Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valami tippet valaki, hogy...

Valami tippet valaki, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Köszönöm.

Figyelt kérdés
A fiam 12. éves. Sajnos mióta közösségbe jár azóta valaki mindig piszkálja. Sajnos ez a mai napig így van. Szerintem jó és segítőkész természete van, de mindenkinek meg akar felelni és túl sok önbizalma sincs már. Mi megpróbálunk neki segíteni, sajnos nem sok sikerrel.

2016. nov. 29. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ösztönözd, hogy álljon ki magáért s ne törődjön az emberek véleményével. Esetleg szólj tanárnak, hogy beszélgessen el a piszkálóval.
2016. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tanárral négyszemközt kell megbeszélni. Ő tud itt érdemben segíteni, figyel rá. A 6 osztályost nem próbáljátok?
2016. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem is mindig piszkáltak. Sose találtam a helyem egyik osztályomban se. Valahogy mindig idősebbnek/érettebbnek éreztem magam náluk.

Szerintem nem igazán tudsz mit tenni. Szólhatsz a tanárnak, de a piszkálók nem fognak leállni csak azért mert leszidja a tanár őket egyszer...

Hasznosabb ha a gyerek önbizalmát próbálod erősíteni. A barátok is jót tesznek ebben, hogy ne bizonytalanodjon el önmagába vetett hitében. Tehát minél több közös program olyan barátokkal akik erősítik azt hogy ő értékes és tartozik valahova.

Ezt szülőként ti is tudjátok segíteni. Az erősségeit támogassátok, dicsérjetek. Illetve beszéljetek arról, hogy mi lehet a pszichológiai háttere annak hogy piszkálják. Miért nem fogadják el ha valaki más? Hogyan merítenek erőt abból hogy másokat lenyomnak? Irigység, frusztráció, féltékenység Stb. Ha megérti talán könnyebb átlépni ezen. Legalábbis nekem így sikerült.

Végső esetben pszichológus is segíthet, ártani biztosan nem fog.

2016. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!