúfolni emiatt, ki leszek közösítve vagy elfogadnak az új osztályban?


Köszönök minden választ. :)


15/L


2016. aug. 30. 21:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem hangoztatod a dolgot és az öltözéked is átlagos, akkor nem hiszem, hogy nagy gondjaid lesznek.
2016. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hangoztatni nem fogom, de a vezetéknevemből elég egyértelmű lesz... Köszi a választ!
2016. aug. 30. 21:51
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Engem egyáltalán nem zavar.

De a "kisebbség" annál inkább mármint aki olyan.

Jobban tetszik mint a hulla fehér.

És nem is kell szoliba menni :)

A névvel meg ne törődj. Nem név alapján vagy jó/rosz ember.

2016. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%

Ha olyan a bőrös mint Adil Benrlitom-nak akkor elmegy.

Nőknél ugyse annyira erős ez a jellemző.

2016. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Előbb fognak lecigányozni, attól tartok. Sajnos mindenhol találkozni fogsz olyanokkal, akiknek elég a bőröd színe ahhoz, hogy felsőbbrendűnek gondolják magukat. De vélhetően lesznek barátaid is, akik kiállnak melletted :)
2016. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Normális, értelmes ember nem fog a származásod/neved/bőrszíned miatt elítélni.

Sajnos benne van a pakliban, hogy lesznek olyan taplók akik megszólhatnak emiatt. De nem kell velük foglalkozni. Ne vedd a szívedre.

Ha jól belegondolsz mindenkit megszólnak a degeneráltak valami miatt. Pl.: mert kövér, sovány, magas, alacsony stb stb. :)

17/L

2016. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem hinném, a leírtak alapján én pozitívan állnék hozzád, pedig én keményen iszlám és migráció ellenes vagyok ami Európát illeti.


Igazából az illegálisokkal van problémánk, meg aki nem beilleszkedni jön ide hanem saját kultúráját megtartva élősködni.


Biztos van olyan is akinek elég annyi a gyűlölködéshez, hogy félig arab vagy, de ez azért ritka és nem is feltétlen gimnáziumban gyakoriak az ilyen emberek.

2016. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. :)


Nem várom el hogy mindenki szeressen, ha lesz pár jó barátom és senki nem bánt, boldog leszek. :) Amúgy én is abban reménykedem, hogy egy jóhírű gimnáziumban, ahová állítólag intelligens fiatalok járnak, nem ez alapján ítélnek meg.


Azt nem írtam, hogy apukám a vallást sem tartja, illetve annyit, hogy disznóhúst nem eszik, de erre mindig azt mondja, hogy nem vallási okokból, hanem mert egyszerűen egy olyan kultúrában nőtt fel, ami elutasítja a disznóevést, ahogy pl. mi nem értjük hogy lehet megenni a kutyát, míg más kultúrában megteszik az emberek. Mivel míg Iránban volt soha fel sem merült hogy disznót egyen, itt sem kóstolta meg és idegennek érezné, de semmi más vallási dolgot nem tart be, nem imádkozik soha, semmi ilyesmi. Szerintem Istenben (=Allahban) sem hisz.

Anyukámat megkeresztelték (római katolikus) de ő sem vallásos, így mi az öcsémmel sem lettünk azok. Mi disznóhúst is eszünk, anya is. :D

2016. aug. 30. 22:28
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Hülyék azért mindenhol akadnak, de te vagy annyira intelligens, hogy fel legyél rá készülve. Remélem, minden rendben lesz. :)
2016. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

igen a közelkeleten a disznó evés igazából azért nem dívik,mert a disznó az óljában a ganéban fetrengő büdös állat.

egy forró égövi területen pedig emiatt a tartása számos komoly betegség forrása lehet.

ezért is szoktak le róla már nagyon régen.

a főkérdésre pedig-amint mindenkinek egyértelmű lesz,hogy arab származású vagy,nem pedig cigány,semmi gondod nem lesz.

2016. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!