Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a tanárunk ilyen?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnökünk egyben az természer tanárunk. Az osztályban szörnyűek a kapcsolatok, de Őt ez nem érdekli, van, hogy ofőn is természetezünk, holott nem is érettségis tantárgy, és lenne bőven megbeszélni valónk. DÖK-ös vagyok, a tanárunknak kell tájékoztatni, ha lesz gyűlés, eddig egyszer sem szólt, elintézte, egy elfelejtettemmel. A verekedések sem érdeklik őt.

Ráadásul mikor beírtam egy rossz választ, mindig kihív, és nyilvánosan elkezd szidni, meg, hogy milyen hülye vagyok. De nem csak velem.

Az osztályban meg a fiúk pár hónapig ezzel piszkálnak... Ő meg ezt tudja.


2016. nov. 29. 20:09
 1/4 anonim válasza:
Tavaly pontosan ugyanezt csinálta a mi ofőnk is (csak kémiával) és semmit nem tudtunk ellene tenni... Szerencsére mostanra leváltották. Rémes ez a magyar oktatás h katonaságba való tanárok vannak.. Szégyen és gyalázat. Egyik tanár se tehetne meg ilyet. Pláne ha még nem is érettségi tárgyat tanít..
2016. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy 5-6. osztályos vagy. A természetismeret a fizika, kémia, földrajz, biológia (főleg az utóbbi) nagyon leegyszerűsített keveréke. Az említett tárgyak egyikéből az osztályod harmada biztosan fog érettségizni, ha nem többen. Az, hogy érettségi tantárgy-e, az általános iskolában nem oszt, nem szoroz, esetleg az számít, hogy készségtárgy-e. A természetismeret nem az. A tanmenet szűk, azért tartja osztályfőnöki órán, amit nem értek, miért probléma, engem is mindig tanítottak osztályfőnöki órán.

A DÖK-kel kapcsolatos magatartása arra utal, hogy az osztályfőnök hanyag, nem törődik vele (valljuk be, nem is olyan fontos). Nyugodtan érdeklődd meg az ülések időpontját a DÖK-ös tanártól, ne azt várd, hogy a szádba repüljön a sült galamb.

Flegma vagy? Be szoktál szólni a tanárnak? Esetleg a háta mögött kibeszéled, szidod? Úgy érzem, hogy valamivel kiprovokáltad nála ezt a viselkedést, csak úgy ok nélkül az ember nem kezdi el a másikat szívatni.

2016. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, az elsőre reagálnék:

A katonaoktatáson jót nevettem.:D A mostani tanárok szigora semmi rendszerváltás előttiekhez képest, egy szavatok nem lehet. Régebben elég keményen fegyelmezték a diákokat, beleértve a testi fenyítést. A tanár mászkált a nádpálcával, adta a körmöst, meg rávágott a lábára, kezére, ha beszélt a diák. Megtörtént eset, hogy a tanuló beszélgetett órán, a tanár megfogta a fa, redőnyös tolltartóját, majd szétverte a diák fején. Otthon ezt elmondta, majd ott is jól elkalapálták a szülők a magtartása miatt. És lám, semmi baja nem lett azoknak az embereknek, akiket sokkal szigorúbban fegyelmeztek.

2016. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkit szokott szívatni. Soha nem szólok vissza, merszem sem lenne hozzá... szerencsére. Én nem beszélem kis, csak magamba szoktam, hogy ahh, ma sem lesz szó xy-ról.

A DÖK-öshöz hozzátéve, tudom furcsa, de ez az Ő dolga lenne... Sehova nincs kiírva, még le is ellenőriztem, lehet én vagyok a hülye, de nem, elmondták, hogy az időpontokat az osztályfőnöktől tudom meg. De igen, jobb lenne máshonnan érdeklődnöm.

Igen, tényleg igazad van, ezeknek az alapja, megértem, hogy fontosnak tartja, na de... Heti 5 órát szánunk a természetre, kéthetente EGYSZER, kéne megbeszélni ezeket... :/

Amellett pedig szerintem a tanítási módszere sem jó.

Ahelyett, hogy rendesen elmondaná az anyagot, elmagyarázná a hátterét, lapokat oszt ki, hogy ki vagyok én... Értem én, hogy így tanulhatnánk, de különleges módon, az osztályban senkinek az agya nem állt ár erre. Viszonylag fejlett iskola vagyunk számítástechnikailag, minden terembe monitor, kivetítő, érintőképernyős tábla, az összes tanár használja, és vizuálisan is könnyebben tanulunk így. Ő sajnos még csak rá sem néz, pedig tényleg könnyebb lenne...

Mindegy, nem Őt akarom szidni, csak azt akartam megtudni, más iskolában is található-e ilyen.

(Egyébként annyira nem csatlakozhat a biológiához pl. mert itt azt vesszük, milyen testrészei vannak a gyapjaslepkének, a bátyámtól tudom, hogy biológiából a kromoszómákat meg ilyeneket vesznek... De én annyira még nem tapasztaltam.)

És szerintem ahogy a világ, úgy az emberek is változnak. Régen még simán utcaháborúztak a gyerekek (amit én is szívesen csinálnék) de ha felmerném ezt hozni az iskolában, rögtön kiröhögnének, elég kegyetlenül... Tehát az emberek is változnak, pl. ebben is.

2016. nov. 29. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!