Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha nem akarom,...

Mit tegyek, ha nem akarom, hogy a barátnőm velem jöjjön gimibe? Hogy mondjam el neki? 14/L

Figyelt kérdés

Nagyon szépen kérlek titeket, hogy ne ítéljetek el emiatt, hanem próbáljátok a helyembe kèpzelni magam.

14 és fél éves vagyok, most kezdtem a nyolcadikat. Már most téma az osztàlyban, hogy ki hova megy gimibe. Én körülbelül születésem óta tudom, hogy zenetagozatosba szeretnék menni, és-ne vegyétek nagyképűségnek-de meg is van rá az esélyem, hogy felvegyenek. De. Jelenleg az általános iskolai osztályom nem a legjobb, (sőt) egy lány van, akivel így-úgy kijövök. Csak az a baj, hogy tavaly volt egy veszekedésünk, és egy internetes bűncselekményt tett velem. Hihetetlenül nehezen léptem túl rajta, de később ímmel-ámmal sikerült megbocsájtanom neki, nem vagyok egy haragtartó típus. Csak az a baj, hogy előtte ez egy őszinte, nyitott barátság volt ez, de amióta volt ez a balhé tavaly, tudom, hogy régen volt és hogy kissé szánalmasan hangzik, de minden egyes beszélgetésünkkor van bennem egyfajta szorongás, ami ellen nem tudok mit tenni, mindig tudni szeretném, hogy mit gondol épp rólam, mert nem szeretném, ha újra átélném azt, amit tavaly, sőt képtelen lennék elviselni. Elég volt azt átélni egyszer. És hihetetlenül idegesít ez a szorongás, ami bennem van minden egyes együttlétünkkor, és esküszöm, ezerszer megfogadtam már magamnak, hogy ezt leteszem és boldog leszek, de újra és újra előjön. Szörnyű. És igen, tudom, hogy ez már nem igaz barátság, de néha viszont jó együtt lenni, egészen addig, amíg elő nem jön bennem ez az idegesítő szokás, amiről még soha, senkinek sem beszéltem, mindig elfojtom magamban, és a tavalyi balhé óta semmi sem az, ami volt. Abban hittem, hogy a gimiben majd új emberekkel, akikkel ilyeneket nem éltem àt és adhatom önmagamat (a nővérem is oda jár, imádja, és az az egyetlen jó zenei gimi a városban) megtalálom a helyem, de múltkor, amikor ezzel a csajjal arról beszéltünk, hogy hova megyünk gimibe- ő mindig is reál tagozatra szeretett volna menni, mer amúgy nagyon jó matekból, fizikából, kémiàból- mondtam, hogy én meg zenére. És azt mondta, hogy egész jó ötlet, ő is felvizik majd oda. El se tudjátok képzelni, mi ment bennem keresztül akkor. Gimiben nem bírnám már elviselni ezt a szorongást. És ráadásul ő is esélyes, tehát az az eshetőség nem merül fel, hogy valamelyikünket ne vegyék fel. Nem merem neki megmondani, mert mondom, félek, hogy ha megbàntom, ugyanúgy megaláz, mint tavaly. És értitek, ő is tanult zenét,de esze ágában sem volt zenés gimibe menni, amíg meg nem tudta, hogy én oda megyek. Nagyon szeretnék végre kikeveredni ebből a gáz, szorongós helyzetből, és tudom, hogy tavaly volt, régen volt, de egyszerűen képtelen vagyok kikevetedni belőle. Teljesen belém költözött ez az érzés, és ha gimibe is jön velem ez a csaj, akkor mégjobban befordulok ettől. Mit tegyek? Hogyan mondjam el neki anélkül, hogy elítélne? Szörnyen gyötrődöm emiatt :(



2016. okt. 9. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Figyu. Ha akar felvételizni oda akkor fog is akármit csinálsz.

DE! Ha ennyire félsz tőle és tudod hogy újra elkövetne ellened ilyet akkor szakíts meg vele minden kapcsolatot. Ennyi. Én értem hogy nem vagy haragtartó, ne is haragudj rá, csak ne barátkozz vele. Nem vagy köteles. Gondolom vannak olyanok a környezetedben akik nem a barátaid mert mondjuk nincs közös témátok, nem szimpatikus, vagy simán nem sikerült úgy. Na most akkor őt is sorold be ezek közé, ne beszélj vele, legyél a barátaiddal és kész. Nem kell szorongani. Gimiben is ha ugyan oda kerültök egyszerűen nem beszélsz vele, nem a barátod. Ennyi. Kizártad az életedből, mert megteheted, jogod van hozzá.

2016. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

1.- egyáltalán nem biztos, hogy mindkettőtöket felvesznek (lehet, Téged nem, Őt igen vagy Őt nem, Téged igen vagy egyikőtöket sem)

2. - egyáltalán nem biztos, hogy ha mindkettőtöket fel is vesznek, ugyanabba az osztályba kerültök - feltételezem, nem egy osztály indul.

3.- Te nem határozhatod meg neki, hogy Ő hova jelentkezzen vagy sem - még akkor sem, ha nem szeretnéd.


