Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ki tudok még békülni a tanárom...

Ki tudok még békülni a tanárommal? Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tanárommal csúnyán összevesztem. Már ott tartunk, hogy mocskolódó e-mailt írtam neki. Már nem is köszönünk egymásnak. Van innen visszaút? Azért nem szeretnék vele haragban lenni.

2016. nov. 12. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
erre az email előtt kellett volna gondolni
2016. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor bennem van a hiba, de még mindig úgy érzem, hogy teljesen jogos amit leírtam.
2016. nov. 12. 17:16
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Allj ele egy nap es kozold vele hogy "Amit irtam Onnek, most mar belatom, helytelen volt es ezert elnezest kerek. Nem a jegyek miatt vagy mert a tanarom, egyszeruen csak szeretnem ha ezt tudna" ha intelligens megbocsat, ha nem, jobb nem is foglalkozni vele
2016. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ment a zöld kéz.

Valami ilyesmi lesz, csak tudjak a szemébe nézni. :/

2016. nov. 12. 17:28
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

"Tanárommal csúnyán összevesztem". - Ilyen nincsen, egy tanár nem vesz össze a gyerekekkel, ezt csak a gyerekek szokták beleképzelni. Vagy megadod neki a tiszteletet, vagy nem - a tanár ehhez szokott viszonyítani.


Ha egy gyerek ilyen üzenetet írna nekem, akkor a bocsánatkérés utána alap lenne, és nem a "kibékülés" feltétele. Azért a viszonyokat tisztázzuk már itt. A tanárod nem olyan, mint egy akármilyen haverod a kocsmából, akivel összeveszel és kibékülgetsz. Ha megsérted, teljesen elvárt utána, hogy kérj bocsánatot. És ha esetleg ő tett valami rosszat, akkor sem indokolja semmi, hogy mocskolódós üzeneteket írjál neki. Szóval a bocsánatkérés után ne számíts semmire, én tudomásul venném, de az lenne bennem, hogy egy ilyen gyerekkel többet nem leszek jó fej.

2016. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
A tanárokkal nem kell kibékülni, mert nem a haverod vagy a barátod. Nem kell csinálni semmit, egyszerűen csak tudja, hová tegyen ezek után.
2016. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

szerintem meg pont hogy ki kell békülni utolsó! mármint a tanárt lehet nem érdekli de a diákot gyakran (jelen esetben a kérdezőt is) zavarja ha tudja, hogy hibázott de nincs ez tisztázva. Kérj bocsánatot, lássa rajtad a megbánást és utána hogy mit csinál már az ő dolga.

nekem volt rá példa hogy nagyon goromba voltam egy tanárommal és aztán (én bevallom amíg rávettem magam, hogy bocsánatot kérjek tőle és a félelemtől, hogy nem tudjuk tisztázni a poklot megjártam) elé álltam és bocsánatot kértem. A kapcsolatunk azóta csak még jobb és bár már ez a tízedik hete hogy nem tanít még mindig olyan, mintha anyám lenne...

2016. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Azért ez a tanár-diák közti kapcsolattól is függ, hogy össze lehet-e veszni, és ki lehet-e békülni. Ha egy átlagos viszony, akkor nyilván nem feltétlen erről van szó, csak a tisztelet megadásáról, stb., de ha például olyan a viszonyuk, mint amilyen nekem volt egy tanárommal (valamelyest a baráti, és az anya-lánya kapcsolat között, akkor simán előfordulhat ilyen is). Na de mindegy, bocs az off-ért.


Szóval kérdező, mocskolódó e-mailt semmiképp nem lett volna szabad írnod, akármilyen is legyen a kapcsolatotok, és akármit is csinált a tanárod! Amúgy érdekelne, hogy mit értsünk konkrétan a "mocskolódó üzenet" alatt, miket írtál bele, és mit tett, hogy ilyet küldtél neki? Mert azért ez a két részlet sem mindegy!

Ami viszont biztos: beszélj vele négyszemközt, tisztelettudóan, és nagyon őszintén! Kérj tőle bocsánatot, és mondd el, hogy tudod, mennyire rosszul, tiszteletlenül, és éretlenül cselekedtél, de már beláttad. Mondd meg neki, hogy nem fog többé ilyesmi előfordulni (ehhez tartsd is magad!), és nagyon reméled, hogy meg tudja bocsátani ezt az egészet neked! Ha normális, akkor ezt értékelni fogja, és jobbra fordul a kapcsolatotok. Ha meg nem érdekli az őszinte bocsánatkérés és önkritika, akkor nem tudsz mit tenni, el kell fogadni, hogy nincs visszaút. (Vagy idővel talán jobb lesz egy kicsit, a tanártól függ.)

2016. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7

Mocskolódó levelet írni egy tanárnak kábé egyenlő egy koporsóba fekvéssel. Hol lehet itt kibékülni?

2016. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

attól fugg mit írt a mocskolódó levélbe. mert ha azt vesszük én is simán eláshatnám magam amiatt, amiket csináltam és tudta, hogy nem csak kamaszkori hülyeség hanem direkt ellene szól hisz (akkor) éve ismert (most ez a kilencedik) és csak vele voltam ilyen...

Ha meg normális a tanár akkor nem feltétlenül koporsóba fekvés. Azt nem mondom, hogy ugyanolyan jó vagy jobb lesz a kapcsolatuk (kérdező mit írtál neki?) de ha normális a tanár akkor értékelni fogja ha a kérdező elé áll és bocsánatot kér (szerintem ez az egyik legnehezebb)

2016. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!