Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicam 8 honapos. Parzas...

B e r n i kérdése:

A cicam 8 honapos. Parzas idejeben van. Nagyon nyavog es forgolodik es mindennap igy csinal meg ejjel is es nem tudom hogy mit csinaljak! Tudnatok mondani nehany tippet, hogy ilyenkor mit kene csinalni?

Figyelt kérdés
Elore is koszonom :)

2015. jan. 30. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont emiatt szokták ivartalaníttatni . Mindezt igen hosszú ideig fogja előadni.

Nagyon régen nekem is így csinált az első cicám. Én akkor az ágyát betettem a fürdőszobába és becsuktam. Ott elvolt, aludt. Ha kiengedtem, azonnal nyivákolt.Utána ment ivartalanításra.

2015. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ivartalanítás!
2015. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás. Csak jót teszel vele, magadnak is és a cicádnak is. Több komoly betegséget is megelőzhetsz vele.
2015. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha vége a tüzelésnek, ivartalanítás. Ezt más nem oldja meg, addig meg el kell viselni.
2015. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elviselni, ha vége, akko ivartalaníttatni.
2015. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a vallaszokat,de ha ivartalanitom akkor soha nem fog cicakat szulni :(
2015. jan. 30. 16:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minek szüljön? Esetleg díjnyertes fajtatiszta tenyészcica? Vagy csak kerékalátétet akarsz gyártani?
2015. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
OFF: "szülni" egyébként sem fog, legfeljebb fialni, elleni ON
2015. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát többek közt pont az is lenne a cél, hogy ne "szüljön" cicákat, ugyanis tele vannak kóbor cicákkal az utcák és a menhelyek. Miért akarod még szaporítani a számukat?
2015. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nézd meg annyi gazdira váró cica van OLX-en, menhelyeken, hogy azt fájdalom végignézni...


én is hasonló helyzetben vagyok/voltam, nekem ezek a tapasztalataim + doki amit mondott + olvasott infóim tömören:

most, hogy tüzel, sokat nem tudsz tenni, minthogy lehetőleg csak a fejét simogatod, nem ingerled szegényt. én még játékkal próbáltam elterelni a figyelmét. Amúgy nem szenved, csak így hívja a fiú cicákat. Ha szobacica, nem esik teherbe, akkor ez elvileg még 2x 3x megismétlődik több-kevesebb szünettel (nálunk eddig csak 1x volt, és azóta hétfőn lesz 2 hete hogy semmi). Amikor már 4 hete nem tüzel, akkor lehet csak ivartalaníttatni, mivel, ha a tüzelések között, vagy 3-4 hétnél korábban viszed dokihoz, akkor még nagyobb a kockázata az elvérzésnek. Persze megcsinálják így is, sőt, úgy is mialatt tüzel, de nem egy felelősségteljes orvos, és gazdi, aki ilyenkor viszi.

2015. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!