Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyumnak,...

Hogyan mondjam el anyumnak, hogy apumhoz szeretnék költözni, hogy tudjak menni hatosztályos gimibe?

Figyelt kérdés
Apum lakhelyén van egy nagyon jó hatosztályos gimi, ahova nagyon szívesen mennék. Az a bajom, hogy itt csak egy református és egy katolikus gimi van, de én egyáltalán nem vagyok vallásos. A közelben meg nincs is több ilyen suli. Egyszer már említettem anyumnak, hogy elmennék apumhoz, és erre teljesen megbántódott, hogy itt hagyom, apát jobban szeretem, etc. Most viszont eldöntöttem, hogy oda szeretnék menni, ráadásul új embereket ismernék meg a gimiben és a hobbiim kapcsán, ami nekem nagyon jó lenne. Valaki tudna segíteni?
2011. okt. 21. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
őszíntén szólva, szerintem ebből mindenhogy sértődés lesz anyud részéről..apud benne lenne?
2011. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Hát szerintem pedig pont, hogy butaság ezen megsértődni. Gimnázium miatt sokan már kollégiumba mennek, ha kinéznek maguknak egy jó iskolát, és tényleg azt szeretnék.

Az csak külön szerencse, hogy neked apukád pont ott lakik, így lehetsz vele, és nem kell kollégiumba költöznöd.

Eleve nem értem, hogy anyukádnak mi baja lehetne ezzel, ennyiből apukád is megsértődhetett volna anno...

Természetesen ettől még gondolom sokat járnál anyukádhoz is, tartanátok a kapcsolatot...

Szerintem mondd el neki, hogy kinézted ezt a sulit, és te mindenképp oda szeretnél járni. Mondd meg azt is, hogy a közelben lévő iskolák nem érdekelnek.

És persze tudatosítsd benne, hogy ez nem ellene van. :)

Szerintem nem lesz gond!

2011. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. =) Nem megsértődött anyum, hanem megbántva érezte magát. A kettő nem teljesen ugyanaz. Az viszont igaz, hogy apum is rosszul érzehette volna magát, hogy nem költöztem el vele, dehát megérti, hogy attól, hogy anyukámmal már nem szeretik egymést, nekem és a tesóimnak továbbra is a legjobb anyuka marad.
2011. okt. 21. 20:28
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Mondd meg neki hogy: kizárólag a suli miatt mennél, csak őt fogod sajnálni, és bárcsak ott laknátok, akkor nem válnál el tőle sosem. Rengeteget fogtok beszélni és látogatjátok egymást. Senki nem szakíthat el titeket egymástól.
2011. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kissé érzelgős, de tuti el fogom neki ezt mondani. Egyébként is, max. 3/4 órára van az a város, ahol van az a jó gimi, szóval akár hétköznap is tudnék vele találkozni. Azt sajnálom, hogy a húgomat, aki 1 éves, ritkábban látnám, mert ő "csak" féltesóm, értelemszerűen nem menne apumhoz...
2011. okt. 21. 20:34
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem mond meg neki, hogy amúgy koleszos lennél..és akkor is egész héten távol kéne lenned, de így apuddal is tudsz lenni, és nem kell belekényszerülnöd a koleszos életbe. Hétvégén pedig hazajársz, mintha rendes, bejárós kollégista lennél.

Szerintem ez ellen nem lehet kifogása..


Amúgy meg, ha megsértődne, akkor mond meg neki, hogy Ő a legjobb anya a világon és nagyon szereted, de nem tudod magad elképzelni egy katolikus suliban. (Amúgy pedig nem verseny ez...mindkettőjüket egyformán szereted, hisz a szüleid).

2011. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Valaki bérlettel buszozik napi 1 órát, valaki vonattal jár. Szerintem ne hagyd ott anyukádat, nagyon szomorű lenne. :(
2011. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem azokat, akik szerint nem szabad az anyukáját otthagyni... És aki tényleg kollégiumba megy? Ha az anyukájának meg kifejezetten az fáj, hogy az apukáról van szó... Hát az akkor meg egy elég furcsa helyzet!

Neked, kedves kérdező, a saját életedet kell élned, és ha abba az iskolába szeretnél járni, azt anyukád is meg fogja érteni. Főleg, ha van otthon egy egyéves kisgyerek, akkor nem is marad egyedül semmiképp, szóval szerintem ne engedj semmiféle "érzelmi zsarolásnak". (Egyébként valószínűleg nem is erről van szó, és anyukád is megérti majd a helyzetet.)

2011. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is. Nem tudnék busszal vagy vonattal járni, mert autópályán kell áthaladni, ahol csak különjáratos busz megy, vonat megálló pedig nálunk nincsen. Egyébként azt már eldöntöttem, hogy gimibe megyek, az volt a kérdés, hogy ezt anyumnak hogy mondjam el.. De majd valahogy megpróbálom. Viszont nem túl hamar, a felvételi előtt valamikor szólok. Anyum is sejti, hogy el szeretnék menni, mert nekem egyszerűen gyenge ez a suli. Amúgy ő is tudja, hogy semmi keresnivalóm egy katolikus/református suliban, lévén, hogy ő is szivatásnak tartja az egészet. :D Mármint több barátom jár ebbe a két suliba, és mondták, hogy van, hogy egész nap csak imádkoznak, etc.
2011. okt. 21. 21:14
 10/18 anonim ***** válasza:
én meg kollégista voltam középsuliban, szóval mindenkitől külön. na bumm. anyudnak nincs min megsértődni.
2011. okt. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!