Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ki legyek farsangon? Esetleg...

Ki legyek farsangon? Esetleg jelmezötletek?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok,Athénéban gondolkoztam,de nem tudom.

Tudom,hogy még van kb.3hónap,de én már szeretnék előre gondolkozni



2016. nov. 20. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy rajzfilm lány karakter ruhája?
2016. nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Eső
2016. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Gazdászlány. Egyedi és ötletes
2016. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ábel!
2016. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kis hableany, Angyal, Lara Croft, Hofeherke, Torpilla
2016. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De mieeellt?
2016. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Igazából rengeteg lehetőséged van. Viszont ha annyi kreativitás nincs hogy kitaláld mi szeretnél lenni akkor a jelmez megvalósítása nagyon nehéz lesz.

Jó lenne tudni mit a lehetőségeid.

Venni akarod vagy készíteni?

Mennyi pénz fordítasz rá?

Tudsz varrni?

Tudsz fával dolgozni?

Értesz alap szintű elektronikához? (Összekötni egy sor ledet billenőkapcsolóval és elemtartóval)

Dekorgumit használtál már?

Papírmasézni tudsz?


Athénéről:

Nem tudom hogy mi alapján szeretnéd megvalósítani. Én a God of War-os verzióját néztem. Kép:

[link]


Fentről lefelé:

- Arany arcfestés és hajfonat. Bőrfesték ára 500-1000Ft

- Fehér ruha, arany mintázattal. Ehez vagy szerencséd van, és van otthon egy fehér használható lepedő, vagy nincs és el kell menni venni. 2 négyzetméter alatt nem úszod meg, de lehet kell 3 is a szoknya bősége miatt. Az I LOVE TEXTIL üzleteiben már kapsz anyagot 290-től, de számoljunk inkább 390-el. Én annyiért szoktam venni a jó minőségűt. 3x390 kb 1200Ft. Mellé a textílfesték 600-800Ft

- Legnehezebb rész, a páncél. Ennek két módját látom.

- Dekorgumiból: Nehezebb, drágább, gyorsabb és szebb. Veszel nagyon sok dekorgumit (nem magyarázom mi az, keress rá). Jól megfigyeled a képet, és megpróbálsz belőlük kivágni és összeragasztani egy olyasmi páncélt. Előnye hogy hő hatására formázható, majd újra megdermed, és miután végeztél szép. Ragasztani a legjobb ragasztópisztollyal. Ez viszonlag drága mulatság ha nem tudod hol szerezd be. Pár hete vettem 600Ft/méter áron szintén az I LOVE TEXTIL boltban a Jászai Mari téren. Nem tudom van-e még, de ha van lehetőséged megnézni ajánlom, mert papírboltokban 200/A4 áron próbálnak lehúzni érte.

- Vagy! Kipapírmasézod: olcsó, könnyű, van minta, kevésbé szép, rengeteg ideig tart. Ezt egy papercraft nevű módszerrel teheted meg. Van egy nagyon jó szofver a Pepakura viewer (letöltő link: [link] ) ezzel a szoftverrel PDO fájlokat tudsz megnyitni és nyomtatni. A PDO fájlok egy 3D-s fájlt tartalmaznak és annak részekre bontott és papírra vetített változatát. Ezt te kinyomtathatod, majd összepakolhatod magává a 3D-s modellé. A teknika neve Papercraft. Azt ajánlom keress rá és nézzél szét mielőtt nekikezdesz.

Ami hasonlít Athéné páncéljára az a Skyrim-os elf armor. (Kép: [link] ) Ebből kellenek majd részletek.

Skyrim-os PDO-kat innen tudsz letölteni:

[link]

Sajnos elő kell ásni a Female Elf Armor részeket. Mellvért, karvédő és cipő. Viszont ha már itt elbuksz akkor nem is éri meg belekezdeni.

Ezek után letöltöd, kinyomtatod, összeragasztod (a program a szádba rágja mit hogy kell). Aztán valamivel megerősíted. A profik üvegszálat és műgyantát használnak, de mivel csak 13 éves vagy gondolom ez nem játszik. Ez esetben csiriz és papírmasé is megteszi ha nem áztatod szét. Utána ha megerősítetted és kész vagy már csak le kell fújni aranyra. Egy fújós festék kb 1500Ft. A papírmasés megoldás RENGETED IDŐ. Készülj rá.


Egy jó jelmezzel rengeteg munka van. Ha ezzel vagy másik projekttel bármi olyan kérdésed van amit úgy gondolsz hogy tudok segíteni nyugodtan írj privátot (hol lehet beszerezni, hogy kell, stb.).

Sok sikert!

2016. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsi. Előbb egy linket mellé nyomtam.

Skyrim elf armor kép:

[link]

2016. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszöm szépen!

5.:kis hableány?! Kinőttem belőle

Utolsó.:huh,te aztán értesz az ilyenekhez..

A közelünkben van egy jelnezkölcsönző,ahol lehet kapbi fehér ruhát,arany öveket stb.

Nos.A páncél nekem nem annyira lenne lényeges,majt kiatalálok valanit,hogy azért látszódjon,hogy ő egy istennő

2016. nov. 20. 20:32
 10/15 anonim ***** válasza:
Én például az a zebra lennék a Freddie Mercury 39. születésnapi bulijából.
2016. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!