Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rendszeresen aláznak meg. Mit...

Rendszeresen aláznak meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves gimnazista lány vagyok. Nagydarab és inkább fiús. Pont, ezért vagyok olyan sokszor a gúny tárgya. Az osztálytársaim akikkel immár negyedik éve járok egy osztályba megaláznak a kinézetem miatt és kiröhögnek, ha rossz jegyet kapok vagy helytelen választ adok egy kérdésre az órán. Szóltam már az osztályfőnöknek írtam róluk egy történetet amivel díjazott is lettem egy pályázaton, de semmi sem használ. Nem tudok szövetségeseket gyűjteni, mert a maradék lány az osztályból gyáva és inkább a seggüket nyalja mintsem segítsenek nekem vagy kiálljanak saját magukért. Ma telt be teljesen a pohár. Az aulában néztünk gólyavideókat mikor a felsős "menők" elkezdtek lökdösni, rángatták a táskám és kibeszéltek a hátam mögött. Annyira megalázó volt, hogy köpni-nyelni nem tudtam. Ráadásul egy tanár állt mellettem akit ez egy cseppet sem érdekelt. Már egyszerűen belefáradtam ebbe a kilátástalan harcba. Önvédelmet tanulok mégis mikor így szóban bántanak hirtelen semmit sem tudok csinálni. Édesanyámnak persze elmondom ezeket a dolgokat, de hiába megy be a suliba semmi sem változik. Mit tegyek? Van valami megoldás ilyen esetben azon kívül, hogy váltsak sulit?

2016. okt. 20. 15:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mégis mennyi hatalma van egy tanárnak manapság? Ha nem úgy szól, ahogy a gyerekeknek tetszik, rögtön hívatják be a szülőket.. Fenyítések nem léteznek, mert a tanárra érkező panaszok, az iskola hírnevét is rontják. Pénz... Istenem, miért nem tudtok gondolkodni, és mások hibáztatása helyett olyan megoldást keresni, ami nem vádaskodáson alapszik? Kerüld el, amit lehet, és tégy meg mindent azért, hogy te, és másik is boldogok legyenek. Mindenki annak örül, ha a vágya teljesedik be.. Aki basztat, azzal négyszemközt kell beszélni, kideríteni, h mi is a valódi baja, és megbeszélni vele. Lám teljesült a vágya, mert az idegességét rád vetítette, és te oldottad a stresszét. Csak azok harcolnak indulatból, akik nem tudnak gondolkodni, nem megértőek, nem empatikusak, és mindenek felett önzők. Nem fogok olyat írni, amit a többség mond, mert az lófas*nyit se ér hosszú távon. És nagyon gyorsan nézelődj másik suli után, ahol tiszta lappal indíthatsz, nem az ellenszenves oldalad mutatva. Őszintén, én sem bírtam néhány embert, de nem a külsejük miatt, hanem a személyiségük miatt. Egyszerűen ahogy beszéltek, és viszonyultak másokhoz, az ellenszenvet keltő volt. Tanulj kedvességet, ha elvárod, hogy lányként kezeljenek, mert állításod szerint lánynak születtél, bár a mai világban már ennek nem kifejezetten van jelentősége..
2016. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Na jó azért ne írjatok már le egy önző idegbeteg vadállatnak aki mindig dühödten mered mindenkire. Amikor belém kötöttek a felsősök csak álltam mosolyogva és néztem a videót amit vetítettek. Csak álltam ott a tömegben és mosolyogtam. Aztán ugye jöttek a kemény fiúk akik lökdöstek rángattak és köpködtek. Tudom, hogy milyen jó dolog beszélni a másikkal a problémájáról és én is szívesen kibeszélném vele ezt, hogy erre ugyan mi szükség volt, de 1. Teljesen idegen emberek jöttek belém ezért még a nevüket sem tudom. Ezért meg nem fogom keresni őket, hogy az ő lelküket istápoljam. 2. Igazából nevezzetek önzőnek meg bunkónak, de nem is érdekel, hogy milyen lelki problémája van amit másokon kell kitöltenie. Ja egyébként nem tudom, miért hiszik azt az emberek, hogy azokkal szemétkednek akik tettek valamit. Elárulok egy titkot. Amikor bekerültem a suliba és az osztályba egy mosolygós, könnyen barátkozó vidám lány voltam. Majd ez a boldogság fokozatosan párolgott el. Átvertek, levegőnek néztek és úgy néztek rám mint a véres rongyra. Sőt volt, hogy olyan erővel rúgott meg a kedves kis angyali osztálytársam (lány) hogy azóta 3 év eltelt, de még érzem a nyomát. Kerülöm a konfliktust inkább zenét hallgatva ücsörgök a teremben és olvasok. Vagy nézem a két lánycsoportot és magamban röhögök, ahogy marakodnak azon, hogy melyiküknek lesz előbb pasija. Ezt a csak a tisztánlátás kedvéért írtam le.
2016. okt. 22. 08:50
 13/14 anonim ***** válasza:

11-es abszolút hülyeséget ír. Ezek a másikat szekálló verő gyerekek velejéig romlottak már,és őszintén a kutyát nem érdekli hogy miért,mert nem a bántalmazott feladata eljátszani a pszichológust velük szemben és nem kell menekülni sem és magát tönkreteni sem. Ezeknek elég ha csak "nem tetszik a pofád" és egyből támadnak, mert ezzel próbálják elterelni saját maguk gyengeségéről a figyelmet vagy mert otthon a szüleik csesztetik őket és ezt tovább adják valakinek.


De ennek megoldása nem a megtámadott feladata,-ő már szólt ennyi a dolga- hanem a tanáré ,családsegítőé vagy a rendőrségé,akiknek mindnek lenne eszközük a megoldásra. Elég lenne bevinni az őrsre néhány órára a hangadókat és elbeszélgetni ,úgy igazán beszaratni őket hogy a következő alkalommal bent is maradnak 72 órára, és priuszuk lesz kisegítő iskolába mennek , állami gondozásba stb..Még ha nem is igaz feltétlenül ,de hatásos.


De mint tudjuk egyik sem teszi a dolgát,csak hárít,tehát egy esélye van a kérdezőnek ha megtörhetetlen erőt mutat, és nagyobbat üt, de minden egyes alkalommal ha támadás éri . Ilyenkor keresnek ezek az vadak olyan célpontot aki csendben tűr és félrenézeget ,vagy pityereg, mert lehet hogy erősebbek de a kemény állandó balhét és ellenállást egyik sem kedveli hosszú távon,mert csak azt merik kikezdeni aki gyáva.

2016. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Vagy nincs kedve káromkodni és verekedni. Nem mindenki akar megütni mást. Aki meg ilyen agresszív, annak lehetne legalább annyi esze, hogy talál magának egy hobbit, akár futást, akár motorozást, akár akármit, amivel levezeti a stresszt! Úgy is szarnak a tanulásba, ott van az egész napjuk, simán levezethetnék a feszültséget valamivel!
2016. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!