Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sos! Hogyan tudnék még jobban...

Sos! Hogyan tudnék még jobban a tanulásra koncentrálni? 17/F

Figyelt kérdés

Hétfőre meg kell tanulnom 12 oldalt amiből írunk és eddig csak 1et tudok. De eközben is elvonta a figyelmemet is egy csomó dolog. Pl nekiálltam nézni tök értelmetlen dolgokat, meg zenéthallgattam stb. Tudom, hogy minél hamarabb végzek vele annál jobb, most is azt tervezem hogy legalább 6 oldalt megtanulok, de valahogy annyira nem érdekel, mégis muszáj. Nem szeretnék rossz jegyet kapni. Most a 11. osztályba járok és bár a félévi nem de az évvégi jegy számít. Még az elején kell jó jegyeket beszereznem hogy év végén ne kínok közepette kelljen javítanom a jegyeket. Én is hibás vagyok, előbb neki kellett volna állnom csak túl sokáig halogattam. Eddig nincsenek négyesnél rosszabb jegyeim, meg tavaly is csak egy hármas volt a legrosszabb jegy a bizonyítványomban, szóval nem valami iskolakerülő, tanulással nem foglalkozó ember vagyok, csak mindig nehéz nekiállnom, mégha tudom, hogy fontos is.

Csak ez pont olyan tantárgy ami nem érdekel (irodalom). Szeretek olvasni amúgy, de annyi felesleges dolgokat tanulunk amiket az életben soha nem fogok használni. Mikor fognak tőlem kérni pl verselemzést?

Meg most nekiálltam fb-n beszélgetni egy barátommal, szóval ez is tereli a figyelmemet és egy fontos ügyben írtam egy másik embernek és mindig azt nézem mikor reagál már rá. Szóval ilyen töl gyökér dolgokra kell gondolni.

Már ígyis időt vesztettem azzal, hogy ezt a kérdést kiírtam, szóval nem is húzom tovább.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2016. nov. 12. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a telefont, gépet, mindent, és csak a könyv legyen előtted! Máshogy nem lehet! :)
2016. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el! A hozzáállásodon kell változtatni! :)
2016. nov. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bárcsak én is így gondolkodnék :D Am én is így vagyok vele,csak annyi különbséggel,hogy 5 mondatot nem bírok megtanulni,annyira utálom...Ha ennyire nem akarod,akkor hagyd a pcsába,tönkre teszed magad idegileg is.
2016. nov. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fuss egy kört a ház körül az utcában. Jó hideg van, kitisztítja a fejedet. Én is most megyek.

Ez a hülye gép legyalulja az ember agyát.

2016. nov. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!