Hogy mi a bűncselekmény, azt itt tanulmányozhatod alaposan:

[link]

Ha jól sejtem, nem bűncselekmény történt, hanem jó eséllyel közzétett olyan fotót, ami nem a legelőnyösebb oldaladat mutatja.


Javasolnám még, hogy ha ennyire nem tudod feldolgozni a Veled történteket (amiről nem tudjuk, hogy mi), akkor fordulj az iskolapszichológushoz vagy más helyre: pl. nevelési tanácsadó, stb.

2016. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszi, igaza van ♥ a másodikat sajnos nem tudom hova tenni, és nem az történt, amire gondolsz. Csak szimplán nem akarok beszélni róla. Felteszem, nem voltàl még ilyen helyzetbe, de ha ítélkezni jöttél ide, akkor sajnálom, rossz emberrel próbálkoztál. De amúgy az első válasza tényleg hasznos és elgondolkodtató volt ;)
2016. okt. 9. 13:13
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
kicsi lány... a 2. válaszoló segíteni akart és egy szóval sem ítélkezett feletted... értő olvasás 1-es...
2016. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
2-es, az is bűncselekmény ám, ha valakiről közzéteszel akármilyen fotót a beleegyezése nélkül. Ezt hívják úgy, hogy személyiségjog megsértése.
2016. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindenféle harag nélkül szeretném megkérni a harmadik és negyedik válaszolót, hogy most ne az én fikázásomról/leteremtésemről/degradálásomról sem az internet szabályairól ne legyen szó, hanem a kérdésről. (Ne vegyétek támadásnak, hogy ezt írom.) Köszi, puszcsi :)
2016. okt. 9. 13:31
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok és tényleg segíteni akartam - na mindegy... :-(

ha nem hinnék Neked kérdező, akkor nem írtam volna, hogy pszichológus segítségét kérd ("amiről még soha, senkinek sem beszéltem, mindig elfojtom magamban")

Azt meg nem nagyon tudom mire vélni, hogy ha tényleg ilyen erős trauma ért a barátnőddel kapcsolatban, akkor mégis miért ragaszkodsz a kapcsolathoz?


"Hogyan mondjam el neki anélkül, hogy elítélne? Szörnyen gyötrődöm emiatt :("


Nos, Ő tett ellened valamit és még Te gyötrődsz amiatt, hogy nehogy megbántsd vagy hogy nehogy elítéljen? Egyszerűen nem kellene foglalkozni vele.

Kérdezd meg magadtól, mi az, ami miatt ennyire kötődsz hozzá - annak ellenére, amit tett... Vagy szeretsz "áldozat" lenni? (ezt sem bántásból kérdezem - vannak olyan emberek, akik szeretik, ha uralkodnak rajtuk)

Végezetül, ha van olyan a kapcsolatotok, legelőször is elmondanám anyukámnak.

2016. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

1.) Ezentúl majd nem adsz ki mindent magadról. taktikai okokból a nem megbízható, vagy rosszindulatúbb embereknek próbálj minél kevesebbet mondani magadról, plusz lehetőleg tartsd távol magad tőle.


2.) Nem tudom, hogy tavaly amit cselekedett, az mennyire volt tőle jogos. De amennyiben igazságtalanul tette, amit tett, akkor nyugodtan megmondhatod neki, hogy még haragszol rá, és nem akarod, hogy továbbra is egy osztályba legyél a "bűncselekményt elkövető" osztálytársaddal.


3.)

"Nem merem neki megmondani, mert mondom, félek, hogy ha megbàntom, ugyanúgy megaláz, mint tavaly."


Konkrétan mi a francokat csinált, hogy ennyire megbántott? Követtél el-e bármi rosszat ellene? Ha jogtalanul tette, akkor én biztos, hogy végleg megszakítottam volna vele a kapcsolatot! Ráadásul csak magával szúr ki, ha jó reálosként zenetagozatra megy. Tudod mit? Menjen is!! Ha szarul énekel, meg nem tud játszani hangszereken, akkor meg is érdemli, hogy majd jól beégjen az új osztálytársai előtt! Persze azért biztos vannak, akik úgy mennek ilyen suliba, hogy nem sokat tudnak, és azért őket nem kell lenézni, de azért mégis más, hogyha úgy próbál valaki szart keverni, hogy közben nem ért ott semmihez.

2016. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Nem merem neki megmondani, mert mondom, félek, hogy ha megbàntom, ugyanúgy megaláz, mint tavaly."


Nem értem miért barátkozol ezzel a sz*@*rházival, ha ennyire félsz tőle! Egyáltalán azok után, amit tett, hogy vagy képes kiadni még magadról információt neki?!

2016. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nna. A második és egyben új válaszolótól szeretnék bocsánatot kérni, amiért az előbb úgy lehurrogtam. Komolyan, remélem, olvassa ezt ;) ♥

Arra pedig rá kell jönnöm, hogy igazatok van. Rossz úton járok... persze, szívesen olvasok még válaszokat, de lávcsi mindenkinek, aki vàlaszolt! Ideje volt, hogy valaki megmondja... mert én is tudtam a szívem mélyén, hogy azt kell tennem, amit írtatok, csak nem mertem bevallani magamnak!

Full hülye vagyok! :D :(

2016. okt. 9. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!