Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolaigazgatónak lehetne...

Az iskolaigazgatónak lehetne joga ahhoz, hogy indulás előtt olyan diákok táskáját át kutattatja, akikről feltételezi, hogy cigit vagy hasonlót vihet magával iskolai táborba?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy ezt megtehetné-e egy igazgató akár félre hívva is az illetőket ,általános suliba, vagy nem?
2016. szept. 15. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Serti a szemelyi es a magantulajdonhoz valo jogot, de nalunk is meg lett igeeve, aztan nem lett belole semmi anno. Mondjuk en nem azert aggodtam, mert ilyenek voltak nalam, hanem 12-13 evesen cikinek ereztem, hogy esetleg a borotva, betet, tampon, bugyik stb elokerulnek... ma mar 17 eves fejjel ez mas, de nem is lenne az az isten, aki hozzanyul a cuccomhoz. :D
2016. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak ijesztget, de abban az esetben, ha mégis meg teszi, hova lehet fordulni? Milyen büntetést kaphatna érte az igazgató, aki ki adná az utasítást, és milyet az a tanár vagy valaki, aki végre hajtja? Már csak puszta kíváncsiságból érdekel, mert nekem átmotozhat mindent, még a gatyámat is, semmit nem fog találni.
2016. szept. 15. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendorseghez, de nem hoszem, hogy foglalkoznanak vele. Ombudsman stb persze, de egy ilyen miatt ez felesleges herce-hurca, es persze rengeteg penz.
2016. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nincsen nálatok semmi illegális, akkor hagy kutassa. De amúgy igazad van, személyi jogok sértése. De ha van hozzá engedélye.... Nálunk volt egy cigiügy, rendőrségig ment... A rendőrök adtak egy papírt az osztályfőnöknek, és az igazgatónak is. A papíron ott az engedély, hogy az x. y. osztályból bárki táskájába belenézhetnek. Úgyhogy lehet, hogy az igazgató kért ilyen engedélyt.,....
2022. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!