Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 7. osztályos vagyok és az...

7. osztályos vagyok és az osztályfőnökünk azt mondta hogy már találjuk ki hogy minek szeretnénk menni középsuliba. én nem tudom hogy milyen szakmát válasszak. Többi lent?

Figyelt kérdés
az életcélom az hogy kijárjam a sulikat, utánna legyen munkahelyem, legyen egy pasi aki tényleg szeret (lány vagyok) legyen egy házunk a pasival és abban éljünk, házasodjunk meg és utánna legyen 1-2-3 gyerekünk. légyszi irjatok olyan szakmákat munkákat aminek elmenjek középsuliba ami ha dolgozok jól fizessen kb. 100-200 ezer között

2015. nov. 10. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A vendéglátósok jó szakmák jó fizetéssel

De ott rengeteget kell dolgozni még hétvégén is

2015. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

7. osztályban még nem nagy baj, ha nem tudod, mi szeretnél lenni. Az osztályfőnök hány foglalkozásról mesélt nektek részletesen (szükséges végzettség, munkakörülmények, elhelyezkedési lehetőségek, várható fizetés)? Gyanítom, egyről sem.

.

Hiába fizetnek jól, ha utálod a munkád. Először is azt kellene megtalálnod, mégis mi érdekel? Emellett lehet nézegetni, az állásportálokat (pl. profesion.hu), hogy milyen szakemberek iránt van kereslet. Figyelembe kell venni a képeségeidet is, természetesen. Aztán ezeket össze kell gyúrni, és reménykedni, hogy jól döntesz. Egyelőre viszont azon kellene gondolkodni leginkább, hogy milyen suliba mennél tovább.

2015. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

profession.hu illetve képességeidet.

Bocs!

2015. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jézusom. Nektek ilyet nem kellene mondani még. Hetedikesnek is éretlen vagy, nemhogy pályaválasztáshoz.


Hol is kezdjem... Először is: az 'utána' szó egy n. Másodszor: a 100-200 nem jó kereset. Főleg a 100. Harmadszor: szakmát azért ennél kicsit tudatosabban és megfontoltabban szokás választani. Negyedszer: az nem életcél, hogy egy 'pasi' szeressen...

2015. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Menjél gimnáziumba, utána dönthetsz, hogy okj-t csinálsz, vagy inkább egyetemre mész.


De ha nagyon a szakközép tetszik, háát. Én kereskedelmit (is) végeztem, hát a fene tudja. Végülis keresnek munkaerőt...minimálbérért, közben meg szakadj meg, mert kevés a dolgozó.

Vendéglátósként lehet keresni, de kidolgozod a beledet is.


Milyen szakközepek vannak felétek?

2015. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy hetedikesről van szó! :)

Aranyos kis cél.

Menj egy erős gimibe. Onnan majd mehetsz akár szakmára vagy egyetemre.

Még fiatal vagy, ne kötelezd el magad 1 szakma iránt főleg, hogy ki se tudod próbálni. A leírás - élesben 2 különböző dolog.

2015. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!