Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyünk, ha az osztályfőnö...

Mit tegyünk, ha az osztályfőnökünk félreértelmezi a dolgot, pedig a valós problémát csak ő tudná megoldani?

Figyelt kérdés

Idén (8.-asok vagyunk) jött az osztályunkba egy új lány. Izgatottan fogadtuk, ugyanis utoljára alsóban kaptunk új osztálytársat. A lány először szimpatikusnak tűnt, ám pár hét elteltével rájöttünk, hogy bizony félreismertük.

Ugyanis ő egy kéttannyelvű suliból jött, így előbbre van németből. Ám a tanárunkkal (aki egyébként egy nagyon aranyos és kedves nő) iszonyat szemtelen. Állandóan kijavítgatja. Hol egy-egy szó leírásába, kiejtésébe köt bele, valamikor pedig az csoporttársainkat szidja. És ezt a kijavítgatást nagyon udvariatlanul teszi. Nem azt mondja, hogy "tanárnő, elnézést, mi ezt másképp tanultuk, nem lenne baj, ha én így ejteném ki?", hanem közölte, hogy ők ezt így tanulták, punktum, ez így van, ha ezt tanár nem hiszi el kettejük közül valamelyikük nem ért ehhez a nyelvhez.

Amikor októberben elmentünk egy németversenyre, akkor míg gyülekeztünk egy teremben más iskola versenyzőivel, előadta, hogy neki szerinte a tanárokkal kéne inkább versenyeznie, mert ő már 9 éve tanul németül. Ennek ellenére az első 10-ben sem lett benne, de nekünk a viselkedésétől égett a pofánk.

Csütörtök délutánonként van egy plusz versenyfelkészítőnk a tanárnővel és a barátnőimel ott maradtunk óra után megkérdezni, hogy a tanárnőnek mi a véleménye a lányról. Ő megmondta őszintén, hogy idegesíti, mert megkérdőjelezi a hozzáértését, kétségbevonja a tudását és nagyképű ez a lány, de ő nem plántálhat belénk gyűlöletet az osztálytársunkkal szemben. Elmondta, hogy ő már szeptember (!) szólt az osztályfőnökünknek, hogy beszélgessen el a lánnyal, de az ofő nem tett semmit. Ő azt hiszi, hogy mi kiközösítjük az osztálytársunkat, ofőin állandóan a kirekesztésről van szó, mindenféle élménybeszámolókat hoz ilyen kiszekált gyerekekről meg pszichológiai kutatásokat. Pedig, ha ő elbeszélgetne a lánnyal, talán változna a helyzet. De nem tesz semmit. Mit tegyünk?

14/L


2016. dec. 3. 09:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10

Ha a tanár osztaná le, annak lenne hatása. Ha a tanár hagyja, és belemegy a harcba, magyarázkodik, azzal adja alá a lovat. Nekem is vannak mindent jobban tudó diákjaim, de őket leoltom, hogy nehogy jobban tudják már nálam. Hidd el, nem is jártatják a szájukat.

2016. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt írtam a 10-es válaszomban, hogy a tanárnak egyből le kell reagálnia az ilyet. A némettanár ott hibázott, hogy hagyta, hogy az új lány okoskodjon vele szemben. Pont ezt írtam, amit te.
2016. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja nem olvastam végig a hozzászólást, csak ami rám vonatkozott. Akkor főleg nem értem a problémádat. Én leírtam, mit csinálnék a tanár helyében, hogy visszább vegyen a csaj, te erre írtad, hogy nem venne visszább, majd leírtad ugyanazt, amit én. Ez csak szerintem fura?
2016. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Arra is válaszoltam már, amit ott írnál. A csaj nem venne vissza az arcából, ha leosztanák, mert tökéletesnek képzeli magát. Azaz nem képes értelmesen gondolkodni, semennyi empátia nincs benne, nem képes belátni, hogy másokat idegesít, éppen ezért minden kritikát csak támadásnak fog fel, és nem magában látja a hibát, hanem csak másokban. Ezért ha leosztanák, akkor azzal nem megoldanák a problémát a többiek, hanem csak mélyítenék a konfliktust. Az új lány csak még jobban utálná az osztálytársait, és nemhogy leállítaná magát, hanem még arrogánsabb és idegesítőbb lenne.
2016. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az ilyenek amúgy egyet nem bírnak csak elviselni: ha nem vesz róluk tudomást senki. Ha egy nagy nullának nézik, levegőnek, és átnéznek rajta. Ez az egy, ami kiakasztja, és elzárja az arroganciájától a levegőt.
2016. dec. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Tipikus Osztályfőnök...

A miénk is ilyen meg mindegyik.


Egyszer előadtuk az osztályommal, hogy gondunk van egy társunkkal mert nagyképű és ezt e-mailekben az ő szülei ecseteli a miéinknek. Én a dolog élére álltam (bár ne tette volna. A válasz:


-Értem. Szóval ki akarjátok közösíteni mert rossza a csapatmunkátok. Rendben akkor mostantól neked meg ennek a gyereknek együtt kell dolgoznotok és be kell mutatnotok a munkáitokat.

2016. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!